سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 101312
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ستاد اربعین لرستان مسلط ترین ستاد در نجف و عراق
Print This Post
حجت الاسلام هبت اله هاشمی :

دبیر ستاد مردمی اربعین لرستان گفت: ستاد اربعین لرستان برای بار اول بود که با چنین تشکیلاتی وارد عراق می شد و قطعا با کاستی هایی نیز همراه بود که امیدواریم با کمک مردم ومسئولین در سالهای آتی رونق بیشتری داشته باشیم.

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام هبت اله هاشمی در گفتگو با اربعین لرستان به محل های اسکان در عراق اشاره کرد و گفت: محل اسکان در کربلای معلی پنج مدرسه بود که از قبل آماده بود و با توجه به جمعیت زیاد و استقبال مردم یک مدرسه دیگر نیز مهیا شد تا با ۶مدرسه میزبان زوار امام حسین(ع) باشیم.

دبیر ستاد مردمی اربعین لرستان خاطر نشان کرد: در شهر نجف اشرف نیز ۶محل پذیرش داشتیم که در طول مدت اسکان زوار در این شهر به زائرین امام حسین(ع) خدمت رسانی می کرد.

وی در ادامه به خدام و تیم های مختلف این ستاد اشاره کرد و افزود: مسئولین اسکان با تیم کامل حدود هفتاد نفر به زوار امام حسین(ع) خدمت رسانی کردند.

هاشمی در ادامه همین بحث افزود: دو تیم هفتاد نفره خادمی در نجف و کربلا، دو تیم بیست نفره از مبلغین حوزه علمیه در نجف و کربلا برای برنامه های مذهبی مهیا بودند و همچنین گروه آشپزی ۱۰ نفره در کربلا و نجف نیز به زوار خدمت رسانی می کردند.

دبیر ستاد مردمی اربعین لرستان ادامه داد: بیست گروه جهادی ایرانی به همراه بیست نفر عراقی برای بهسازی مدارس و محل های اسکان داشتیم و یک تیم حدود دوازده نفره سلامت نیز به زوار خدمت رسانی می کردند.

وی به همکاری دو کشور مسلمان ایران و عراق اشاره کرد و گفت: در اینجا گروه عصائب اهل حق برای ما سنگ تمام گذاشتند و در همه زوایا از تهیه آب تا اسکان ما را یاری کردند.

هاشمی در خصوص اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی در این سفر گفت: در همه سه وقت شرعی نماز جماعت در مواکب لرستانی ها برپا بود علاوه بر آن برنامه های خوبی در مسجد حنانه شهر نجف اشرف نیز برگزار شد.

این مسئول ستاد مردمی اربعین ادامه داد: در ادامه همین برنامه ها دسته روی اربعین حسینی با همراهی گروه عصائب اهل حق را داشتیم که با اربعین ایرانی همراه بود و همچنین حرکت هیئت عزاداری لثارات الحسین در شب اربعین حسینی به تاریخ عراقی تا حرم های شریف و بین الحرمین را نیز انجام دادیم.

وی به دیگر برنامه های فرهنگی اجرا شده نیز گریزی زد و گفت: در این شهرهای مقدس برنامه دیدار با علمای عصائب اهل حق، دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم این گروه و همچنین پذیرایی از دویست زائر از خانواده شهدای مدافع حرم سوری در عراق و نجف را نیز در برنامه داشتیم.

photo_2016-11-21_20-33-28

دبیر ستاد مردمی اربعین لرستان افزود: در شهر نجف اشرف نیز پذیرای بیش از دویست نفر در چند شبانه روز از طلاب جامعه المصطفی از آفریقا بودیم.

هاشمی در ادامه ضمن تقدیر از دستگاه های یاری رسان گفت: از نماینده ولی فقیه در لرستان، ائمه جمعه و جماعات استان، استاندار، مدیران کل و فرمانداران لرستان، ستاد عتبات عالیات استان، صنف کامیون داران که به صورت خادمی با دوازده تریلر تجهیزات ستاد اربعین لرستان را تا عراق حمل کردند و انجمن های خیریه خصوصا آبشار عاطفه ها که ما را یاری کردند صمیمانه تشکر می کنم.

دبیر ستاد مردمی اربعین لرستان در تقدیری جداگانه خاطر نشان کرد: از همه نیروهای نظامی و انتظامی خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فرماندهی محترم تا پرسنل و پیشکسوتان این نهاد انقلابی که در تمام طول این چند ماهه ما را تنها نگذاشتند، از آن ها تشکر می کنیم.

وی در ادامه افزود: جا دارد از همین جا از مردم، هیئات مذهبی، نیروهای بسیج و همه کسانی که به صورت خود جوش و افتخاری ما را یاری کردند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

این مسئول ستاد مردمی اربعین لرستان خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه ستاد به این شکل و این صورت برای بار اول است که تشکیلاتش را انجام می داد لذا مشکلات و کاستی هایی نیز وجود داشت که از همه عزیزان پوزش می طلبیم و امیدوارم با یاری مسئولین و مردم بتوانیم سال های آتی این قضیه را رونق بیشتری ببخشیم.

هاشمی گفت: امیدوارم خداوند عالم این حرکت کوچک ما را به بزرگی و کرم خودش از همکاران قبول بفرماید و امام زمان(عج) را از همه ما خشنود نگه دارد.

وی در انتها ابراز امیدواری کرد: به امید روزی که همانطور که ستاد مردمی اربعین لرستان مسلط ترین ستاد در محور نجف کربلا و بین راه بود در موقع ظهور ولیعصر(عج) نیز جز اولین و بهترین سربازان این مسیر باشد.

منبع: اربعین لرستان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار