سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 101379
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هیس! مردم فریاد نزنید/ معاون ابتکار: آلودگی هوا طبیعی است
Print This Post

در حالی که مردم تهران و سایر کلانشهرها در روزهای اخیر آلودگی هوا را تا حد اضطرار تجربه کرده‌اند، معاون ابتکار می‌گوید فریاد نزنید آلودگی هوا طبیعی است!

به گزارش سلام دلفان،، مردم این روزها عادت کرده‌اند که اگر سؤالی از مسئولان می‌پرسند در جواب بشنوند تقصیر دولت قبلی است و در این دولت یا همه چیز عادی است یا در حال پیگیری!
موضوع آلودگی هوا هم که دیگر قصه پر غصه این روزهای مردم شده است یک روز تهران و سایر کلانشهرها از شدت آلودگی هوا نفسشان به تنگ می‌آید و یک روز دیگر مردم خوزستان، کرمانشاه و اهواز زندگی‌شان با خاک یکسان می‌شود.
مردم هم نباید از مسئولان گلایه کنند و از بی‌تدبیری‌ها نالان باشند چرا که مقصر گرد و غبار و ریزگردها به گفته رئیس محیط زیست، داعش است و آلودگی در کلان‌شهرها به گفته معاون خانم رئیس طبیعی است!
سعید متصدی معاون محیط زیست در آخرین اظهار نظر خود در خصوص آلودگی هوای این روزها در کلان‌شهرهای کشور گفته است: اینکه آلودگی هوا داشته باشیم در این فصل امری طبیعی است، همانطور که برف و کولاک طبیعی است بروز پدیده اینورژن نیز طبیعی است.
متصدی گفته است ایران از سال ١٣۵٠ دچار آلودگی هوا بوده و هر شهری که کلان‌شهر شد در زمره شهرهای آلوده قرار گرفت چون تا به امروز تلاش‌های صورت گرفته مدیریت شده نبود اما امروزه تمام برنامه‌ها با مدیریت پیش می‌رود.
معاون خانم رئیس از برنامه‌های مدیریت شده برای کاهش آلودگی هوا می‌گوید، برنامه‌هایی که مدیریت شده بنزین داخل را عامل آلودگی هوا می‌دانست و راه را برای واردات بنزین باز می‌کرد، بنزینی که هنوز هم یورو ۴ بودن آن با اما و اگرهای زیادی همراه است، اما نکته قابل تأمل اینجاست که اگر آلودگی هوا در این فصل‌ها طبیعی است چرا آنقدر خانم رئیس بر آلودگی بنزین داخل تأکید داشت آلودگی و اینورژن که طبیعی است چه با بنزین وارداتی چه با بنزین پتروشیمی، چه کسی از واردات بنزین سود می‌برد که آن زمان بنزین داخلی علت تامه آلودگی هوا شده بود؟!؟
معاون ابتکار در بخش دیگری از اظهار نظرهایش ضمن انتقاد از کسانی که به آلودگی هوا معترض هستند به موضوع بنزین هم اشاره کرده و گفته است: تاکنون اقدامات بسیار خوبی در زمینه کاهش آلودگی هوا در کشور صورت گرفته است؛ مثلا حذف بنزین پتروشیمی، حذف آروماتیک‌ها و بنزن از سوخت، این‌ها کار ساده‌ای نبود اما انجام شد بنابر این چرا این افراد این اقدامات را نمی‌بینند و فقط ۲ روز آلودگی هوا را که آنهم بخش زیادی از آن در این فصل امری طبیعی است، می‌بینند.
فقط ٢ روز آقای معاون! شاید در محل زندگی شما و خانم رئیس تنها ٢ روز آلوده بوده است اما تهران و سایر. کلان‌شهرها نزدیک به ۲ هفته در پاییز امسال هوای آلوده را تجربه کرده‌اند که گویا به نظر شما طبیعی است و نباید گلایه کنند.
معاون ابتکار با بیان اینکه سازمان محیط زیست همیشه حقیقت را بیان می‌کند، گفته است: همواره گفته‌ایم که هوای اهواز خراب است و علت آن هم بروز طوفان‌های گرد و غبار است که از سمت عراق و عربستان وارد می‌شود، تاکنون هم بیشترین هزینه را در اهواز و خوزستان کرده ایم و بیشترین مصوبات را برای خوزستان گرفته ایم.
شاید سه چهارم بودجه را در اهواز هزینه کرده‌ایم که اجرای طرح‌هایی همچون مالچ پاشی، کاشت نهال، آبگیری هورالعظیم تا شکستن آب بندهایی که مانع ورود آب به تالاب هورالعظیم می‌شدند را شامل می‌شود.
بنابراین با این حساب آلودگی در کلان‌شهرها طبیعی است و در شهرهای جنوبی هم که بیشترین بودجه صرف شده است پس باید به مردم گفت انتقاد نکنید هوا فقط ٢ روز آلوده بوده است خدا را شکر کنید.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم با اشاره به آلودگی‌های اخیر در تهران و سایر کلان‌شهرها گفت: ما باید جلوی تولید آلودگی را بگیریم کسانی که روزی مطرح می‌کردند بنزین داخلی آلوده است و تأکید بر روی واردات داشتند و اعضای خانواده‌شان واردکننده بنزین بودند. هم اکنون باید پاسخ دهند که چرا بنزین فعلی باز هم آلودگی دارد این نوع راه‌حل‌ها که راه‌حل محسوب نمی‌شود بهتر است به جای تعطیل کردن زندگی مردم راه‌حل‌های جلوگیری از تولید آلودگی را دنبال کنیم.
سید حسین نقوی حسینی ادامه داد: البته حضور سیاسی رئیس محیط زیست خیلی پررنگ‌تر از حضور محیط زیستی او است به گونه‌ای که فعالیت‌ها، حضور و تلاش رئیس محیط زیست در عرصه‌های سیاسی خیلی بیشتر از حضور و فعالیت در عرصه‌های محیط زیستی است و شاید یکی از علل اینکه مشکلات زیست محیطی ما حل نمی‌شود همین باشد، بهتر است محیط زیست همین مشکل را حل کند تا قدمی در راه پاکیزه کردن محیط زیست برداشته شود.
این گفته‌ها در حالی است که باران و برف باز هم تهران و سایر کلان‌شهرها را نجات داد و پیش بینی شده است که باز هم هوا طی روزهای آینده در شرایط ناسالم قرار بگیرد، شرایطی که به گفته مسئولان محیط زیست طبیعی است بنابراین به گفته کارشناسان همتی هم برای رفع مشکل وجود ندارد!
فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار