سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 109011
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » کمک‌های سبز مردم برای تپش دوباره قلب “مهتاب” دختر بچه دلفانی
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

سیده مهتاب ۹ ساله بیمار قلبی که به دلیل ضعف مالی خانواده نتوانسته بود برای درمان و پیوند قلب اقدام کند اکنون با کمک‌های انسان دوستانه مردم لرستان برای درمان بیماری‌اش اقدام کرده است.

مهتاب

به گزارشسلام دلفان، بیمارستان ثابت تخصصی و فوق تخصصی بسیج جامعه پزشکی لرستان به نام شهید والامقام نعمت‌الله کاظمی در دهستان میربگ جنوبی روستای “دمباغ ” از توابع شهرستان دلفان شانزدهم دی‌ماه به مدت یک روز برپا شد و در بین کسانی که برای درمان به بیمارستان مراجعه کردند سیده مهتاب ۹ ساله که در روستای عزیز کشته از محروم و دورافتاده‌ترین روستای شهرستان دلفان زندگی می‌کند همراه پدر و مادرش برای معالجه به بیمارستان آمده بود. چهره بیمارگونه‌اش معلوم بود حال مساعدی ندارد.

بیماری به قلب مهتاب سرایت کرد

از چهره بیمارگونه‌ مهتاب معلوم بود که حال مساعدی ندارد که سبب شد در مورد بیماری وی با پدرش به گفت‌وگو بپردازیم سید عبد علی ابراهیمی پدر دختر ۹ ساله دلفانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: پاییز سال۹۴ دخترم براثر سرماخوردگی در یک مرکز درمانی روستایی تحت معاینه قرار گرفت که ولی متأسفانه ویروس وارد قلبش شد که بیماری وی  وخیم‌تر شد.

وی افزود: برای درمان تخصصی‌تر به تهران مراجعه کردیم که پزشکان معالج در تهران بیان کردند که دخترم نیاز به پیوند قلب دارد.

پدر مهتاب عنوان کرد: تنها سرمایه زندگی‌مان چند رأس گوسفند و چند متر زمین کشاورزی دیم است ولی چون هزینه داروهای فرزندم بسیار سنگین بود برای خرید دارو هر بار مجبور به فروش گوسفندهایم می‌شوم.

فروش دارایی پدر برای درمان فرزند

وی بیان کرد: ۲۰ درصد قلب دخترم کار می‌کند و فقط با دارو زنده است برای خریدن داروها و درمان مهتاب تمام گوسفندهایم رو فروخته‌ام اما هنوز درمان‌نشده است.

پدر مهتاب گفت: فرودین ماه امسال یک قلب اهدایی از سوی مرکز طبی کودکان بیمارستان امام خمینی(ره) تهران برای دخترم جهت پیوند پیدا شد اما به دلیل عدم دسترسی به ماشین و مسافت طولانی فقط  توانستم دخترم را به شهر نورآباد برسانم که بیش از ۵۰۰ کیلومتر تا تهران فاصله بود.

ترک تحصیل و حسرت بازی‌های کودکانه مهتاب

مهتاب ۹ ساله دلفانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم عنوان کرد: کلاس دوم بودم که این اتفاق افتاد و حدود یک سال است که دیگر نمی‌توانم به مدرسه بروم، منزلمان به مدرسه نزدیک است و وقتی بچه‌های مدرسه را در حال بازی می‌بینم غصه می‌خورم که من نمی‌توانم به مدرسه بروم.

وی بیان کرد: پدرم یک کارگر است و تمام زندگی‌اش را برای درمان من فروخته و دیگر چیزی برای فروش و تهیه هزینه عملم ندارد.

پس از پخش مستند این بیمارستان صحرایی و صحبت‌های پدر و دختر ۹ ساله دلفانی توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان در رسانه‌ها و با پیگیری‌های مکرر حرکت‌های جهادی و کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان دلفان از طریق کمپین ملی”نجات فراموش‌شدگان” که توسط گروه جهادی ندای محرومین روستایی شهرستان دلفان راه‌اندازی شده است با اعلام فراخوانی خواستار کمک خیرین به این خانواده روستایی شد.

مهدی عینی مسئول حرکت‌های جهادی شهرستان دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: پس از رسانه‌ای شدن مشکل سید مهتاب توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان، گروه جهادی ندای محرومین روستایی با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان دلفان با اعلام فراخوان مرحله اول  در کمپین توانست به لطف الهی در کمتر از چهار روز هزینه درمان این دختر ۹ ساله دلفانی را تأمین کند.

دستگیری خیران برای درمان دختر ۹ ساله دلفانی

وی افزود: در این مدت مبلغی بالغ‌ بر۲۰۰ هزار میلیون ریال توسط خیرین کشور جمع‌آوری شد و توسط یکی از خیران مکان اسکان سیده مهتاب در تهران از ابتدا تا پایان پروسه پیوند قلب تهیه شد و از طرف یکی دیگر از خیران تمامی هزینه‌های بیمارستانی مربوط به عمل قلب پرداخت خواهد شد.

مسئول حرکت‌های جهادی شهرستان دلفان عنوان کرد: در حال حاضر سیده مهتاب همراه با پدرش در تهران اسکان‌ یافته‌اند تا با پیدا شدن قلب عمل پیوند انجام شود به گفته‌ پزشک معالج  پس از عمل هزینه داروها نیز یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال  است که کمک‌های خیران برای بهبود سیده مهتاب ادامه خواهد داشت.

سید عبد علی ابراهیمی پدر مهتاب در گفت‌وگوی با خبرنگار تسنیم بابیان اینکه شرایط اسکان ما در تهران توسط خیران کشور انجام‌شده است اظهار داشت: در حال حاضر همراه دخترم در تهران اسکان داریم تا به‌محض پیدا شدن قلب سریعاً به بیمارستان منتقل شود و پیوند انجام گیرد./ منبع: تسنیم

  1. نویسنده دیدگاه: توردبی
    دی ۲۸, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۶:۵۸

    خیلی عالی و تاثیر گذار بود. ممنون

  2. نویسنده دیدگاه: ناشناس
    دی ۲۹, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۹:۱۵

    خدارحمت کند اموات خیرین ایران راکه به فکرمیربگ جنوبی افتادن وداران جان یکی رانجات می دهن

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار