سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 105039
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » سالانه ۴۰ هزار تن نخود در شهرستان دلفان تولید می شود
Print This Post
جعفر طولابی:

فرماندار دلفان با بیان اینکه سالانه بین ۳۵ تا ۴۰ هزار تن نخود در دلفان تولید می شود گفت: متأسفانه این محصول توسط واسطه ها خریداری و از طریق کرمانشاه و همدان با برند این استان ها به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارش سلام دلفان ،جعفر طولابی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: از همه ظرفیت های صادراتیشهرستان ها به خوبی استفاده نمی شود به طوری که شهرستاندلفان رتبه نخست تولید حبوبات به ویژه نخود را به خود اختصاص داده ولی این ظرفیت به نام استان صادر نمی شود.
وی افزود: متأسفانه این محصول توسط واسطه ها خریداری و از طریق کرمانشاه و همدان با برند این استان ها به خارج از کشور صادر می شود.
فرماندار دلفان عنوان کرد: در حال حاضر نخود دلفان در کشورهای خاورمیانه زبانزد است، ولی استان کرمانشاه قبل از برداشت قرارداد این محصول را به صورت سبزه می بندند و بعد از خرید از استان کرمانشاه صادر می شود.
وی بیان کرد: در شهرستان دلفان سالانه ۳۵ تا ۴۰ هزار تن نخود تولید می شود که این ظرفیت بسیار بالایی است، دام زنده نیز توسط واسطه ها خریداری و از طریق کرمانشاه صادر می شود که اگر ساماندهی در این زمینه صورت گیرد این اتفاق نمی افتد.
طولابی تصریح کرد: خیلی از محصولات دام و فرآورده های دامی این شهرستان و گیاهان دارویی از جمله موسیر شهرستان دلفان نیز به نام استان های دیگر صادر می شود.
وی گفت: اگر دبیرخانه کارگروه، تشکیلات گمرک و اتاق بازرگانی استان دفاتری در این شهرستان ها راه اندازی کند و تولیدکنندگان ساماندهی شوند این ظرفیت ها به نام استان لرستان صادر می شود و انگیزه بیشتری برای تولیدکننده ایجاد می شود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار