سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 106410
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۵ نظر
خانه » اخبار برتر » حوزه انتخابیه سلسله و دلفان تفکیک می‌شود
Print This Post
تکلیف یک نماینده اضافه ‌شده به لرستان مشخص شد؛

بر اساس کلیات طرح افزایش نمایندگان در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، یک نفر به نمایندگان لرستان اضافه خواهد شد.

به گزارش سلام دلفان، بر اساس این طرح به حوزه انتخابیه سلسه و دلفان یک نفر اضافه‌ شده و این حوزه به دو بخش: ۱- “حوزه انتخابیه سلسله و بخش مرکزی با یک نماینده” ۲- “حوزه انتخابیه دلفان و بخش مرکزی با یک نماینده” تقسیم می‌شوند.
استان لرستان در حال حاضر دارای ۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی است که با افزایش یک نماینده، تعداد نمایندگان استان به ۱۰ نفر خواهد رسید.
بر اساس “طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آن‌ها” تعداد افزایش نمایندگان مجلس در دوره آینده به این شرح است:
خوزستان ۳ نماینده، آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری و کرمان هر کدام ۲ نماینده، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، بوشهر، تهران، مرکزی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، گلستان، لرستان، هرمزگان، همدان و یزد هرکدام یک نماینده.
شایان ذکر است طبق قانون هر ۱۰ سال یک‌بار بر اساس میزان جمعیت، موقعیت سیاسی و جغرافیایی، تعداد نمایندگان مجلس حداکثر ۲۰ نفر می‌تواند افزایش یابد.
خبر: زاسر ایمانی مقدم/ یافته- الشتر

 1. نویسنده دیدگاه: حسنوند
  دی ۱۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۹:۲۴

  ب امید روزی ک مردمان سلسله و دلفان ب دور از مسایل سیاسی در کنار هم اتحاد و برادری خود را پایدارتر کنند چراکه سیاست ستیز دیرینه ای را میان این دو شهر ایجاد کرده بود .

  • نویسنده دیدگاه: سمای
   دی ۱۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۱:۵۷

   سلام . دقیقا نظرمنم همینطوره . متاسفانه به جای اینکه این دو شهر لک زبان باهم وحدت داشته باشند این انتخابات مشترک عامل اصلی تفرقه بود. الان با تفکیک این دو شهر شاهد پیشرفت هر دو شهرستان خواهیم بود
   انشاالله

 2. نویسنده دیدگاه: حاج حسین
  دی ۱۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۳:۵۱

  خدالم شکری رسیمه مطلو
  دلم ساکت بی ژ پژاره شو

 3. نویسنده دیدگاه: محمد
  دی ۱۴, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۰:۰۴

  باسلام خوشحالی نکنین این باید بره به دولت لایحه شه اگه در صحن علنی رای بیاره.نهایی ست نه الان که فقط در کمسیون تصویب شده.

 4. نویسنده دیدگاه: علی
  دی ۱۴, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۳:۱۴

  سلام دوستان عزیز این طرح ادامه طرحی است که در کمیسیون شوراهای مجلس نهم تصویب شد اما سیاسی کاری ها اجازه مطرح شدن آن در صحن علنی مجلس ودرنهایت تصویب در مجلس وابلاغ به دولت برای اجرا را نداد، انشا الله مستقل شدن حوزه انتخابیه سلسله ودلفان از هم قطعی است،چرا که اصل۶۴ قانون اساسی صراحت دارد هر ۱۰ سال باید ۲۰ نماینده اضافه شود دذر حالی که از آخرین بار اضافه شدن تعداد نمایندگان مربوط به سال اصلاح قانون اساسی یعنی۱۳۷۸ است که تا تا سال پایان مجلس دهم ۲۰ سال خواهد گذشت ودر واقع باید۴۰ نماینده اضافه شود بنابراین جای نگرانی نیست والبته این طرح هست ونیازی به تصویب دولت ندارد،انشا الله با حل این مشکل برادران دلفانی وسلسله ای مانند گذشته درکنار هم خواهند بود

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار