سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 100498
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دلفان تخریبی هستند
Print This Post
نماینده مردم دلفان در مجلس خبر داد؛

دلفان – نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی این شهرستان تخریبی هستند و نیاز به ساخت مجدد و بازسازی دارند.

به گزارش سلام دلفان : علی رستمیان صبح پنج شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دلفان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه شهرستان دلفان بعد از «قلعه گنج» استان کرمان به عنوان دومین شهرستان محروم کشور انتخاب شده است اظهار داشت: محرومیتی که در این منطقه حاکم بوده نیز برای دولت مشهود شده است.

وی با تاکید بر اینکه سفر یک روزه وزیر کشور به شهرستان دلفان بیش از ۱۰۰ مصوبه داشت و بعد از تصویب دولت به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور نیز ابلاغ شد افزود: با توجه به عمق بالای محرومیت در شهرستان دلفان در صورت اجرایی شدن این مصوبات شاهد رشد و توسعه این دیار در بسیاری از زمینه ها خواهیم بود.

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار اخیر خود با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در این دیدار مجوز ساخت ۱۰۰ هزار متر مربع ساخت فضاهای فیزیکی بهداشتی و درمانی گرفته شد و مکاتبات در این خصوص از طریق وزارتخانه به کمیته های تخصصی برای اجرایی شدن ارجاع داده شد.

رستمیان ادامه داد: همچنین از وزیر بهداشت قول مساعد برای تحویل دستگاه های «ام آر آی»، «سی تی اسکن»، تامین پزشک متخصص مورد نیاز و تکمیل هتلینگ استاندارد بیمارستان ۹۶ تختخوابی ابن سینا شهرستان دلفان گرفته شد.

وی بر ضرورت ساخت مراکز بهداشتی درمانی در دهستانهای محروم دلفان تاکید کرد و افزود: متاسفانه بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی این شهرستان تخریبی هستند و نیاز به ساخت مجدد و بازسازی دارند که امیدواریم مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از محل اعتبارات عمرانی و استفاده از ظرفیت خیرین سلامت نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی یکی از خواسته های مهم و اساسی مردم شهرستان دلفان را ایجاد دانشکده پرستاری در این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به موقعیت استراتژیک شهرستان دلفان که در بین سه استان لرستان، همدان و کرمانشاه قرار گرفته و در راستای آسایش و رفاه دانشجویان این شهرستان که در سایر دانشکده ها در حال تحصیل هستند ضرورت دارد نسبت به احداث و مجوز دانشکده پرستاری در این شهرستان اقدام شود.

مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار