سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 102854
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » موسسات غیردولتی می توانند نقش مهمی در محرومیت زدایی از دلفان داشته باشند
Print This Post

موسسات غیردولتی مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء می توانند در یک برنامه پنج ساله نقش مهمی در محرومیت زدایی از شهرستان دلفان به ویژه بخش محروم کاکاوند و دهستان میربگ جنوبی داشته باشند.

به گزارش سلام دلفان،هوشنگ بازوند پنجشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان در سالن جلسات فرمانداری دلفان افزود: این مناطق هنوز مشکل راه ارتباطی، آب آشامیدنی و اشتغال دارند.
وی اظهار کرد: بخش خصوصی به دلیل نبود برخی زیرساخت ها حاضر به سرمایه گذاری در مناطق محروم نیست و دولت نیز با توجه به وضعیت اعتباری و اصل ۴۴ نمی تواند در مدت کوتاهی سرمایه گذاری کند لذا در این شرایط وظیفه موسسات غیر دولتی سنگین است.
استاندار لرستان با قدردانی از فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سردار عبدالهی فرمانده این قرارگاه بومی لرستان است و لازم است صمیمانه از او به خاطر همکاری در اجرای طرح های زیرساختی و محرومیت زدایی لرستان قدردانی کنم.
وی افزود: امید است قرارگاه خاتم الانبیاء محرومیت زدایی بخش های محروم شهرستان دلفان را نیز بر عهده بگیرد.
بازوند تخصیص آب بهای استان را حق مسلم مرمدم لرستان دانست و گفت: میانگین اراضی آبی در لرستان ۲۳ درصد و در شهرستان دلفان هفت درصد است در حالی که این میانگین در کشور ۴۵ درصد می باشد.
وی افزود: سالانه هفت تا ۱۰ میلیارد مترمکعب خروجی آب از استان لرستان داریم که برای توسعه استان نیازمند تخصیص آب هستیم و این آمار نشان دهنده حق مسلم مردم لرستان از آب است.

** ۱۴۰ روستای دلفان راه ارتباطی مناسب ندارند
نماینده دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: ۱۴۰ روستای شهرستان دلفان مناسب نیست و اهالی آنها با مشکل تردد مواجه هستند.
علی رستمیان با بیان اینکه شهرستان دلفان از لحاظ ارتباطات و گازرسانی روستایی وضعیت مناسبی ندارد، افزود: این شهرستان قابلیت های فراوانی در زمینه گردشگری دارد اما این ظرفیت های به دلیل نبود زیر ساخت ها بدون استفاده مانده اند.
وی با قدردانی از سفر وزیران به شهرستان دلفان تصریح کرد: مصوبات سفر وزیران دولت تدبیر و امید نباید با کوتاهی برخی مدیران کل استانی به فراموشی سپرده شود.
نماینده دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی از وزیر کشور و استاندار لرستان به دلیل انتخاب شهرستان دلفان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در استان و کشور قدردانی کرد و گفت: شهرستان دلفان به عنوان محرومترین شهرستان استان یاد کرد.
وی از واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست فقر، محرومیت و مظلومیت دلفان را در هیات دولت مطرح کند.

** فقط ۱۷ روستا از ۴۴۰ روستای دلفان به اینترنت دسترسی دارند
فرماندار دلفان نیز در این نشست با بیان اینکه فقط ۱۷ روستا از ۴۴۰ روستای دلفان به اینترنت دسترسی دارند، گفت: ۳۲۸ روستای شهرستان دلفان زیرپوشش تلفن همراه هستند و ۴۰ روستا هیچ گونه پوشش مخابراتی ندارند.
جعفر طولابی یکی از ضروریات شهرستان دلفان را افزایش پهنای باند اینترنت عنوان کرد و افزود: با توجه به انتخاب دلفان به عنوان پایلوت اقتصادی و توسعه واحدهای صنعتی توسعه پهنای باند اینترنت در این شهرستان ضروری است.
وی اظهار کرد: ۳۱ مرکز ICT روستایی در شهرستان دلفان وجود دارد که توسعه این دفاتر برای ایجاد اشتغال و خدمات رسانی به روستاییان ضروری است. فرماندار دلفان به وجود نقاط کور تلفن همراه در برخی نقاط این شهرستان اشاره کرد و خواستار حل این مشکل شد.

ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار