سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 109042
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جهیزیه ۷۰۰ زوج کم بضاعت با مشارکت سپاه تامین شد
Print This Post

سپاه فجر استان فارس با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس و موسسه خیریه حضرت رقیه (س) جهیزیه ۷۰۰ زوج کم بضاعت را تامین کرده و این مهم در حال توزیع در شهرستان‌های فارس است.

 به گزارش سلام دلفان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه فجر فارس، اندک ساعاتی از طلوع آفتاب گذشته که به شهرستان نی‌ریز می رسیم، با خودرو هستیم اما با شنیدن این حرف که جای پارک داخل ساختمان نیست با کمی ناراحتی پیاده می شویم، احتمالا همه از خودشان می‌پرسند ” مگر قبلا هماهنگ نکرده‌اند؟! ” وارد محوطه ساختمان که می‌شویم  اولین چیزی که توجهمان را جلب می‌کند انبوه لوازم خانگی است که در قسمت پارکینگ خودروها انبار شده، پارکینگ‌های خودرو به انبار جهیزیه تبدیل شده‌اند، لبخند دوباره به لب همه بر می‌گردد.

کار بزرگی در حال انجام است، دقایقی بعد و با ورود سایرین به محوطه کم کم جنب و جوشِ همراه با شادمانی فضا را در بر می‌گیرد از سنشان پیداست پدرها و مادرها و تعدادی هم نوعروسان هستند، شاید از صحبت‌هایشان معلوم نباشد اما از چهره‌هایشان پیداست از دریافت جهیزیه بسیار خوشحال هستند، به ما توصیه شده برای حفظ شأن افراد از سوال پیرامون موضوع جهیزیه پرهیز کنیم.

بخش سخت این طرح که شاید به چشم نیاید ایجاد شبکه توزیع جهیزیه‌ها در سراسر استان فارس و در نقاط محروم است، معاون هماهنگ کننده سپاه فجر در این رابطه گفته است: سپاه فجر علاوه بر مشارکت در تهیه جهیزیه‌ها، شناسایی تعدادی از زوج‌های نیازمند، تامین انبار و انتقال و تحویل اقلام جهیزیه به زوج‌های جوان در سراسر استان فارس را بر عهده دارد.

فضا که شلوغ‌تر می‌شود خوروهای حمل جهیزیه‌ها هم از راه می‌رسند، قرار است این خودروها پانزده جهیزیه را به درب خانه‌های نوعروس‌های شهرستان نی‌ریز برسانند، بچه‌های سپاه هم با دقت قلم به قلمِ هر جهیزیه را کنار هم می‌چینند، کمتر حرف می‌زنند اما خیلی مراقب هستند احترام پدرها و مادرها حفظ شود قبل از اینکه سلام کنند به نشانه احترام دستشان را بر روی سینه می‌گذارند و کمی هم خم می‌شوند انگار نه انگار مسئول اداره، فرمانده سپاه و مدیر یک شهرستان هستند.

دیدن چرخش پدرها، مادرها و نوعروس‌ها بین جهیزیه‌ها و خوشحالی آن‌ها غیر قابل وصف است، هر جهیزیه شامل ۱۷ قلم کالاست که برخی از آن‌ها سنگین هستند خودروی حمل که نزدیک می‌آید پاسداران هم از راه می رسند و با ذکر” یا علی ” اقلام سنگین جهیزیه را بلند می‌کنند و داخل وانت می‌گذارند، همه سعی می‌کند هر چقدر هم که کم باشد حتی در حد جابجایی اقلام در این امرِ خِیر مشارکت داشته باشند.

چشم‌ها حرف می‌زنند، اشک‌ها و لبخندهایِ از سر خوشحالیِ اهداکنندگان و تحویل گیرندگان جهیزیه‌ها را مدام می‌شود دید، حرف‌ها آرام اما مهربانی‌ها بلند است آنقدر بلند که گویی شنیده می‌شوند.
تامین جهیزیه یکی از مسائل مهمی است که همواره مورد توجه زوج‌های جوان کم بضاعت قرار دارد.تسهیل در ازدواج جوانان یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد. بخش اعظم جمعیت کشور را قشر جوان تشکیل می‌دهند و تسهیل ازدواج نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

کمی بعد، محل بار وانت به سختی پُر می شود و فرم تحویل جهیزیه برای امضا به سرپرست خانواده داده می‌شود، انگار همه چیز تمام شده اما مسئولان به خط می‌شوند، آن طور که می‌گویند یک مرحله مهم دیگر مانده است.

مرحله آخر که انگار مهم‌ترین هم هست، اهدای بسته فرهنگی،معنوی شامل یک جلد کلام الله مجید، مفاتیح‌الجنان و سجاده نماز است، قرآنِ این بسته در سفره عقد زوج‌های جوان قرار می‌گیرد، این شاید مرحله آخر اهدای جهیزیه‌ها باشد اما آغازی برای یک زندگی مشترک به پهنای عمر زوج‌ها و دعای خِیر پدرها و مادرها برای مشارکت‌کنندگان در این طرح است.

براساس این گزارش، طرح تامین جهیزیه ۷۰۰ زوج کم بضاعت فارس با مشارکت سپاه فجر همزمان با نی ریز در ارسنجان، اقلید، فراشبند و سایر نقاط محروم استان فارس در حال اجراست، با شنیدن صدای اذان ظهر فرآیند تحویل جهیزیه‌ها هم به پایان می‌رسد و یک کار خِیرِ بزرگ دیگر با حضور بچه‌های سپاه که همواره خادم اقشار محروم هستند با موفقیت به سرانجام می‌رسد.

 منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار