سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 101450
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۲۷ اثر تاریخی-فرهنگی لرستان در فهرست آثار ملی به ثبت
Print This Post

مدیرکل میراث فرهنگی استان لرستان گفت: ۲۷ اثر تاریخی-فرهنگی لرستان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

به گزارش سلام دلفان، غلامرضا سلیمانی از ثبت ۲۷ اثر تاریخی فرهنگی لرستان در فهرست آثار ملی خبر داد و اظهارداشت: این آثار شامل ۲۷ اثر فرهنگی- تاریخی است که ۲۶ اثر مربوط به تپه‌ها و محوطه‌های باستانی شهرستان دلفان و یک بنای قدیمی به نام حمام باشی در شهر خرم‌آباد است.

وی افزود: پرونده‌های پیشنهادشده جهت ثبت نهایی در ۱۲ آبان ماه امسال به شورای ثبت سازمان مرکزی ارائه و با اتفاق آراء، واجد شرایط ثبت در فهرست میراث ملی شدند.

انتقال ۳ هزار زائر توسط ناوگان اتوبوسرانی لرستان

مصطفی ملکی صادقی معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان در رابطه با جابجای و انتقال زائران اربعین عنوان کرد: بازگشت زائران اربعین حسینی از روز ۲۸ آبان آغازشده و در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون حدود سه هزار نفر توسط ناوگان استان از مرز مهران انتقال داده‌شده‌اند و از روز گذشته تاکنون نیز ۹۶ دستگاه اتوبوس به‌صورت یک سرخالی به مهران اعزام‌شده است.

وی بابیان اینکه کار جابجایی زائران از مرز مهران تا پنجم آذرماه ادامه دارد، بیان کرد: بیش از ۱۴ هزار زائر لرستانی توسط ناوگان حمل‌ونقل استان به مهران منتقل‌شده‌اند اما بدون شک تعداد زائرانی که بازگشت داده می‌شوند افزایش خواهد یافت چراکه مسافر گیری این ناوگان تنها از لرستان نبوده و زائران از هراستانی می‌توانند توسط اتوبوس‌های لرستان از مرز مهران بازگردند.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان تصریح کرد: ۲۵ دستگاه کامیون نیز برای انتقال اقلام موردنیاز سه موکب لرستان در مهران، نجف و کربلا به‌صورت رایگان اعزام‌شده‌ است.

وی گفت: تأمین کامیون نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد افزایش‌یافته که این مهم بیانگر افزایش فعالیت موکب‌های استان است.

کشف ۲۰ تن برنج قاچاق در خرم‌آباد

سرهنگ عباس نظری با بیان اینکه ۲۰ تن برنج خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در شهرستان خرم‌آباد کشف شده است، اظهارداشت: در راستای طرح مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا، یک دستگاه کامیون حامل برنج در آزاد راه خرم زال توسط مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان توقیف شد.

وی افزود: مأموران انتظامی با دستگیری یک متهم و در بازرسی خودرو مذکور موفق شدند مقدار ۲۰ تن برنج خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی که از استان‌های جنوبی کشور به سمت پایتخت بارگیری شده بود را کشف کنند.

رئیس پلیس آگاهی لرستان بابیان این‌که ارزش کالاهای کشف‌شده توسط کارشناسان یک میلیارد ریال برآورد شده است، عنوان کرد: متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

خبرگزاری تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار