سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 103501
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نجات شرکت کره‌ای از ورشکستگی با قرارداد ساخت ۱۰ فروند کشتی
Print This Post

معاون اول رئیس‌جمهور گفت قرارداد ساخت ۱۰ فروند کشتی با کره جنوبی مربوط به ۸ سال پیش است. در همین حال شرکت کره‌ای می‌گوید قرارداد مذکور، قرارداد جدید است و موجب نجات این شرکت از بحران اقتصادی و خطر بزرگ افت تقاضا می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، قرارداد با شرکت کره‌ای هیوندای با اعتراض محافل داخلی و شرکت‌های تولید‌کننده مواجه شده بود که تصریح می‌کردند قدرت تولید این کشتی‌ها در داخل وجود دارد اما دولت فرصت‌های شغلی را در کشور نابود کرده و در اختیار خارجی‌ها قرار می‌دهد.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در همایش مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به موضوع قرارداد کشتی‌سازی با شرکت کره‌ای، خاطرنشان کرد: این قرارداد مربوط به سال ۲۰۰۸ است. در آن زمان بیش از ۲۵ درصد از مبلغ قرارداد به شرکت کره‌ای پرداخت شد و پس از آن به دلیل تحریم‌ها امکان پرداخت مابقی مبلغ قرارداد فراهم نشد و چون این شرکت کره‌ای، ساخت کشتی را آغاز کرده بود علیه ایران شکایت و ادعای خسارت کرد و اخیرا پس از توافق برجام مذاکرات جدیدی با این شرکت انجام شد و مقرر گردید این شرکت از شکایت خود صرف‌نظر کند و خوشبختانه پذیرفته شد که با کاهش ۲۵ درصدی در مبلغ اجرا شود.
در همین حال روزنامه وال استریت ژورنال از قول شرکت هیوندای نوشت: اولین ثبت سفارش ایران از زمان برچیده شدن تحریم‌های ایران است. این قرارداد ۷۰۰ میلیون دلاری به منظور ساخت ۱۰ فروند کشتی برای ایران است.
وال استریت ژورنال افزود: این قرارداد بسیار مورد استقبال شرکت «هیوندای» و سایر کارخانه‌های کشتی‌سازی کره قرار گرفته است که با مشکل جدی افت تقاضا روبرو هستند. این معضل برای شرکت هیوندای بس عظیم‌تر است و عرضه آن ۳۰ درصد بیشتر از تقاضاست. بر همین اساس این شرکت به چاره‌اندیشی برای رفع مشکل برآمده است.

منبع: کیهان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار