سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 105802
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » باز هم دلفان فراموش شد!
Print This Post
پیرو سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به لرستان:

آیا کوتاهی مسئولان، استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و سایر دست اندرکاران باعث شده تا دلفان متاسفانه باز هم مورد بی مهری قرار گیرد و برای مهمترین سایت ایجاد اشتغال در این شهرستان چاره اندیشی نشود؟ یا اینکه مطالبه گر نبودن مردم؟ و یا موارد دیگر……… ؟

به بهانه بازدید مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور از لرستان
بختیار رازانی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت:
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفری یک روزه از ۷ شهرک صنعتی، یک منطقه ویژه اقتصادی و ۴ واحد صنعتی استان دیدار کرد.
این خبر که چند روزی بیشتر از وقوع آن نمی‌گذرد ذهن هر دلفانی را به خود مشغول و این سوال را ایجاد می‌کند که چرا باز هم دلفان فراموش شد؟؟؟
هر چند در آستانه انتخابات انجام برخی سفرهای تشریفاتی برای مسئولان امری معمول و متداول است اما باید پرسید مگر شهرستان دلفان هم صاحب یک شهرک صنعتی نیست؟ که اتفاقا بیشترین مشکلات از نظر تعطیلی و راکد بودن واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان مربوط به همین شهرک صنعتی علی‌میرزایی است. (از ۲۶ کارخانه ساخته شده در شهرک صنعتی علی‌میرزایی تنها ۵ واحد نیمه فعال است و بقیه تعطیل هستند)
پس چرا متولی اصلی بخش صنعت کشور حتی افتخار نمی‌دهد یک بازدید تشریفاتی هم از این شهرک فراموش شده به عمل آورد؟؟
مگر نه این است که دلفان در بین شهرستان‌های استان بالاترین نرخ بیکاری را دارد؟
مگر غیر از این است که دلفان بر اساس آمار رسمی، ۱۱۰۰۰ نفر (یازده هزار) تحصیل کرده بیکار دارد؟
مگر نه این است که شهرستان دلفان یکی از ۱۰ شهرستان امن کشور است؟
مگر غیر از این است که بیشتر میزان اشتغال کشور در بخش صنعت است؟ پس چرا دلفان این بار هم مورد بی مهری قرار گرفت؟
چرا دریغ شد از یک بازدید تشریفاتی؟
به راستی چرا؟
آیا کوتاهی مسئولان، استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و سایر دست اندرکاران باعث شده تا دلفان متاسفانه باز هم مورد بی مهری قرار گیرد و برای مهمترین سایت ایجاد اشتغال در این شهرستان چاره اندیشی نشود؟ یا اینکه مطالبه گر نبودن مردم؟ و یا موارد دیگر……… ؟
البته اگر به سخنان چند وقت پیش آقای علی یزدانی مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور در گفتگو با برنامه تیتر امشب شبکه خبر دقت کنیم متوجه علت بی توجهی به شهرک صنعتی علی‌میرزایی دلفان خواهیم شد.
جهت اطلاع عین سخنان این مقام مسئول را باز نشر می کنم.
«بر اساس آمار بانک مرکزی، و سامانه بهین یاب، ۵۷ هزار و ۲۹۸ نفر برای استفاده از طرح اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان به واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۴۵ هزار و ۲۶۰ بنگاه تولیدی یا تسهیلات گرفته یا درحال دریافت تسهیلات طرح رفع موانع تولید هستند. وی گفت: تا کنون در قالب کمک به واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل به ۱۱ هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی تسهیلات پرداخت شده است.»
با کمال تاسف باید گفت: سهم شهرستان دلفان و شهرک صنعتی فراموش شده‌اش با ظرفیت ایجاد ۳۰۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیر مستقیم از این تسهیلات پرداختی هیچ است; و علت بازدید نکردن معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز همین مسئله است; چرا که در واقع می‌توان گفت و نتیجه گرفت برنامه عملیاتی برای فعال کردن این ظرفیت صنعتی وجود ندارد.
در پایان ضمن احترام برای همه مسئولان ارشد نظام که تا کنون به دلائل مختلف به دلفان سفر کرده اند (وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون ایشان، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و…..) باید از مسئولان شهرستان به خصوص نماینده محترم مردم این شهرستان در مجلس، استاندار محترم و فرماندار بزرگوار سوال کرد (که انتظار هم هست پاسخگوی افکار عمومی باشند) اولا دستاورد مهم سفرهای قبلی در بخش اشتغال و….. چه بوده؟
و چرا یکی از اصلی‌ترین متولیان بخش صنعت کشور در سفر به لرستان، شهرستان دلفان را فراموش می‌کند؟
راستی هدف از برگزاری شورای اشتغال و کارگروه استانی اقتصاد مقاومتی در دلفان چه بود؟ و نتیجه ملموس و عینی آن چه بود؟
چرا برای فعال کردن این ظرفیت و سرمایه گذاری عظیمی که در شهرستان اتفاق افتاده و همه زیر ساخت‌های آن مهیاست و تنها اندکی همت می‌طلبد، اقدامی صورت نمی‌گیرد و به جای انجام این کار که در سریع‌ترین زمان ممکن شدنی هست آستین ها را بالا نمی‌زنیم؟ و در عوض دنبال کارهای دیگر و وعده‌هایی که امکان تحقق آنها در کوتاه مدت مشخص نیست از جمله ثبت نام مردم برای استخدام در گارگاه خیاطی، گاوداری و…. هستیم؟
مسئولان عزیر و بزرگوار استانی و شهرستانی شما را به خدا قسم می‌دهم تا دیر نشده برای حل مشکل اشتغال مردم دیار دلفان دلسوزانه، صادقانه و سریع‌تر کاری بکنید.
علی مرادی کاکاوندی
کارشناس ارشد علوم سیاسی

 1. نویسنده دیدگاه: محمد
  دی ۸, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۱:۱۶

  سلام اگه اینا تابلوشو درست کردن بقیش هم حل میشه نوشته ناحیه صنتعی بجای صنعتی

 2. نویسنده دیدگاه: محمد
  دی ۸, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۱:۱۷

  سلام اگه اینا تابلو رو درست کنن بقیش درست میشه نوشته ناحیه صنتعی به جای صنعتی

 3. نویسنده دیدگاه: حقیقت
  دی ۹, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۳:۱۹

  همه این اما و اگرها و چراها به عدم توان نماینده برمیگردد زمانیکه یک وزیر یا معاون ان به استان سفر میکند برنامه بازدیدهارا بر اساس لابی قوی تر و نفوذ بیشتر و به طبع ان اختصاص منابع مالی به منطقه یا ناحیه مورد بازدید اختصاص خواهند داد هیچ گاه در این زمینه دلفان قوی عمل نکرده است

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار