سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 105332
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » تشریح دیدارمعاون وزیر از شهرکهای صنعتی لرستان/ دلفان حتی از بازدید هم محروم ماند
Print This Post
سهم صفر درصدی دلفان از صنعت

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان به تشریح دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به همراه معاون فنی و مشاور و مدیر حوزه مدیریت سازمان از شهرک‌ها و واحدهای صنعتی در لرستان پرداخت.

وی به سفر یک‌روزه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به لرستان و بازدید این مسئول از برخی شهرک‌های صنعتی استان برای اولین بار اشاره کرد و اظهار داشت: از جمله شهرک‌هایی که توسط معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بازدید قرار گرفت شهرک صنعتی سنگ الیگودرز بود.
رازانی شهرک سنگ الیگودرز را یکی از قدیمی‌ترین شهرک‌های استان دانست و گفت: متأسفانه زیرساخت‌های این شهرک مستهلک‌شده و نیاز به بازسازی و بهسازی دارند که مهندس یزدانی در این خصوص دستورات ویژه‌ای صادر کرد و امیدواریم با اختصاص منابع استانی و داخلی بتوانیم این زیرساخت‌ها را بازسازی کرده تا شهرکی در شان سرمایه‌گذاران ایجاد شود.
 مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان با اشاره به اینکه شهرستان الیگودرز پتانسیل ویژه‌ای در تولید سنگ دارد، افزود: جز چند واحدی که به صنایع شیمیایی و پلاستیکی مربوط می‌شود دیگر واحدهای شهرک سنگ الیگودرز به شکل واحدهای سنگ‌بری و فرآوری سنگ و تولید پودر میکرونیزه هستند.
وی همچنین به بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی الیگودرز اشاره کرد و بیان داشت: این شهرک تازه تأسیس بوده و عمر آن کمتر از ۱۰ سال است، در عین حال امکانات اصلی استقرار واحدهای صنعتی در این شهرک مهیا است.
رازانی با یادآوری اینکه سایر امکاناتی همچون آب، برق، گاز و … در شهرک صنعتی الیگودرز ایجاد شده است، افزود: این شهرک نیز در حوزه زیرساختی نیاز به تکمیل داشته و مسائل زون بندی بایستی در آن رعایت شود که امکان استقرار همه رشته‌های صنعتی در آن میسر شود که معاون وزیر صنعت در این خصوص دستورات ویژه‌ای ابلاغ کرد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی لرستان را از دیگر برنامه‌های سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: این منطقه به دلیل وجود پتانسیل‌های سنگ‌های تزئینی و ساختمانی در ازنا قبلا با عنوان منطقه ویژه سنگ ازنا معروف بود.
رازانی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی لرستان در ابتدا در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار کار خود را آغاز کرد، افزود: در حال حاضر این منطقه با رعایت زون بندی و شرایط هم‌جواری به عنوان یک منطقه عمومی برای استقرار همه واحدهای صنعتی تبدیل شده است.
وی یکی از شاخص‌ترین واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لرستان را داروسازی بایر افلاک دانست و گفت: این واحد در حال حاضر مشغول فعالیت در فاز تولید داروهای دامی است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان اضافه کرد: در دوران پسابرجام و شرایط ایجاد شده، کارخانه فولاد ازنا بعد از ۱۲ سال موفق شد ماشین آلات خود را وارد منطقه اقتصادی لرستان کرده و پیش بینی می‌شود در سال ۹۶ به تولید برسد.
رازانی منطقه ویژه اقتصادی لرستان را یکی از مناطق خوب در کشور دانست و بیان داشت: در این منطقه گمرک مستقر شده و عملیات صادرات و واردات کالا به راحتی در داخل آن انجام می‌شود.
وی به بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی شماره یک و دو دورود اشاره کرد و گفت: مساحت اولیه شهرک صنعتی شماره یک دورود ۴۵ هکتار بوده و همه واحدهای صنعتی به عنوان زون متفرقه در آن مستقر هستند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان مهم‌ترین مشکل شهرک صنعتی شماره یک دورود را کمبود آب صنعتی دانست و افزود: اصلاح زیرساخت، خیابان‌ها و ورودی این شهرک از دیگر مشکلات آن بوده که برای رفع این مشکلات دستورات لازم از سوی مهندس یزدانی داده شد.
رازانی به در دست اقدام بودن عملیات اجرایی شهرک صنعتی شماره دو دورود اشاره کرد و بیان داشت: این شهرک در منطقه جغرافیایی نسبتا خوبی واقع شده و کارهای تملک آن صورت گرفته است که پیش‌بینی می‌شود استقبال برای سرمایه‌گذاری در این مجموعه مناسب بوده و امیدواریم در سال ۹۶ نسبت به واگذاری آن به متقاضیان صنعتی اقدام کنیم.
وی بازدید از شهرک صنعتی شماره یک بروجرد را از دیگر برنامه‌های سفر معاون وزیر صنعت به لرستان دانست و گفت: بروجرد دارای سه شهرک صنعتی بوده که شهرک شماره یک آن در حال بهره‌برداری بوده و حدود ۷۰ قرارداد واگذاری زمین در آن وجود داشته که ۶۲ واحد آن پروانه بهره‌برداری اخذ کرده‌اند.مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد واحدهای مستقر در شهرک صنعتی شماره یک بروجرد در حال تولید هستند، افزود: از مهم‌ترین مشکلات این شهرک می‌توان به مشکل تصفیه‌خانه آن اشاره کرد که دستورات لازم برای اصلاح خروجی تصفیه‌خانه آن و استفاده از پساب آن برای مصارف فضای سبز داده شد.
رازانی بیان داشت: شهرک صنعتی شماره سه بروجرد در فاصله حدود ۵کیلومتر و در شمال شرقی شهرک شماره یک این شهرستان قرار گرفته است؛ که کارهای ابتدایی تملک آن در حال انجام بوده و امیدواریم بعد از تملک نسبت به ایجاد زیرساخت‌ها در آن اقدام کنیم.
سپس ایشان به بازدید از شهرک شماره ٢ بروجرد واقع در اشترینان اشاره کرد و افزود: این شهرک حدود ۶۰ هکتار مساحت داشته و زیرساخت های ۳۰ هکتار از این شهرک مهیا شده و چون این شهرک در محدوده منطقه ویژه اقتصادی بروجرد واقع است بایستی از همین ابتدا نوع و نحوه فعالیت شهرک منطبق با فعالیت منطقه ویژه پیش‌بینی شود و ایتدا منطقه ویژه تعیین تکلیف شده و در صورت امکان در یک قالب و ساختار شروع به فعالیت نمایند یعنی شهرک به منطقه ویژه واگذار شود در غیر این صورت نسبت به استقرار واحدهای صنعتی در این شهرک اقدام خواهیم کرد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان یادآور شد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت لرستان طی سفر یک‌روزه خود از ۷ شهرک صنعتی، یک منطقه ویژه اقتصادی و ۴واحد صنعتی استان بازدید کرد که این امر بی‌سابقه بوده است و امیدواریم نتایج خوبی در این سفر برای استان داشته‌ایم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار