سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 100935
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » سیاسی » تولید نفت ایران به ۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید
Print This Post

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد تولید نفت ایران تا سال ۲۰۴۰ میلادی به ۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

به گزارش سلام دلفان، آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین برآورد خود اعلام کرد که تولید نفت ایران تا سال ۲۰۴۰ میلادی به ۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. ایران در حال حاضر حدود ۳٫۷ میلیون بشکه نفت تولید می کند.

در گزارش آژانس بین المللی انرژی آمده است: «رشد تقاضا برای نفت در بازه زمانی مورد پیش بینی کند می شود، اما تا سال ۲۰۴۰ میلادی میزان تقاضا به ۱۰۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.»

این گزارش حاکی است: «جهان به نحو فزاینده ای در حال وابسته شدن به توسعه تولید نفت در ایران (۶ میلیون بشکه در سال ۲۰۴۰) و عراق (۷ میلیون بشکه در سال ۲۰۴۰) برای برقراری توازن در بازار است. تمرکز بر تجارت نفتی به طور قطع در حال انتقال به سمت آسیاست: میزان خالص واردات نفت آمریکا تا سال ۲۰۴۰ به رقمی ناچیز کاهش خواهد یافت.»

در اکتبر ۲۰۱۶،عرضه نفت جهان ۹۷٫۸ میلیون بشکه در روز بوده است.

در این گزارش همچنین پیش بینی شده که تقاضای جهانی برای گاز تا سال ۲۰۴۰ به میزان ۵۰ درصد افزایش یابد.

«بر اساس سناریوی اصلی ما، مجموعا ۴۴ تریلیون دلار سرمایه گذاری در زمینه عرضه جهانی انرژی نیاز است که ۶۰ درصد آن باید به بخش اکتشاف و عرضه نفت، گاز و  زغال سنگ برود که شامل نیروگاه های استفاده کننده از این سوخت ها نیز می شود. حدود ۲۰ درصد باید صرف انرژی های تجدید پذیر شود. ۲۳ میلیارد دلار دیگر نیز برای بهبود بهره وری در مصرف انرژی نیاز است.»

مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار