سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 107344
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مخارج دولت ۲/۵ برابر شد چون صرفه‌جویی نمی‌کند
Print This Post

دولت نمی‌تواند صرفه‌جویی کند و همین باعث شد مخارج دولت ۲/۵ برابر شود.

به گزارش سلام دلفان، آمارهای بانک مرکزی در سال چهارم فعالیت دولت یازدهم از افزایش بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی حکایت می‌کند. بانک مرکزی در گزارشی که پیرامون عملکرد مهرماه امسال در بخش بانک‌ها ارائه کرده است. بدهی دولت به بانک‌ها را ۱۴۲۳/۵ هزار میلیارد ریال اعلام کرده که این میزان بدهی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶/۸ درصد رشد نشان می‌دهد.
بانک مرکزی اعلام کرده در مهرماه امسال بدهی دولت به بانک مرکزی با رشد ۲۶/۴ درصدی نسبت به مهرماه سال قبل به ۶۱۶ هزار میلیارد ریال رسیده است.
حیدرمستخدمین حسینی، در گفت‌وگو با خبرنگار صبح نو در بیان دلایل افزایش بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی در فاصله مهرماه ۹۴ تا مهرماه ۹۵ گفت: باید دید عناصری که بدهی دولت را شکل داده چیست.
معاون اسبق بانک مرکزی اظهار داشت: انتشار اوراق مشارکت مختلف برای جبران کسری بودجه دولت در قالب بودجه‌های سنواتی بخشی از دلایل افزایش بدهی دولت به بانک‌هاست به طریقی که دولت با انتشار اوراق مشارکت، وجوه مردم را از بانک‌ها دریافت می‌کند ولی در سررسید امکان بازپرداخت آن را ندارد؛ بنابراین بدهکارتر می‌شود.
معاون اسبق بانک مرکزی گفت: همچنین دولت اخیرا برای تامین منابع لازم برای پرداخت بدهی‌های خود مصوبه تسعیر نرخ ارز و تبدیل قیمت ارز به نرخ روز را دریافت کرد. با این حال، واقعیت آن است که دولت نمی‌تواند صرفه‌جویی کند و هزینه‌های جاری دولت که می‌توانست کاهش پیدا کند و بخشی از منابع تسعیر ارز برای پرداخت بدهی‌های دولت اختصاص یابد، عملا ۲/۵ برابر شده است.

منبع: صبح نو

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار