سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 107547
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » تمجید نماینده ی سلسله و دلفان در مجلس از خدمات بنیاد برکت
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

نماینده‌ی مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی از خدمات بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم کشور تقدیر کرد.

به گزارش سلام دلفان،علی رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: بنیاد برکت اقدامات مؤثری در مناطق محروم شهرستان سلسله و دلفان انجام داده است.

وی افزود: رایزنی‌های لازم با بنیاد برکت برای ساخت تعدادی مدرسه در مناطق محروم شهرستان‌های سلسله و دلفان انجام شده است.

مهم‌ترین نقش بنیاد برکت کمک و همیاری برای بهبود و ارتقای توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌‌یافته‌ کشور، در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

وی اظهار داشت: مدرسه‌‌سازی نیز یکی از محوری‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های بنیاد برکت است که در راستای منویات مقام معظم رهبری در روستاها و مناطق محروم کشور انجام می‌‌شود.

رهبر معظم انقلاب به مسئولان بنیاد برکت تأکید کردند یک‌هزار مدرسه در مناطق و روستاهای محروم کشور تأسیس شود.

رستمیان با اشاره به نقش بنیاد برکت در ساخت مدارس استاندارد و از میان برداشتن مدارس کپری و کانکسی در مناطق محروم، تصریح کرد: شهرستان‌های سلسله و دلفان پس از روستای قلعه گنج کرمان به عنوان محروم‌ترین شهرستان‌های کشور شناخته شده است.

نماینده‌ی سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در همین ارتباط رایزنی‌هایی با این بنیاد برای ساخت تعدادی مدرسه در مناطق محروم این شهرستان‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به روستاهای مناطق قلایی و بسطام به عنوان روستاهای محروم شهرستان سلسله و روستاهای میربگ، کاکاوند و اتیوند جنوبی به عنوان مناطق محروم شهرستان دلفان، افزود: این مناطق دارای فضاهای آموزشی مناسبی نیستند و دانش‌آموزان و معلمان آن‌ها با سختی‌های بسیاری در امر آموزش مواجه هستند.

رستمیان اظهار داشت: ساخت مدرسه برای تمامی روستاهایی که آموزش و پرورش هر دو شهرستان برای ساخت فضای آموزشی در آن‌ها توسط بنیاد برکت درخواست داشته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به نقش بنیاد برکت در کارآفرینی نیز گفت: رایزنی‌های لازم در خصوص مشارکت بنیاد برکت با کارآفرینانی که قصد سرمایه‌گذاری در زمینه‌های دامپروری، کشاورزی و صنایع در این شهرستان‌ها را دارند، نیز انجام شده است.

نماینده‌ی سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی افزود: مشارکت بنیاد برکت با سرمایه‌گذاران محلی ۴۹ درصدی است و پس از ۳ تا ۵ سال سهام خود را به شکل اقساط در اختیار کارآفرین محلی قرار می‌گیرد.

وی افزود: با تمامی توان به دنبال استفاده از خدمات این بنیاد با برکت برای پیشرفت و توسعه در استان و شهرستان هستیم.

منبع:فرارو

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار