سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 107045
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » خط و نشان استاندار لرستان برای بانک‌های خصوصی/ شعب بانکی تهدید به تعطیلی شدند
Print This Post

بانک‌های خصوصی در استان لرستان عملکرد مثبتی در راستای پرداخت تسهیلات اشتغال و ازدواج نداشته که این موضوع هر بار سبب انتقاد استاندار لرستان می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، جلسه کارگروه اشتغال استان  در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد که با توجه به آمار ارائه‌شده پرداخت تسهیلات اشتغال و ازدواج بار دیگر عملکرد بانک‌های خصوصی استان منفی بود که با واکنش استاندار لرستان مواجه شد.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان در این جلسه اظهار داشت: در رابطه با بانک‌های خصوصی یک جلسه دیگر باید تشکیل شود تا با این بانک‌ها تعیین تکلیف کنیم و سنگ‌هایمان را با هم باز کنیم.بازوند

وی افزود: نمی‌دانم چرا شما بانک‌های خصوصی تمایل ندارید در این بحث اشتغال‌زایی کمک کنید که باید این موضوع بررسی شود، روسای بانک‌های خصوصی هم مدیر هستند و نسبت به این استان تعهد دارند، در برابر بیکاری و نداشتن رفاه مردم مسئول‌اند.

تمایل نداشتن بانک‌های خصوص لرستان در پرداخت تسهیلات

استاندار لرستان عنوان کرد: اینکه شما از ۱۹ درصد بعد از سه ماه به‌جای اینکه افزایش داشته باشد به ۱۱ درصد رسیده‌اید خیلی بد است، بالاخره نمی‌دانیم خود بانک‌های خصوصی اختیاردارند یا نه! اگر انصافاً اختیار ندارید بگویید اختیار نداریم تا ما دادی به تهران بزنیم تا حداقل تهران کاری بکند و اگر اختیار دارید با مدیران بانک‌ها در تهران صحبت کنید و مطرح کنید استانداری این توقع را از ما دارد.

وی بیان کرد: این توقع شخصی بنده نیست من هم از طرف مردم این انتظار را دارم، مردم انتظار دارند شما کمک کنید، بانک‌های دولتی علی‌رغم مشکلاتی که دارند پرداختی خوبی داشته‌اند.

بازوند تصریح کرد: خدا وکیل کمک کنید فردا این فرصت از دست شما می‌رود و خودتان غصه می‌خورید که چرا برای این استان کاری نکرده‌اید.

وی گفت: بررسی کنید و هفته آینده جلسه‌ای تشکیل می‌دهیم، نمی‌شود مدیران بانک‌های خصوصی هیچ مسئولیتی در قبال این مسائل نداشته باشند؛ مطمئن باشید اگر ما همه مدیر شدیم به خاطر این مردم است وگرنه اگر مردم نباشند ما اینجا چکاره هستیم، مردم از ما مدیران توقع دارند که مشکلاتشان را حل کنیم.

گلایه استاندار لرستان از بانک‌های خصوصی

استاندار لرستان اظهار داشت: انصافاً گلایه از بانک‌های خصوصی دارم، اگر اختیار ندارند مطرح کنند ولی به‌جای اینکه رشدشان از  ۱۹درصد بیشتر شود و حرکت بیشتری داشته باشد ولی کاهش داشته‌اند و  اینکه رو به پایین بیاید خیلی بد است، این عملکرد یعنی اینکه ما در مقابل این سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اقدام و عمل برای بانک‌ها اصلاً اثر ندارد؟

بازوند افزود: اقتصاد مقاومتی علاوه بر  اینکه قانون و دستور است یک فتوای مذهبی هم هست بالاخره در این مورد به این مسئله اکتفا کنید؛ نمی‌توانیم در اقتصاد مقاومتی بگوییم نقش بانک‌های خصوصی مستثنی است، مگر فقط دولت باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کند؟ مقام معظم رهبری ۲۴ اصل و رویکرد ابلاغ کرده که ۱۱ تا صراحت دارد که مردم در اقتصاد مقاومتی کمک کنند.

وی عنوان کرد: شاکله کانال این اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی است، این انتظار را داریم که در این هفته جمع‌بندی داشته باشید و در آخر هفته که نشستی برگزار می‌شود ما را قانع کنید که بانک‌های خصوصی مقدار کمی از سپرده‌ها را دارند که به این دلیل نمی‌توانیم پرداختی داشته باشیم.

استاندار لرستان بیان کرد: همیشه این سؤال را از ما می‌کنند و نمی‌دانیم چه پاسخی بدهیم یا باید بگوییم زور نداریم یا بگوییم بانک‌های خصوصی حرف کسی را گوش نمی‌کنند.

تعطیل کردن شعبه عین آب خوردن است

وی تصریح کرد: ما هم می‌توانیم اقدامات قانونی انجام دهیم ولی خوبیت ندارد کاری کنیم که شعبه‌ای را تعطیل کنیم، تعطیل کردن شعبه عین آب خوردن است که این‌یک نکته منفی در پرونده بانک مربوطه ثبت می‌شود.

بازوند خاطرنشان کرد: ما در استان مشکل‌داریم و بنا است سالی پنج هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گیرد که ما نباید فشار را فقط روی بانک‌های دولتی داشته باشیم.

استاندار لرستان گفت: بعضی بانک‌ها کاری‌های عجیب غریبی می‌کنند که نمی‌خواهم امروز مطرح کنم اگر زمانی لازم باشد در جلسات دیگر این‌کاره‌ای عجیب غریب را هم مطرح می‌کنم./ تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار