سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 105759
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ۹ دی ۸۸ روز تشییع جنازه خائنان به وطن بود/ شورش فتنه‌گران علیه جمهوریت و اسلامیت نظام بود
Print This Post

در بخشی از بیانیه جامعه مهندسین آمده است: ۹ دی روز پیوند عاشورایی امامت و امت، روز نمایش قدرت نرم جمهوری اسلامی، روز شکست فتنه گران و روز تشییع جنازه خائنان به وطن بود که رهبر انقلاب از آن به عنوان حماسه‌ای ماندگار نام برد.

 به گزارش سلام دلفان، جامعه اسلامی مهندسین در گرامیداشت یوم الله نهم دی ماه بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی ایران مملو از نقاط عطفی است که در اذهان ملت شریف و ولایت مدار ایران اسلامی نقش بسته است. دوران غرور آفرین دفاع مقدس و رشادتهای جوانمردان این خطه، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و پیشرفتهای هسته ای از نمونه های بارزی است که جزء هویت هر ایرانی ولایت مدار و متعهد است و در این عرصه دشمنان و فتنه گران همواره در تلاش بوده اند که مسیر رشد و شکوفایی ملت ایران را سد کنند که با بصیرت ملت و رهبری مدبرانه امام راحل عظیم الشان و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری ناکام گشته اند. فتنه بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ از دیگر نقشه ها و ترفندهای معاندان و مغرضان نظام بود که با بصیرت ملت شریف و شهیدپرور ایران در حماسه ۹ دی ۸۸ نقش بر آب شد.

این بیانیه تاکید می‌کند: نهم دی ماه، روز پیوند عاشورایی امامت و امت، روز نمایش قدرت نرم جمهوری اسلامی، روز شکست فتنه گران و روز تشییع جنازه خائنان به وطن، برگ زرین و پر افتخار دیگری در نظام مقدس جمهوری اسلامی به ثبت رساند تا جایی که رهبر فرزانه انقلاب از آن با عنوان حماسه ای ماندگار نام برد.

در این بیانیه تصریح شده است: ۹ دی نشان از بیداری و بصیرت ملتی داشت که با تمام وجود در مقابل توطئه ها، فتنه ها و تهدیدات خارجی و دشمنان نظام و انقلاب ایستاده­ و آنجا که خطری را متوجه کشور، نظام و رهبر و مقتدایشان ببینند در صحنه حاضرند و در دفاع از آرمانهای امام و انقلاب و رهبری تا پای جان ایستاده­‌اند.

این بیانیه ادامه می‌دهد: ملت ایران با خلق حماسه‌ای فراتر از تصور و انتظار دشمنان و فتنه‌گران، عشق و علاقه خویش را به نظام و رهبری نشان دادند و این حادثه بزرگ برای همیشه در اذهان دشمنان و بیگانگان و کسانی که قصد خیانت به این مرزو بوم را دارند،  ماندگار شد.

در این بیانیه تاکید شده است: خروش فتنه گران در سال ۸۸ علیه جمهوریت و اسلامیت نظام و خلق حماسه نهم دی ماه توسط مردم با بصیرت ایران زمین در فرونشاندن آتش این فتنه عظیم، درس های بزرگی به ما آموخت که هیچگاه نباید فراموشمان شود. اولا” اقتضای درس گرفتن و عبرت‌آموزی از حوادث مهم گذشته، بازخوانی فتنه ۸۸ و کالبدشکافی آن را ضروری می‌کند و باید به صورت مستمر بصیرت عمومی جامعه را بالا برد و خصوصاً جوانان را نسبت به مسائل انقلاب، توطئه‌ها و فتنه‌ها علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی آشنا ساخت. ثانیا”  برای جلوگیری از وقوع فتنه‌های بزرگ‌تر در آینده، باید با فتنه‌های گذشته، زمینه‌های پیدایش این فتنه‌ها، عوامل و عناصر پدیدآورنده آنها، اهداف و انگیزه‌های فتنه‌گران آشنا بود و این شناخت را به نسل‌های آینده منتقل کرد.

«جامعه اسلامی مهندسین با گرامیداشت حماسه بزرگ ملت ایران در نهم دی ماه ۱۳۸۸، هوشیاری و بصیرت فعالان سیاسی کشور را دوشادوش دیگر اقشار جامعه لازم دانسته  و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد و همواره در پیروی از مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه­‌ای تاکید می­کنیم.»

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار