سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 106920
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بی‌بی‌سی کاملا بنفش شد!
Print This Post

اظهارات آیت‌الله آملی‌لاریجانی درباره برخی پشت‌پرده‌های پرونده بابک زنجانی و همچنین عدم همکاری دولت روحانی برای بازگرداندن اموال بابک زنجانی، حامیان لندن‌نشین را آشفته کرد.

 به گزارش سلام دلفان، مسعود بهنود از عوامل اصلی بی‌بی‌سی فارسی- برخی او را محور اتاق فکر بی‌بی‌سی می‌دانند- در توئیتر خود نوشت استراتژی آنها برای اثرگذاری در انتخابات ۹۶، حمله به قوه قضائیه است. او در توئیتر خود نوشت: «حمله به قوه قضائیه باید راهبرد انتخاباتی سال آتی باشد.» او همچنین ۲ پست توئیتری درباره استراتژی حمله به قوه قضائیه در انتخابات ۹۶ نوشت. اقدام شتابزده عامل بی‌بی‌سی نشان داد هجمه‌های ماه‌های اخیر علیه قوه قضائیه و رفتارهای نامتعادل یک نماینده مجلس علیه قوه قضائیه، پیگیری سفارش و طراحی لندنی بوده است. از سوی دیگر با بیرون آمدن
دم خروس هجمه علیه قوه قضائیه توسط مسعود بهنود، اکنون این شائبه مطرح شده است که برخی رفتارهای مشکوک برخی مسؤولان علیه قوه قضائیه نیز می‌تواند با واسطه، در راستای پیگیری همین طراحی انگلیسی باشد.  اجرای راهبرد حمله به قوه قضائیه در ماجرای بابک زنجانی نیز مشهود است. به اعتقاد کارشناسان، نکته ظریف اینجاست که در صورت همکاری دولت و وزارت خارجه و بازگشت اموال زنجانی به داخل کشور، این پرونده بزودی خاتمه خواهد یافت و در این حوزه، استراتژی لندنی حمله به قوه قضائیه ناکارآمد خواهد بود! اما رفتار شتابزده بی‌بی‌سی فارسی در واکنش به اظهارات آیت‌الله آملی‌لاریجانی نیز قابل تامل بود. سایت این شبکه انگلیسی، برخلاف رویه سابق خود تا حوالی ساعت ۲۰ دوشنبه، از انتشار اظهارات آیت‌الله آملی‌لاریجانی درباره برخی پشت‌پرده‌های پرونده بابک زنجانی خودداری کرد. این شبکه سپس حسین باستانی، دوست و همکار بهنود را برای توضیح درباره اظهارات آیت‌الله آملی‌لاریجانی به درون استودیو آورد. در این برنامه باستانی تمام ملاحظات و ظاهرسازی‌ها و ژست‌های بی‌طرفانه بی‌بی‌سی را کنار گذاشت و بدون اشاره به اظهارات آیت‌الله آملی بویژه درباره ادعاهای زنجانی درباره کمک مالی در انتخابات ۹۲، در حمایت کامل از دولت روحانی، دستگاه قضایی را متهم به عدم همکاری با «وزارت اطلاعات» کرد! حمایت این عنصر ضدانقلاب از وزارت اطلاعات در حالی است که پیش‌تر نیز موارد متعددی از کنار گذاشته شدن اصول حرفه‌ای در بی‌بی‌سی و حمایت صریح آنان از دولت روحانی مشاهده شده است!
منبع: وطن امروز

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار