سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 106175
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۵ نظر
خانه » اخبار برتر » وقتی حس انسان دوستی، سردی زمستان را گرما بخشید/ کمپین رهایی “مهدیه” او را به منزل بازگرداند
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

استفبال خیرینی از سراسر کشور بویژه دلفانیان دراین اقدام به حدی غرور آفرین بود که کمپین راس ساعت ۱۰ شب هشتم دی در یک کانال تلگرامی توسط موسسه ندای محرومین، کلید خورد و در کمتر ۴۸ ساعت مبلغ ۶۰ میلیون تومان جمع آوری شد.

سلام دلفان – دختر زندانی در بند که دوسال پیش با مجروح نمودن یک پسر جوان که قصد مزاحمت از وی را داشت، امروز در پشت میله های زندان گرفتار آمده است.
شرایط سخت زندان آن هم برای یک دختر جوان ۲۰ ساله، او را دچار بحران عدم توان تامین دیه نموده است ، دیه ای که مبلغ آن بیش از ۵۷ میلیون تومان است .
با رسانه ای شدن موضوع ، جمعی از جوانان دلفانی با یک اقدام خداپسندانه در شبکه های اجتماعی ، کاری کردند کارستان که با استقبال خارج از انتظار دلفانیان همراه بود.
مشارکت گسترده خیرین و کولاک آنان ، برگ زرینی بر افتخار مردم دلفان در حس کمک به انسان دربند و نوع دوستی افزوده شد.استفبال خیرینی از سراسر کشور بویژه دلفانیان دراین اقدام به حدی غرور آفرین بود که کمپین راس ساعت ۱۰ شب هشتم دی در یک کانال تلگرامی توسط موئسسه ندای محرومین، کلید خورد و در کمتر ۴۸ ساعت مبلغ ۶۰ میلیون تومان جمع آوری شد.
استقبال به حدی گسترده بود که مدیران کمپین از تامین مبلغ کل مبلغ مورد نیاز پرداخت دیه مهدیه خبر دادند و این درحالی بود که گردانندگان کمپین فرصت ده روزه را برای تامین مبلغ پیش بینی کرده بودند.
اقدام جمعی از جوانان دلفانی درراه اندازی این کمپین، تحسین برانگیز است و به آنان دست مریزاد میگوئیم ،آنان با تاسیس موسسه خدمات رسانی ندای محرومین ، با شناسایی سه هزار و ۲۰۰ نفر از نیازمندان منطقه قصد دارند اقدام نیک خود را ادامه دهند که امیدواریم شاهد اقدامات شایسته و مشابه ای چون کمپین رهایی مهدیه باشیم .
مهدیه که پس از آن حادثه عمر خود را در زندان سپری می کند، او امروز بطور قطع اذعان دارد که با وجود دستگاه های قانونی ، بایستی متخلف و مزاحم نوامیس مردم را به قانون می سپرد، نه اینکه خود شخصاً و بصورت عملی وارد میشد.
اقدام این دختر ۲۰ ساله هرچند در پاسخ به ایجاد مزاحمت شدید بوده و از عفت و آبروی خود دفاع کرده، اما ای کاش او را ناچار به استفاده از سلاح سرد نمی کرد و در مراجع قانونی حق قانونی خود را می گرفت و درس عبرتی میشد برای دیگران که در خیابان ها پرسه می زنند و قصد مزاحمت برای نوامیس مردم را دارند.
باید این موضوع را در نظر داشت که فلسفه وجود دستگاه های قضایی و انتظامی در جهت رسیدگی به اینگونه مواردی است.
مهدیه مدتی است که دوران طلایی زندگی خود را در زندان سپری کرده است و هرچند در دفاع از ناموس عزت و شرافتمندی به ناچار مجبور به مجروح نمودن طرف نموده است و ای کاش این موضوع به گونه ای دیگر پیگیری می شد و از راه قانون فرد خاطی را به مجازات اعمالش می رساند تا اینگونه گرفتار در بند نبود.
مردم سخاوتمند دلفان همیشه سرافراز، مظلومیت و نیازمندی “مهدیه” را بخوبی درک کردند و با وجود اقدام غیرقانونی او ، و با آگاهی کامل از تبعات و مشکلات زندگی در زندان برای یک دختر جوان ، عاشقانه و با تمام وجود به یاریش شتافتند و وقتی فریاد کمک خواهی اورا شنیدند در کمتر از ۴۸ساعت به ندای کمک او پاسخ دادند و راه او را به منزل هموار کردند و به آغوش گرم خانواده اش باز گرداندند.
به هر روی “مهدیه” امروز به وجود چنین همشهریانی بر خود می بالد و اشک شوق می ریزدو از داشتن چنین برادران، پدران و خواهران سخاوتمند و نیک اندیشی فخر می فروشد .
جوانان نوع دوست دلفانی را در راه اندازی این کمپین بیش از ۵ هزار نفری را ارج می نهیم و امیدواریم با توجه به وجود برخی موارد مشابه نیازمندی چون به زندان ماندن به سبب یک میلیون تومان، محتاج بودن برخی نیازمندان به یک قرص نان بخصوص در مناطق میربگ جنوبی، بیماران دردمند محتاج هزینه و … شاهد تدوام این کمپین باشیم. انشاء الله
علی گودرزی/ خبرگزاری صدا وسیما

 1. نویسنده دیدگاه: دوستدار دلفان
  دی ۱۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۲:۲۰

  درود بر حسین وشنی عزیز مدیر موسسه خیریه ندای محرومین دلفان که منشا خیر برای محرومین منطقه است.

 2. نویسنده دیدگاه: اوا
  دی ۱۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۷:۵۸

  درود بر شما به نظرم بار دوش این کمپین بر عهده رسانه سلام دلفان و نسیم دلفان بود واقعا خسته نباشید

  • نویسنده دیدگاه: هموطن ایرانی
   دی ۱۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۲:۴۲

   دوست عزیزتنهارسانه ای که بدون چشمداشت درطول مدت شروع وآخر این کارنیک فعالیت نمود نشریه نسیم دلفان ومسئول محترمشان جناب محمدی بزرگوار بود..هیچ رسانه دیگری به خودزحمت شرکت وکمک دراین کاررا نداد.

 3. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  دی ۱۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۸:۱۱

  خدا از همه قبول کند بنده از همشهریان غیر مقیم هستم ومبلغ ناچیزی کمک کردم .خوشحالم در رفع مشکلات یک دختر همشهری سهیم شدم واز همه دست اندرکاران این امر خداپسندانه سپاسگذارم وبرای دیگر کارهای خیر نیز آمادگی دارم در حد توان کمک نمایم

 4. نویسنده دیدگاه: هموطن ایرانی
  دی ۱۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۲:۳۴

  من یک ایرانی ونزدیکترین شهربه نورآبادساکن هستم.من هم به محض دیدن پیام تلگرامی دراین امرخیرشرکت نمودم.جوانان بانی اینکارباتلاشی عجیب وباصبروحوصله بدون استراحت آستین بالا زدندومردم خوب ایران نیزکوتاهی نکردند ودراین مدت کم مبلغی خیلی بالاترازدیه جمع شدکه امروزخانم یادشده آزادشدو قرارشد مابقی پول نیزبرای سروسامان بخشیدن به زندگی مهدیهدخانم صرف بشه….ومتعاقبآ کمپین شروع به فعالیت برای درمان دخترخانمی بی سرپرست که بیماری نادروعجیبی دارندکرده وبااستقبال مردم درحال جمع آوری هزینه درمان این بنده خوب خداهستند…خوبه که این برنامه ها الگویی بشه برای همه کشورکه باهمدلی مشکل همدیگرراحل کنیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار