سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 106930
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » تعطیلی کارگاه تولیدی پوشاک و بیکاری ۱۲ کارگر در دلفان / وعده‌های بی اساس دولت در حمایت از تولید ملی توهین به شعور مردم است
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد:

تولید کننده دلفانی گفت : چوب عدم هماهنگی بین اداره مالیات و بازرگانی را خوردیم که منجر به تعطیلی کارگاه و در نهایت بیکار شدن ۱۲ کارگر شد…

به گزارش سلام دلفان، رئیس سابق اتحادیه پوشاک فروشان دلفان در گفت‌وگو با رازق با ابراز گله از تناقض بین حرف و عملکرد دولت اظهار کرد: مسئولین به جای عوام فریبی و رفتار پوپولیستی فکری به حال وضعیت مردم کنند.

شهمراد علیزاده، با بیان اینکه در دو سه سال اخیر بازار ضعیف شده و فروش امسال نیز به نسبت سال های قبل به حدود یک دهم رسیده است، گفت: عدم نقدینگی، افزایش مالیات، تعویق در تهعدات و تسهیلات، گران شدن اجناس باوجود رکود، قاچاق، جنس خارجی را از جمله معضلاتی بیان کرد که کسبه با آن درگیر و موحب تشدید رکود در بازار شده است.

وی با اشاره به تعطیل شدن کارگاه تولیدی خود، بیان کرد: از سال ۸۶  با وجود مشکلات زیادی که در پیش رو داشتیم موفق به راه اندازی کارگاه تولیدی پوشاک شدیم.

علیزاده ادامه داد: زحمت، انرژی، هزینه و زمان زیادی برای بومی کردن این کار صرف کردیم و در این بین ضرر و زیان بسیاری دادیم تا کارگران و خط تولید بصورت حرفه ای راه افتادند.

این تولید کننده ادامه داد: همه چیز خوب و زمان بهره برداری رسیده بود که پارسال احضارنامه‌ای مبنی بر ارزش افزوده و جریمه دیرکرد به مبلغ ۱۸میلیون و چهارصد هزار تومان برای سال های ۸۴ تا ۹۱ به تولیدی ارسال شد.

وی گفت: به اداره مالیات رفته و تصمیم به شکایت گرفتیم که پیش از شکایت در دادگستری بطور کل برگه احضاریه اولیه به مبلغ ۵ میلیون و چهارصد هزار تومان تغییر کرد!

علیزاده در ادامه افزود: تا سال ۹۴ هیچ احضارنامه ای به دست ما نرسیده بود و چوب عدم هماهنگی بین اداره مالیات ، بازرگانی و سایر متولیان ذیربط را ما و کارگران تولیدی خوردیم.

وی در ادامه این مطلب افزود: ما نه درخواست تسهیلات کرده بودیم و نه نقدینگی ولی اگر از همان ابتدا به تولیدی اطلاع میدانند که شامل ارزش افزوده و سایر هزینه ها میشویم  آمادگی کافی داشتیم و دچار چنین شوکی نمی شدیم.

رئیس سابق اتحادیه پوشاک فروشان دلفان ادامه داد: برای تولیدی که به سختی سرپا شده بود این مبلغ شوکی بود که باعث از هم پاشیدگی شُرکا و تعطیلی کارگاه و در نهایت بیکار شدن ۱۲ کارگر شد.

وی با اشاره به وعده های مسئولین در حمایت از تولید ملی، گفت: دولت با شعار و وعده های بی پایه و اساس در ارتباط با حمایت از تولید ملی به شعور من و امثال من به عنوان تولید کننده داخلی توهین می کنند.

علیزاده اضافه کرد: در این مدت حرف مسئولین ۱۸۰ درجه با عملشان فرق داشته و هیچ حمایتی از بنده بعنوان یکی از تولیدکنندگان داخلی نشد و به هر مسئولی که مراجعه کردیم هیچ گونه حمایتی نکرد.

وی در پایان اضافه کرد: شعار مسئولین باید دغدغه واقعی شان باشد و برای رفع از بحران اقتصادی حمایت از تولید کننده را در راس امور قرار دهند.

منبع:شبکه اطلاع رسانی راه دانا

  1. نویسنده دیدگاه: فرا اسماعیلی
    دی ۱۵, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۸:۳۹

    انصافاًجای تأسف وتأثرداره که مسئولین با وعده های دروغین عوام فریبی میکنند و کسی هم نیست بهشون بگه بالا چشت ابروست.اینهمه بیکاری در کشور هست علاوه براینکه حلشون نمیکنن بلکه بیشترش میکنن و اگه کسی هم دست به کاری بزنه توی این دولت ورشکسته میشود بعد وقتی میان جلو دوربین و پشت تریبون از آمار اشتغال زایی بالا حرف میزنند،آمار غلط به مردم میدن

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار