سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 107048
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » محاکمه قاتل آقای معلم
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد،

پسر ۱۵ ساله که به اتهام قتل معلم فیزیک بازداشت شده بود، برای دومین بار پای میز محاکمه قرار گرفت. او این‌بار هم به قتل معلمش به‌صراحت اعتراف و صحنه کشتن او را مقابل قضات دادگاه بازسازی کرد.

پیکر نیمه‌جان معلم به بیمارستان شهید چمران منتقل شد، اما تلاش پزشکان برای نجات جان او مؤثر واقع نشد و معلم فیزیک، جان خود را از دست داد. هم‌زمان با این جنایت تلخ، متهم تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این‌که یک ماه بعد از این جنایت، نوجوان متهم به قتل ـ که در جریان درگیری خیابانی بازداشت و در کانون اصلاح و تربیت تهران نگهداری می‌شد ـ شناسایی و برای تحقیقات به پلیس آگاهی استان لرستان منتقل شد. او در جریان تحقیقات به قتل آقا معلم اعتراف کرد و به کانون اصلاح و تربیت منتقل شد.
پرونده وی نیز با صدور جلب به دادرسی به دادگاه کیفری استان لرستان ارسال و مدتی بعد، نوجوان متهم به قتل در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان لرستان محاکمه و با رأی قضات دادگاه به سه سال حبس و پرداخت دیه در حق اولیای دم محکوم شد که رای صادره با اعتراض خانواده مقتول به دیوان عالی کشور ارسال شد و قضات شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور حکم صادره را نقض کردند و برای رسیدگی دوباره، پرونده به شعبه هم‌عرض ارسال شد. چهارشنبه گذشته متهم به قتل، از کانون اصلاح و تربیت برای محاکمه به دادگاه شعبه دوم کیفری یک استان لرستان منتقل شد.
دومین محاکمه
در ابتدای جلسه دادگاه نماینده دادستان به دفاع از کیفرخواست پرداخت. بعد از آن والدین مقتول که قیم دو فرزند او بودند، در جایگاه قرار گرفتند و برای قاتل فرزندشان درخواست قصاص کردند.
 این در حالی بود که دانش‌آموز متهم به قتل در جایگاه قرار گرفت و به قتل معلم خود اعتراف کرد.
سعید رضا برخورداری، وکیل خانواده معلم گفت: متهم، قتل معلمش را پذیرفت و اعلام کرد که ناراحت است. او زمانی که عصبانی شده، چاقویی را که همراه داشته از جیبش بیرون آورده و ضربه‌ای به گردن او زده و فرار کرده است. همین کارش باعث شده آقا معلم فوت کند. او مدعی بود، چاقویی که همراه داشته، کارد میوه‌خوری بوده اما چنین نبوده و کاردی که او از آن استفاده کرده، کارد میوه‌خوری نبوده است.
وی ادامه داد: متهم ناراحت بود اما از اولیای دم درخواست بخشش نکرد. فقط پدر متهم بود که از خانواده مقتول خواست فرزند خطاکارش را ببخشند. این در حالی بود که قضات دادگاه از او خواستند صحنه جنایت را برایشان بازسازی کند. متهم مقابل حاضران جلسه و قضات دادگاه، نحوه چاقو زدن و قتل معلم مدرسه‌اش را بازسازی کرد. بعد از آن قضات دادگاه به اخذ آخرین دفاع از متهم پرداختند که او نیز گفته‌های پیشین خود را تکرار کرد. این بار هم از اولیای دم تقاضای بخشش نکرد.
متهم به کانون بازگشت داده شد و قضات شعبه وارد شور شده‌اند تا در زمان قانونی حکم مربوط به پرونده را صادر کنند.
قصاص می‌خواهیم
برادر مقتول نیز گفت: همچنان برای قاتل برادر معلمم درخواست قصاص داریم. این پسر نوجوان بی آن‌که به انجام کارش و آینده آن بیندیشد، برادرم را مقابل چشمان دیگر دانش‌آموزان و سر کلاس درس بی‌رحمانه به قتل رساند. او از صحنه حادثه فرار کرد و حتی نماند تا بفهمد چه بلایی بر سر برادرم آمده است. فرار کرد و به تهران آمد و خود را تسلیم نکرد تا این‌که پلیس او را بازداشت کرد.

وی افزود: در این جلسات، متهم یک‌بار هم از خانواده‌ام تقاضای بخشش نکرد. از مسئولان قضایی می‌خواهیم، رای قاطعانه در این پرونده صادر کنند تا دیگر هیچ دانش‌آموزی به خود اجازه ندهد‌ چنین بی‌رحمانه جان معلمی را بگیرد و امنیت جامعه را به خطر بیندازد.

جام جم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار