سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 100973
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » بسیج یعنی به میدان چالش ها وارد شدن
Print This Post
به گزارش سلام دلفان:

مسئول نظارت و تایید صلاحیت سپاه ناحیه دلفان گفت:بسیج یعنى به صحنه آمدن و وارد میدان چالش‌هاى حیاتى و اساسى شدن.

به گزارش سلام دلفان،سرهنگ دوم پاسدار نورمحمد مرادی گفت : در حوادث گوناگون، از وقوع بلایای طبیعی تا تحولات سیاسی – اجتماعی و آبادانی مناطق محروم همواره در لحظات حساس نظام یک نام «بسیج»برای نجات کشور بر زبان‌ها می‌آید اما، منتقدان دلسوز و معاندان کوردل هر دو برخی از رفتارهای بسیج را به «تندروی» تعبیر می‌کنند.
وی خاطر نشان کرد : بعضى در میدان بسیج، خلوص و صفایشان مثل خورشید مى‌تابد و انسان را مجذوب مى‌کند. به‌هرحال، بسیج یک فرهنگ است؛ بسیج، یک ذهنیت برجسته و والا در جامعه‌ى ماست…شما آن نسلى هستید که اگر خوب عمل کنید، آینده‌ى این کشور را – صد سال، دویست سال یا بیشتر – تضمین خواهید کرد.
مسئول نظارت و تایید صلاحیت سپاه ناحیه دلفان گفت: همین بیدار شدن،  حساس بودن، انگیزه داشتن،  ایمان،  امید، تکیه به هدایت الهى و اعتماد به کمک الهى، قواره‌ى اصلى بسیج است.
وی افزود:اگر این‌طور حرکت کنیم، خداى متعال کمک خواهد کرد. کمک الهى متعلق به همه‌ى خلایق است؛ به شرطى که خودشان را آماده‌ى دریافت این کمک کنند؛ دستشان را دراز کنند و این میوه را بچینند؛ از جا بلند شوند، همت کنند و از این میوه استفاده کنند.
سرهنگ مرادی در پاسخ به این سوال که بسیج را به طور کلی چطور تعریف می کنید؟گفت: بسیج یعنى به صحنه آمدن و وارد میدان چالش‌هاى حیاتى و اساسى شدن؛ این میدان‌ها و چالش‌هاى اساسى زندگى فقط دفاع  از مرزهاى کشور در مواقع هجوم بیگانه نیست این فقط یکى از موارد به میدان آمدن است.
وی گفت: وقتى که هویت ملى و سیاسى یک ملت مورد مناقشه قرار مى‌گیرد، به فرهنگ و اعتقادات و باورهاى ریشه‌دار یک ملت اهانت مى‌شود و آن را تحقیر مى‌کنند، نسل برگزیده‌ى یک ملت احساس مى‌کنند از غافله‌ى دانش عقب مانده‌اند و باید علاجى بکنند، احساس بشود پایه‌هاى یک زندگى مطلوب و عادلانه در کشور احتیاج به تلاش دارد تا ترمیم و یا استوار شود، جبهه‌هاى فکرى و فرهنگى دنیا براى تسخیر ملتها با ابزارهاى فوق مدرن مى‌آیند تا ملتى را از سابقه و فرهنگ و ریشه‌ى خود جدا کنند و براحتى آن را زیر دامن خودشان بگیرند، جاى به میدان آمدن است.
مرادی اظهار داشت:همه‌ى اینها انسانهایى را مى‌طلبد که نیاز را احساس کنند،تجدد و نوگرایىِ حقیقى و باز کردن میدان‌هاى تازه‌ى زندگى، مطلوب اسلام است؛ اصلاً اسلام این را از انسان خواسته؛ این به برکت تأمل، تعمق، کار درست، کار فکرى، تلاش عملى، مجاهدت، استقبال از کار و از خطر در همه‌ى میدان‌ها، و همتها را بلند کردن به‌دست مى‌آید؛ این کارها مربوط به کیست؟ مربوط به بسیج است.
بسیج

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار