سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 107312
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جایگاه پرسپولیس و استقلال در جمع خاص ترین تیمهای لیگ برتر
Print This Post

بررسی ۱۵ هفته نخست لیگ شانزدهم نشان می دهد که به جز دو تیم مدعی بالای جدول تیم هایی بودند که در بخش های مختلف عملکردی خاص داشته اند.

به گزارش سلام دلفان، پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ قهرمان نیم فصل نخست لیگ شانزدهم شد در شرایطی که تراکتورسازی با امیر قلعه نویی تنها دو امتیاز کمتر از پایتخت نشینان ۳۲ امتیازی در کیسه اندوخته است.
بررسی ۱۵ هفته نخست لیگ شانزدهم نشان می دهد که به جز دو تیم مدعی بالای جدول تیم هایی بودند که در بخش های مختلف عملکردی خاص داشته اند.
زیر و رو کردن آمار و ارقام دیدارهای خانگی و خارج از خانه ۱۶ تیم حاضر در مسابقات نشان می دهد که کدام یک از تیم ها عملکردی ویژه داشته اند و کدامشان ناموفق بوده اند.
پرسپولیس قهرمان پایتخت، استقلال و سپاهان مثل هم
پرسپولیس برانکو در جدول بازی های خانگی نیم فصل نخست هم قهرمان شد. این تیم طی ۷ دیدار خانگی خود صاحب ۵ پیروزی و ۲ تساوی شد تا با ۱۷ امتیاز صدرنشین جدول بازیهای خانگی باشد.
بعد از این تیم نفت تهران و ذوب آهن موفق شدند در استادیوم های خود ۱۶ و ۱۴ امتیاز از رقبا بگیرند و از این حیث برتر از سایرین باشند.
در جدول بازیهای خانگی استقلال با علیرضا منصوریان و سپاهان با عبدا…ویسی مانند هم عمل کردند. این دو تیم طی ۸ دیدار خانگی خود صاحب ۳ پیروزی و ۳ تساوی شدند تا پیش چشم هوادارانشان ۱۲ امتیاز کسب کنند.
سایپا و ماشین سازی ناکام محض در خانه
نکته قابل توجه اینکه در میان ۱۶ تیم حاضر در لیگ شانزدهم تنها دو تیم سایپا و ماشین سازی تبریز بودند که موفق نشدند در بازیهای خانگی خود از سد هیچ مهمانی بگذرند.
در این میان سایپا با حسین فرکی طی ۷ بازی خانگی خود با ۴ تساوی و ۳ شکست تنها ۴ امتیاز گرفت و ماشین سازی در تبریز فقط یک بار به خاطر تساوی برابر گسترش در ایستگاه دوم مسابقات با امتیاز بازی خانگی اش را به پایان رساند.
پ مثل پرسپولیس
در دیدارهای خانگی نیم فصل نخست تنها دو تیم بودند که در خانه مغلوب رقبا نشدند. این دو تیم پرسپولیس برانکو و پیکان مجید جلالی بودند که عملکردی قابل تقدیر در دیدارهای خانگی داشتند. جالب توجه اینکه پرسپولیس با دریافت تنها یک گل در بازیهای خانگی از این حیث هم بهترین بود.
البته بعد از خط دفاعی کم نقص پرسپولیس این ذوب آهن بود که با دریافت تنها ۴ گل دومین خط دفاعی موفق خانگی لیگ را به خود اختصاص داد.
ذوبی ها ۵۰ درصد گلهای خورده خانگی خود را، در ایستگاه ششم مسابقات در تقابل با تراکتورسازان دریافت کردند.

تراکتور قلعه بهترین، صبای صمد بدترین
در نیم فصل نخست لیگ شانزدهم تراکتورسازی امیر قلعه نویی عالی بود. این تیم با کسب پیروزی در ۵ دیدار خارج از خانه و ثبت ۲ تساوی ۱۷ امتیاز گرفت تا بهترین باشد. در جدول بازیهای خارج خانه پرسپولیس برانکو با کسب ۱۵ امتیاز دوم شد و استقلال با علیرضا منصوریان ۱۰ امتیاز گرفت تا پنجم شود.

در جدول یاد شده اوضاع صبای قم اصلا روبراه نیست. این تیم در ۵ بازی خارج از خانه شکست خورد و تنها ۲ امتیاز از پیکان و سیاه جامگان گرفت تا تیم قعر جدولی بازی های خارج از خانه لقب بگیرد.
یاشاسین آذربایجان
نکته قابل توجه در جدول بازیهای خارج خانه شکست ناپذیری دو تیم تبریزی تراکتورسازی و گسترش فولاد است.
در بازیهای خارج خانه نیم فصل نخست تنها دو تیم یادشده از گزند شکست برابر میزبانان خود در امان بودند.
در جدول مذکور تراکتورسازان با دریافت فقط ۲ گل در ۷ بازی بهترین خط دفاعی لیگ را هم به خود اختصاص دادند در شرایطی که پرسپولیس با دریافت ۴ گل و استقلال و گسترش با خوردن ۵ گل دیگرتیم های موفق در فاز دفاعی بازیهای خارج خانه بودند.
در بازیهای خارج خانه بهترین خط آتش متعلق به ذوب آهن اصفهان بود. این تیم با ۱۲ گل زده از خطوط حمله تراکتورسازی، پیکان و استقلال خوزستان که ۱۰ گل زدند هم بهتر بود.
منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار