سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 100487
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » شهرستان ۱۵۰ هزارنفری دلفان یک بیمارستان دارد/ کمبود تجهیزات پزشکی
Print This Post
رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان:

دلفان – رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان با بیان اینکه این شهرستان ۱۵۰ هزار نفری تنها یک بیمارستان دارد گفت: باید با اقدامات لازم زمینه برای احداث بیمارستان دوم فراهم شود.

به گزارش سلام دلفان ، امیر رضائیان صبح پنج شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دلفان با اشاره به اینکه یکی از حساس ترین برنامه های دولت یازدهم موضوع توجه به بحث بهداشت و درمان است اظهار داشت: یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید همین موضوع خدمات بهداشتی و درمانی در قالب طرح تحول نظام سلامت بوده که به مردم کشور ارائه خدمت می کنند.

ضرورت بازسازی تنها بیمارستان شهرستان دلفان

وی با اشاره به اینکه قبل از اجرای این طرح بزرگ دولت، گاهی مشاهده می شد یک بیماری مزمن می توانست طبقه اجتماعی یک خانواده متوسط را جابه جا کند افزود: با تدابیر مقام معظم رهبری و تلاش دولت یازدهم و از همه مهمتر وزیر بهداشت خدمات بسیار ارزنده ای با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور انجام شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان این شهرستان را برای ارائه خدمت بهتر به مردم منطقه بسیار ناکافی عنوان کرد و اظهار داشت: با وجود اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور متاسفانه در این شهرستان به صورت شایسته این خدمات ملموس نبوده است.

رضائیان به مشکلات متعدد موجود در بیمارستان «ابن سینا» شهرستان دلفان اشاره کرد و افزود: مشکلات این شهرستان در حوزه درمان به خوبی مشهود بوده که ضرورت دارد مسئولان علوم پزشکی استان اقدامات لازم را برای رفع آنها انجام دهند.

وی به عملیات تخریب و بازسازی بخش «سی سی یو» بیمارستان «ابن سینا» در ماههای گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: این بخش از بیمارستان که در گذشته دارای تنها ۸ تخت بود با اتمام ساخت آن این تعداد به ۱۵ تخت افزایش پیدا خواهد کرد اما با وجود اینکه ۹۵ درصد از عملیات ساخت آن انجام شده هنوز تجهیز نشده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان همچنین به تخریب کامل بخش اورژانس این بیمارستان در سال گذشته با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح نیز همچنان عملیات ساخت آن به کندی صورت می گیرد و نیازمند انتخاب یک پیمانکار مجرب و مورد تائید دانشگاه علوم پزشکی استان بوده که امیدواریم با توجه به نارضایتی مردم از این موضوع این مشکل نیز هرچه زودتر حل شود.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری دلفان تنها یک بیمارستان ۹۶ تخت خوابی دارد

رضائیان همچنین به خلع نبود بخش «ان آی سی یو» در بیمارستان «ابن سینا» شهرستان دلفان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه میزان مرگ و میر کودکان یک شاخص بسیار مهم در ارزیابی حوزه بهداشت و درمان بوده و اینکه ۶۵ درصد از مرگ نوزادان به علت نارس بودن نوزاد است، امیدواریم مسئولان دانشگاه علوم پزشکی نسبت به اختصاص این بخش به شهرستان دلفان اقدام کنند.

وی همچنین به کمبود نیروی انسانی متخصص در شهرستان دلفان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بسیاری از مردم این شهرستان برای معالجه خود به شهرستانها و استانهای همجوار عزیمت می کنند نسبت به تامین متخصص در رشته های مورد نیاز اقدامی عاجل باید صورت گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان به کمبود آمبولانس در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه آمبولانس های کد اعزام این شهرستان ناکافی بوده و با توجه به خرابی و مشکلات تعداد موجود ضرورت دارد نسبت به تامین آمبولانس مورد نیاز به این شهرستان با نگاه ویژه ای تخصیص داده شود.

رضائیان همچنین به نبود «موبایل آی سی یو» در این شهرستان تاکید کرد و افزود: در صورت تامین این امکانات در بحث اعزام بیماران کمک بسیار خوبی به پرسنل برای خدمت رسانی به موقع و به مردم خواهد کرد.

وی به نبود دستگاه «رادیولوژی دیجیتال» در بیمارستان «ابن سینا» اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه این مرکز درمانی به صورت آنالوگ فعالیت می کند و با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروز تجهیزات بیمارستانی این کمبود باید حل شود و نسبت به خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال نیز اقدام شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان همچنین با اشاره به اینکه شهرستان ۱۵۰ هزار نفری دلفان تنها یک بیمارستان ۹۶ تخت خوابی دارد افزود: با توجه به استاندارد ها باید به ازای هر ۶۵۰ نفر یک تخت بیمارستانی در این شهرستان موجود باشد و ضرورت دارد نسبت به احداث بیمارستان دوم در این شهرستان اقدام شود.

ذاکر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار