- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

بدرقه بزرگوارانه

به گزارش سلام دلفان، اقشار مختلف مردم صبح دیروز برای وداع با یار امام و رهبری به دانشگاه تهران رفتند تا در مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی شرکت کنند. حضور مردم قدرشناس یک بدرقه شایسته برای یکی از عوامل اصلی نهضت اسلامی مردم ایران بود. علاوه بر اقشار مردم، رؤسای قوای سه‌گانه و مسؤولان و شخصیت‌های کشوری و لشکری نیز در این مراسم حضور داشتند. اقامه نماز بر پیکر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط رهبر حکیم انقلاب اسلامی انجام شد.  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به منظور اقامه نماز بر پیکر مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ساعت ۱۰ صبح وارد دانشگاه تهران شدند. از نکات جالب توجه درباره اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر مرحوم هاشمی، تاکید معظم‌له بر اقامه نماز توسط تمام حضار بود. ایشان قبل از اقامه نماز به مجری برنامه فرمودند: «بگویید همه باید نماز را بخوانند». پس از اقامه نماز نیز رهبر انقلاب بر پیکر مرحوم هاشمی فاتحه‌ای قرائت کردند. پس از اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه تهران، مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی  با حضور پرشور مردم، از مسیر خیابان انقلاب به سمت چهارراه ولیعصر و خیابان حافظ برگزار شد و از خیابان حافظ (پل کالج) به سمت بهشت زهرا بدرقه شد.  نکته قابل توجه در مراسم تشییع مرحوم هاشمی، حضور چشمگیر جریان انقلابی بود. حزب‌اللهی‌ها با وجود همه انتقاداتی که طی سال‌های اخیر و بویژه پس از فتنه ۸۸ نسبت به رفتار و مواضع آقای هاشمی داشتند با وجود آشنایی کامل نسبت به همه هزینه‌هایی که فتنه دروغگویان ۸۸ برای نظام و کشور ایجاد کرد اما بزرگوارانه و به پاس خدمات او در دوران مبارزه و اوائل سال‌های پس از پیروزی انقلاب، روز گذشته در مراسم تشییع مرحوم هاشمی نقش محوری داشتند و پیکر او را بر دوش خود تشییع کردند.

پیکر مرحوم هاشمی با استقبال هزاران تن از مردم وارد مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شد و پس از وداع مردم و مسؤولان با پیکر وی، پیکر آیت‌الله هاشمی در درون ضریح به خاک سپرده شد تا در آستانه برگزاری سی‌وهشتمین سالگرد جشن پیروزی مردم ایران بر طاغوت پهلوی، نهضت اسلامی در سوگ یکی از اصلی‌ترین عوامل انقلاب اسلامی سال ۵۷ مردم ایران بنشیند.
آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی عصر روز یکشنبه به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد اما به دلیل ایست کامل قلبی، عملیات ۵/۱ساعته احیای قلبی او توسط پزشکان به نتیجه نرسید و درگذشت.

منبع: وطن امروز