سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 106404
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۶۰ درصد تعهد اشتغال‌زایی شهرستان دلفان محقق شد
Print This Post
فرماندار دلفان:

فرماندار دلفان گفت: تعهد اشتغالزایی شهرستان دلفان ۲ هزار و ۲۰۹ نفر است که از ابتدای امسال تاکنون ۶۰درصد از این تعهد محقق شده است.

به گزارش سلام دلفان،جعفر طولابی گفت میزان تعهد اشتغال‌زایی داستگاه‌های اجرایی شهرستان دلفان را در سال ۹۵، دو هزار و ۲۰۹ نفر دانست و اظهارداشت: تاکنون حدود ۶۰۰ درصد تعهد اشتغال‌زایی در دلفان محقق شده است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون زمینه اشتغال حدود هزار و ۲۰۰ نفر توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان دلفان فراهم شده است.

فرماندار دلفان به اجرای طرح تکاپو در این شهرستان اشاره کرد و گفت: طرح تکاپو در چهار رسته شغلی  توسط وزارت کار و رفاه  اجتماعی در دلفان اجرایی می‌شود که با اجرای آن برای  بیش از هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای طرح تکاپو  با ارائه تسهیلات در حوزه کشت گیاهان دارویی، تولید پوشاک و پرورش زنبور عسل کار مطالعاتی انجام شده است، عنوان کرد: برآورد اجرای طرح تاکپور در دلفان حدود ۱۳ میلیارد تومان است.

طولابی با اشاره به اینکه مقدمات اجرای طرح تکاپو در دلفان فراهم شده است، بیان کرد:  این طرح تا پایان سال عملی می‌شود اکنون نیز منتظر تأمین منابع آن برای پرداخت تسهیلات هستیم.

وی توسعه کارگاه‌های آموزشی در شهرستان دلفان را یکی از برنامه‌های در راستای اشتغال دانست و گفت:  در حوزه رسته‌های شغلی مانند خیاطی و قالیبافی تا پایان بهمن ماه کارگاه‌های آموزشی توسط  فنی‌و حرفه‌ای راه‌اندازی می‌شود.

فرماندار دلفان تصریح کرد: قرارگاه سازندگی نیز بنا دارد در این شهرستان کارگاه‌های آموزشی مانند قالیبافی دائر کند تا متقاضیان از این فرصت نیز برای اشتغال خود بهره بگیرند.

وی اظهارداشت: در کنار این برنامه‌های اشتغال‌زایی سپاه و بسیج  نیز  با توجه به ظرفیتی که شهرستان دلفان در زمینه حبوبات دارد و قطب تولید نخود شناخته شده است برنامه دارند تا طرح بسته‌بندی حبوبات یا کارگاه‌های نخود چی را در این شهرستان اجرایی کنند که هم اکنون در فاز اول نزدیک ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات تأمین شده و ثبت نام متقاضیان برای دریافت تسهیلات در حال انجام است.

طولابی به اجرای طرح محرومیت‌زدایی کمیته امداد در ۹ نقطه استان اشاره کرد و افزود: بخش کاکاوند شهرستان دلفان نیز برای این طرح که شامل خدمات اجتماعی، فرهنگی و محرومیت‌زدایی انتخاب شده است.

وی عنوان کرد: کار مطالعات محرومیت‌زدایی در بخش کاکاوند دلفان انجام شده و تسهیلاتی در اختیار خانواده‌های محروم قرار می‌گیرد.

منبع:خبر گزاری تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار