سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 101213
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » طرح محرومیت زدایی پنج دهستان لرستان کلید خورد
Print This Post
فرمانده سپاه لرستان:

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: پنج دهستان محروم در سطح استان شامل دلفان،شاهیوند، کوهدشت، سپیدشت، الیگودرز با استاندارهای ملی هماهنگ و محرومیت زدایی می شوند.

به گزارش سلام دلفان،سردار مرتضی کشکولی؛فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ظهر امروز در برنامه دیدار کارکنان،فرماندهان و بسیجیان با نماینده ولی فقیه در لرستان به عنوان دومین روز از هفته بسیج و تقارن این هفته با اربعین حسینی گفت: شهدای دوران دفاع مقدس گفتند اگر راه کربلا باز شد کوله ما را در این مسیر به دست بگیرید امروز همین اتفاق افتاده و بحمدلله راه کربلا هم از نظر کمی و هم کیفی باز شده است.

وی افزود: راهپیمایی ۲۰ میلیونی نمایش وحدت و اقتدار جهان اسلام و جهان مستضعفین است که ان شاالله به عنوان یک فرهنگ در سطح جهان نهادینه شود.

سردار کشکولی با بیان این که کشور ما نیاز به همدلی و برادری دارد گفت: در همین اربعین با هماهنگی نماینده محترم ولی فقیه در استان، جبهه فرهنگی و بسیج مردمی سه موکب در مهران نجف و کربلا برای خدمت رسانی به زائران فراهم شد که در هیچ استانی این اتفاق نیفتاده بود.

وی یادآور شد: فقط بیش از ۷۵ میلیون دارو به این مواکب فرستاده شد و هم چنین نانوایی های سیاری که روزی پنج هزار نان داغ می پختند و بین زائران تقسیم می کردند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان با اشاره به درگیر بودن کشور عراق در جنگ سخت با داعش و امنیت زائران در اربعین حسینی امسال گفت:عراق درگیرجنگی سخت با داعش و جبهه تکفیر در موصل و برخی استان هایش است اما دیدید که چگونه پذیرایی و امنیت بیش از ۲۰ میلیون زائر از سراسر جها ن را فراهم نمود.

وی با انتقاد از آزادی بیان و مطبوعات در غرب گفت: در روزنامه های غرب هیچ اشاره ای به جمعیت ۲۰ میلیونی زائران حسینی نشد.

سردار کشکولی ادامه داد: حرکت اربعین پالس هایی برای اندیشکده های نظامی غرب می فرستد؛روزنامه انگلیسی ایندیپندنت می نویسد اگرمی خواهید چهره ی واقعی اسلام را بشناسید در اربعین ببینید.

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به شکاف بین اروپا و امریکا و هم چنین اضمحلال ، فروپاشی و متزلزل شدن جبهه استکبار گفت: بعد از چند سال در منطقه حرف هایی را که ما می زنیم می زنند:” بشار اسد بماند و داعش برود” و این شکست استکبار، جز با پایداری مردم، رهبری و مستضعفین جهان و به برکت خون شهدا بدست نیامده است.

وی با اشاره به فعالیت های سنگین بسیج درعرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اظهار داشت: بسیج امروز هم وزن دولت در جمیع جهات رسالت،مأموریت و کار دارد.

سردار کشکولی عنوان داشت: طرح صالحین طرح مبارک و معظمی است؛ ۶ هزار یا هفت هزار حلقه کارهای تربیتی، بصیرتی و مهارتی را برای نسل جوان دنبال می کنند که همین خیل عظیم جوانان را تحت پوشش فعالیت های فرهنگی، بصیرتی قراردادن کار سختی است.

فرمانده سپاه لرستان با بیان این که مفتخر هستیم به محرومین و مستضعفین خدمت کنیم تأکید کرد:با کمک آستان قدس رضوی بالغ بر هزار و۴۰۰ زیارت اولی را مجانی به زیارت مشهد فرستادیم و درصدد دریافت۵۰ میلیاردتومان اعتبار برای ساخت مسکن برای محرومین هستیم.

وی با اشاره به درمان معتادین سطح شهر و استان گفت: طرحی که برای نجات معتادین در دستور کار قرار گرفته تنها به شناسایی ،دستگیری و درمان ختم نمی شود بلکه اشتغال بعد از درمان و صیانت از خانواده های آن ها جزء مراحل اساسی و کاربردی این طرح عظیم و سنگین است.

فرمانده سپاه لرستان تصریح کرد: پنج دهستان محروم در سطح استان شامل دلفان، شاهیوند، کوهدشت، سپیدشت، الیگودرز با استاندارهای ملی هماهنگ و محرومیت زدایی می شوند و از طرفی در دهستان ها معتاد و بیکار نباشد و آمار طلاق پایین و ازدواج بالا رود.

وی با اشاره به اعزام بیش از ۴۰ هزار دانش آموز و دانش آموز به اردوی راهیان نور و هم چنین فعالیت در فضای مجازی و سایبری عنوان کرد: حزب الله ما بسیج ما و سپاه ما نشان دادند که هر چه بخواهند انجام می دهند.

منبع شبکه اطلاع رسانی راه دانا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار