سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 10696
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حجت الاسلام حسینیان:مرزبندی با فتنه کف شرایط احراز صلاحیت وزرا/ بررسی کارآمدی در کنار صلاحیت سیاسی/ متانت اصولگرایان در تحویل قدرت مایه غرور و درس رفتار سیاسی به اصلاح‏طلبان
Print This Post

حجت الاسلام حسینیان با اشاره به در پیش بودن جلسه رای اعتماد به وزاری دولت یازدهم/
مرزبندی با فتنه کف شرایط احراز صلاحیت وزرا/ بررسی کارآمدی در کنار صلاحیت سیاسی/ متانت اصولگرایان در تحویل قدرت مایه غرور و درس رفتار سیاسی به اصلاح‏طلبان

نماینده مردم تهران با بیان اینکه وزرای کابینه روحانی باید کف شرایط را داشته باشند، گفت: کسانی که در فتنه88 و تخریب وزارت اطلاعات (در موضوع قتل‌های زنجیره‌‌ای) نقش آفرین بودند از غربال مجلس عبور نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به مراسم تفیذ و تحلیف حجت‌الاسلام روحانی، گفت: تنفیذ، مشروعیت بخشیدن است به رای رئیس‌جمهور بر این مبنا که ما اعتقاد داریم، حکومت از آن خداست و کسی با واسطه و بی‌واسطه اجازه حکومت ندارد مگر اینکه بعد از پیامبر و ائمه، ولی‌فقیه به نیابت از معصوم چنین اجازه‌ای داشته باشد.
وی درباره مراسم تحلیف نیز گفت: تحلیف یک رسمی است که در همه جای دنیا وجود دارد، مقامات اجرایی مانند رئیس‌جمهور و نخست وزیر در همه جای دنیا در مقابل کتاب آسمانی خود سوگند یاد می‌کنند که درست انجام وظیفه کنند در کشور ما نیز منتخب مردم باید در مقابل قرآن سوگند یاد کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قطعی شدن لیست کابینه پیشنهادی روحانی به مجلس گفت: باید این نکته که کابینه یازدهم برای دولت آقای روحانی است را در نظر داشته باشیم و توقع نداشته باشیم که کابینه مطابق میل ما چیده شود.
وی افزود: البته وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور باید کف شرایط را داشته باشند که این شرایط عبارتند از متدین بودن، اعتقاد به ولی‌فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران.
حسینیان گفت: یکی 2 مورد از کسانی که در لیست پیشنهادی هستند، از فتنه گران بوده‌اند و حتی در موضوع قتل‌های زنجیزه‌ای، نقش بسزایی در تخریب وزارت اطلاعات داشتند که این موارد با دقت فراوان در مجلس بررسی خواهد شد.
حسینیان گفت: مجلس اجازه نخواهد داد، فتنه گرانی که با دیکتارتوی در انتخابات 88 دست به اردوکشی خیابانی زده و به اموال عمومی آسیب رساندند و می‌خواستند که ابهت ملت ایران را در مقابل آمریکا و انگلیس بشکنند از غربال مجلس عبور کنند.
وی در پایان گفت: بنده وقتی امروز می‌بیینم که اصولگرایان با متانت و مناعت طبع قدرت را به زیبایی تحویل می‌دهند، نه تنها خوشحال بلکه احساس غرور می‌کنم، که این احساس غرور به خاطر فرهنگ سیاسی و انتخاباتی اصولگرایان است که مثل اصلاح‌طلبان علیه رای مردم اردوکشی خیابانی نکرده و نتیجه را پذیرفتند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار