سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 107337
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » تصفیه‌خانه فاضلاب نورآباد و پیشرفت سالانه ۱ درصد/ استاندار به «کرموند» ضرب‌الاجل داد
Print This Post
پیشرفت ۱۵ درصدی با گذشت ۱۲ سال؛

تصفیه‌خانه فاضلاب نورآباد بعد از گذشت بیش از ۱۲ سال هنوز در نقطه پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی متوقف‌شده تا این امر صدای اعتراض استاندار لرستان را بلند کند.

سلام دلفان  –  یکی از طرح‌هایی که از بیش از ۱۲ سال پیش به‌طور رسمی عملیات اجرایی آن آغاز شد طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر نورآباد است که علیرغم گذشت سال ها از آغاز شروع ساخت آن تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

طرحی که در سال ۹۱ نیز پس از توقفی چند ساله مجدد کلنگ ساخت آن این بار با حضور مدیرعامل آب و فاضلاب کشور و جمعی از مسئولان استان و شهرستان به زمین زده شد تا نور امید در دل مردم شهر نورآباد دمیده شود که این بار ادامه روند ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهرشان روند بهتری به خود می‌گیرد و به‌زودی نیز شاهد بهره‌برداری آن خواهند بود.

توقف تصفیه‌خانه شهر نورآباد روی پیشرفت ۱۵ درصد

پس از انعقاد قرارداد با پیمانکار جدید طرح شاهد ساخت‌وساز قسمت‌های تصفیه‌خانه بودیم و خوشحال از اینکه بالاخره انعکاس حرکت لاک‌پشتی این طرح در رسانه‌ها به‌خوبی نتیجه داد و به‌زودی نیز شاهد بهره‌برداری آن خواهیم بود و خبر افتتاح آن را منتشر می‌کنیم اما طولی نکشید که پس از چند ماه این طرح با پیشرفت فیزیکی ۱۵۵ درصد متوقف شد و این بار نیز امید مردم به این طرح به یاس تبدیل شد.

طرحی که ضرورت آن بارها و بارها به گوش مسئولان ملی و استانی رسید که تا چه حد این طرح برای مردم این منطقه ضروری است و چقدر می‌تواند تأثیرگذار باشد ولی متأسفانه هنوز این پروژه باوجوداینکه صدها طرح مشابه آن در کشور که چندین سال پس‌ازاین پروژه کار اجرایی آن‌ها شروع‌شده به بهره‌برداری رسیده درحالی‌که زمین این طرح به محلی برای چرای دام‌های روستائیان تبدیل‌شده است.

پروژه ای که صدای اعتراض استاندار را بلند کرد

طرح «بی یو تی» ابتکار جدیدی بود که توسط  هوشنگ بازوند استاندار لرستان برای ادامه ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب نورآباد در اولین بازدید خود از طرح‌های نیمه‌تمام دلفان به مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان مطرح شد که متأسفانه این ابتکار نیز وضعیت بیماری حاد این طرح را درمان نکرد و همچنان متوقف مانده است.

در جلسه اقتصاد مقاومتی امروز شنبه در استانداری لرستان به بررسی وضعیت واگذاری پروژه های نیمه تمام استان پرداخته شد و بار دیگر ناتمام ماندن وضعیت پروژه فاضلاب شهرستان نورآباد با انتقادات استاندار لرستان همراه شد تا جایی که استاندار خواستار تعیین تکلیف وضعیت این پروژه بعد از ۱۲ سال شد.

هوشنگ بازوند خطاب به مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری در این جلسه اظهار داشت: شما برای ساخت تصفیه خانه نورآباد بهترین زمین های منطقه را تصرف کردید اما ۱۲ سال است که امروز و فردا می کنید.

وی ادامه داد: شما متاسفانه این پروژه را مرتب سه ماه سه ماه تمدید می کنید ولی خبری از افتتاح نیست.

ضرب الاجل استاندار به «کرموند»

استاندار لرستان گفت: این پروژه بعد از این همه سال ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد مگر واقعا میانگین زمان ساخت یک تصفیه خانه چند سال طول می کشد که این پروژه مرتب تمدید می شود.

بازوند افزود: اگر روند تمدید این پروژه باز هم به همین شکل باشد ما دیگر نمی توانیم شما را در این استان تمدید کنیم.

وی ادامه داد: باید به طور شفاف تکلیف پروژه فاضلاب نورآباد را مشخص کنید و البته باید تکلیف تصفیه خانه های کوهدشت، درود و الشتر نیز مشخص شود.

استاندار لرستان گفت: برای اجرای این طرح ها از ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیا استفاده کنید چرا که توان کافی را دارد و مطمئنیم ما را معطل نمی کنند.

محمد اصلانی معاون امور عمرانی استانداری لرستان نیز در این زمینه گفت: شما بخش زیادی از بهترین زمین های منطقه که حتی کاربری کشاورزی داشت را تصرف کرده اید ولی این پروژه هنوز، به بهره برداری نرسیده است./ مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار