سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 105986
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » هیئت‌های مذهبی دلفان ساماندهی شدند/فعالیت ۱۶کانون فرهنگی و تبلیغی
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلفان از ساماندهی هئیت های مذهبی سطح این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلام دلفان،حجت الاسلام علی شاهیوند با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶ کانون فرهنگی تبلیغی دارای کد شناسایی در شهرستان دلفان فعالیت دارند اظهار داشت: این تعداد کانون در ایام مختلف سال اقدام به برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و دینی می کنند.

اعزام روحانیون مبلغ به بیش از ۱۰۰ روستای دلفان

وی تعداد مساجد فعال شهرستان دلفان را ۱۱۰ مسجد عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۱۰ مسجد شهری و ۱۰۰ مسجد روستایی بوده و ۸ کتابخانه نیز در مساجد روستایی ایجاد شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلفان تعداد عناصر فرهنگی و تاثیر گذار شهرستان را ۳۰۰  نفر برشمرد

حجت الاسلام شاهیوند با اشاره به اینکه  ۲۳ ائمه جماعات در مساجد شهرستان دلفان اقدام به اقامه نماز می کنند اظهار داشت: علاوه بر این تعداد ۶۴ روحانی در سطح مدارس در طول سال تحصیلی اقدام به برگزاری نماز جماعت می کنند.

وی تعداد مبلغات این شهرستان را ۳۴ نفر عنوان کرد و افزود: علاوه بر اینکه ۱۲ روحانی شاغل در ادارات شهرستان فعالیت دارند تعداد ۴۵ نفر از مبلغ در سطح شهرستان اقدام به فعالیت های دینی و مذهبی و فرهنگی می کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلفان با اشاره به اینکه این اداره در طول سال در راستای ترویج فرهنگی دینی و آگاهی بیشتر مردم اقدام به اعزام مبلغ و مبلغه به مناطق روستایی شهرستان می کند افزود: این تعداد در بیش از ۱۰۰ روستا به ویژه در مناطق محروم حضور پیدا می کنند و به تبلیغ فرهنگی دینی می پردازند.

برگزاری گفتمان های دینی در مدارس و دانشگاهها

حجت الاسلام شاهیوند همچنین به اجرای طرح اوقات فراغت در تابستان گذشته، طراحی وبلاگ، همکاری روحانیون مستقر، برگزاری گفتمان های دینی در سطح مدارس و مساجد خبر داد و گفت: این گفتمان های دینی با موضوع جنگ نرم، حجاب و عفاف، مهدویت، مقام معلم، امر به معروف و نهی از منکر، دین و زندگی، نماز و … توسط اداره تبلیغات اسلامی برگزار شده است.

وی به برگزاری گفتمان های دینی دانشجویی و حوزوی در حوزه های علمیه و دانشگاه پیام نور شهرستان دلفان در طول سال اشاره کرد و اظهار داشت: توزیع محصولات فرهنگی و کتاب از جمله نشریه «پنجره»، ماهنامه «بشری»، «رخداد»، «پیام محراب» و … در بین عناصر فرهنگی، اقشار تاثیر گذار فرهنگی و اقشار مختلف مردم از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلفان با قدر دانی از همکاری شورای هیئت های مذهبی و کانون مداحان در برگزاری مناسبت های محوری شهرستان ادامه داد: اجرای طرح های حمایتی از فعالیت های فرهنگی و دینی در  هیئت های مذهبی، کانون های فرهنگی تبلیغی، انجمن های اسلامی و مساجد از دیگر فعالیت های این اداره در طول سال است.

حجت الاسلام شاهیوند به اجرای طرح ساماندهی مبلغان و مبلغات شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: یکی  دیگر از برنامه های این اداره دعوت و فراخوانی عناصر فرهنگی و اقشار تاثیرگذار در برنامه های مختلف بوده که همواره در این شهرستان به صورت منظم انجام می پذیرد.

حمایت مادی و معنوی از مساجد و هیئت های مذهبی

وی همچنین به اجرای مسابقات فرهنگی در ایام مختلف سال از طریق کانون های فرهنگی تبلیغی، روحانیون مستقر و پایگاههای اوقات فراغت اشاره کرد و افزود: برگزاری مراسم اعتکاف سال جاری با همکاری دفتر امام جمعه و ادارات و نهادهای دولتی و عهده دار بودن همه فعالیتهای فرهنگی و قرآنی این مراسم معنوی در ۶ مسجد شهر و ۱۰ مسجد روستایی این شهرستان با حضور بیش از ۷۰۰ نفر و با همکاری کانون فرهنگی تبلیغی اعتکاف  شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلفان به حمایت مادی و معنوی مساجد و هیئت های مذهبی در طول یک سال گذشته برای برگزاری مراسم ملی و مذهبی و طرح های ابلاغی و ابتکاری با نظارت این اداره اشاره کرد و ادامه داد: فعالیت تشکلهای محوری شهرستان با برگزاری همایش ها در مناسبت های مختلف سال از دیگر برنامه های مدنظر در شهرستان دلفان بوده است.

حجت الاسلام شاهیوند در ادامه به برگزاری کارگاههای آموزشی عفاف و حجاب، پیشگیری از اعتیاد، مهارتهای زندگی و سبک زندگی در محل اداره تبلیغات اسلامی و سایر مراکز فرهنگی شهرستان اشاره کرد و گفت: علاوه بر این اداره تبلیغات اسلامی همکاری مستمری با دفتر امام جمعه و ادارات و نهادهای دولتی شهرستان در راستای اجرای برنامه های فرهنگی داشته است.

وی حمایت و نظارت بر فعالیت ها و امور  روحانیون مستقر در روستاهای  شهرستان را از دیگر برنامه های اداره تبلیغات اسلامی برشمرد و اظهار داشت: همچنین با سرکشی مستمر از فعالیت های فرهنگی تبلیغی مساجد شهری و روستاهای شهرستان سعی می کنیم به صورت میدانی از روند آموزش و ترویج فرهنگ دینی بازدید به عمل آوریم.

ساماندهی هیئت های مذهبی شهرستان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلفان به حضور پرشور مردم این شهرستان در مراسم های ملی و مذهبی اشاره کرد و افزود: این اداره سعی می کند با همکاری امام جمعه و دیگر نهادها و ادارات شهرستان زمینه حضور حداکثری و پرشور مردم را در این مراسم ها فراهم کند.

حجت الاسلام شاهیوند در ادامه به ساماندهی هیئت های مذهبی و تکمیل پرونده هیئت ها در سطح شهرستان و ثبت اطلاعات هیئت ها در سامانه «طوبی» اشاره کرد و افزود: همچنین ساماندهی مداحان  و تشکیل پرونده برای آنها با همکاری کانون مداحان این شهرستان و ثبت در سامانه «طوبی» نیز انجام گرفته است.

وی به برگزاری جلسات گردهمایی مبلغات شبکه تبلیغ و سرپرستان هیئت های مذهبی در دفتر امام جمعه شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: همکاری با ادارات و نهادها در خصوص اعزام روحانیون کاروان راهیان نور و مرقد مطهر امام خمینی(ره)، طرح صالحین و احیای زکات، طرح های ستاد اقامه نماز و سایر برنامه های فرهنگی و دینی از دیگر فعالیت های این اداره بوده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلفان تشکیل منظم جلسات ستاد شئون فرهنگی و عملی کردن مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی، بازرسی و بازدید از فعالیت های این اداره توسط بازرسان و اعلام رضایت از فعالیتهای صورت گرفته، ساماندهی کتابخانه تخصصی اداره برای استفاده مبلغان شبکه تبلیغ، عناصر فرهنگی و اقشار تاثیر گذار شهرستان، ارزیابی  فعالیتهای امور فرهنگی تبلیغی و دینی اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان توسط بازرسان مرکز و تشریح گزارش کاملی از فعالیتهای صورت گرفته را از دیگر اقدامات انجام شده این اداره در طول سال برشمرد.

منبع:خبرنگار مهر

 1. نویسنده دیدگاه: حاج حسین
  دی ۱۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۱:۳۶

  سلام جناب شاهیوند،

  جریان این سفرهای زیارتی هیئات مذهبی چیه؟

  لطفاً کاملاً شفاف سازی کنید:

  اگر سهمیه ی یک هیئت است چرا از هیئات دیگر هم یک نفر میبرد؟

  اگر سهمیه ی شهرستان است چرا باید یک هیئت ۹۰ درصد سهمیه را از آن خود کند؟؟؟؟؟

  اصلاً هزینه این سفرها از کجاست؟

  از بیت المال است یا از جیب آقای سردار و امثالهم؟؟؟

  ما جواب می خواهیم. در همین سایت:

  شفاف و سریع . . .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار