سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 108655
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یک سال گذشت و وعده‌های برجام عملی نشد/ دولت فعالیت‌های تعطیل شده را به حالت اول بازگرداند
Print This Post

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: با گذشت یک سال از برجام، هیچ کدام از وعده‌ها عملی نشده و کمیته نظارت بر اجرای برجام نیز اقدامی انجام نداده است بنابراین باید سریع‌تر فعالیت‌های تعطیل شده را به حالت اول بازگردانیم.

 به گزارش سلام دلفان، محمدحسین یادگاری عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: آنگونه که دولت به موفقیت در برجام تأکید می‌کند ولی این مسئله در عمل مشخص نیست به طوریکه قرار بود در نخستین روز اجرای برجام تمام تحریم‌های هسته‌ای و تحریم‌های کلی برداشته شود که با گذشت یک سال از برجام هیچ اتفاقی در رابطه با برداشته شدن تحریم‌ها صورت نگرفته است.

وی افزود: نه تنها تحریم‌ها برداشته نشده است بلکه جان کری در رابطه با شدت عمل علیه ایران سخن می‌گوید و اوباما نیز بر تحریم‌ها تأکید کرده بود و تحریم‌هایی که قرار بوده برداشته شود نیز به جای خود باقی است.

یادگاری با اشاره به وظایف کمیته پیگیری و نظارت بر اجرای برجام گفت: کمیته‌ای که برای پیگیری و نظارت بر اجرای برجام تشکیل شده است باید موارد نقض شده برجام را اعلام کند ولی این کمیته نیز اقدامی انجام نداده است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در سفر خود نقض برجام را اعلام کرده در حالیکه همگان از نقض برجام آگاه هستند ولی ما از مسئولان پیگیری نظارت بر اجرای برجام می‌خواهیم تا با شدت و قدرت تمام فعالیت‌هایی که تعطیل شده است را به شرایط قبل بازگردانند و قدرت خود را نشان دهند.

یادگاری گفت: با افتخار می‌گویند که هواپیما خریدیم در حالیکه هواپیما به صورت اجاره به شرط تملیک است و شروط هسته‌ای نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تمدید طرح ۱۰ ساله تحریم‌های ایران (ایسا) نیز مخالف و نقض برجام است، اضافه کرد: بنابراین اقدامات علیه استکبار باید سریع‌تر انجام شود و دولت باید فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت را در دستور کار جدی خود قرار دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس عنوان کرد: تحقیقات مهم هوافضا که اجازه فعالیت آن‌ها صادر نشده بود نیز باید عملیاتی شوند بنابراین از دستگاه‌های نظارتی مانند مجلس می‌خواهیم در صورتی که دولت این اقدامات را انجام نداد در برابر اقدامات نابخشودنی دولت اقدامات نظارتی را انجام دهد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار