سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 103638
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » لرستان صاحب یک کرسی دیگر در مجلس می شود + جزییات
Print This Post
تصویب افزایش تعداد نمایندگان مجلس

باید منتظر ماند که بر طبق نظر مدیریت ارشد استان این یک نماینده به چه حوزه ای تعلق می گیرد؟ چرا که مدتهاست بعضی از حوزه ها مانند کوهدشت و رومشگان، نورآباد و الشتر خواهان تفکیک حوزه انتخابیه خود هستند.

به  گزارش سلام دلفان،نماینده مردم کاشان طراح و نماینده ۴۴ امضا کننده اظهار داشت:  با استناد به اصل ۶۴ قانون اساسی هر ۱۰ سال یکبار بر اساس عوامل جغرافیایی و انسانی، ۲۰ نماینده به مجلس شورای اسلامی اضافه می شود.آخرین افزایش باید در سال ۱۳۷۸ انجام می شد که تلاش هایی هم صورت گرفته است ولی نصاب رای نمایندگان را نداشت که علت آن هم اختلافات نمایندگان در حوزه های انتخابیه بود که اجماع خوبی نداشتند.

وی تصریح کرد: در طرح جدید یک سری نوآوری هایی لحاظ شده و به علت این که از زمان اجرای این طرح ۲۰ سال گذشته است افزایش ۴۰ نماینده به جای ۲۰ نماینده را در نظر گرفتیم و قاعدتا باید افزایش تعداد نمایندگان دو برابر می شد.۸۸۵۶۵_۴۷۸-۳۰۰x210

کلیات طرح افزایش نمایندگان در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصویب شدو بر اساس این گزارش تعداد افزایش نمایندگان مجلس در دوره آینده به  شرح زیر است:
خوزستان ۳ نماینده، آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری و کرمان هر کدام ۲ نماینده، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، بوشهر، تهران، مرکزی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، گلستان، لرستان، هرمزگان، همدان و یزد هرکدام یک نماینده.
باید منتظر ماند که بر طبق نظر مدیریت ارشد استان این یک نماینده به چه حوزه ای تعلق می گیرد؟ چرا که مدتهاست بعضی از حوزه ها مانند کوهدشت و رومشگان، نورآباد و الشتر خواهان تفکیک حوزه انتخابیه خود هستند. همچنین طبق نظر دیگری حوزه های پلدختر و معمولان، کوهدشت و رومشگان و بخش های تابعه با هم ترکیب شوند و در مجموع ۳ نماینده به مجلس بفرستند.

این درحالی است که نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی چندی پیش از ضرورت تفکیک شهرستان های دلفان و سلسله خبر داده بود.وی در اینباره گفته بود طرح تفکیک حوزه انتخابیه شهرستان های سلسله و دلفان در دستور کار جلسات قرار گرفته است.

با توجه به وسعت زیاد و جمعیت بالا, تفکیک دو شهرستان از ضروریات است و در صورت تصویب نهایی، در انتخابات دوره آینده حوزه انتخابیه سلسله و دلفان هرکدام یک نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی خواهند داشت.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار