سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 109047
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گردن کارمندان نیندازید /۷۵ درصد بودجه جاری کجا می‌رود؟
Print This Post

یک سایت دولتی افزایش هزینه‌های دولت را به گردن کارمندان و کارکنان دولت انداخت.

به گزارش سلام دلفان، خبر آن‌لاین در مطلبی تحت عنوان «بار سنگین دستمزد کارکنان دولت بر بودجه» نوشت: هر کارمند دولت امسال به طور متوسط ماهی یک میلیون و ۸۲۳ هزار تومان برای دولت هزینه دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد هر کارمند دولت در ماه به طور متوسط اندکی بیش از یک میلیون و ۸۲۳ هزار تومان از محل بودجه عمومی دریافت می‌کند که در مقایسه با متوسط دریافتی کارگران رقم مناسبی محسوب می‌شود. حداقل دستمزد کارگران به تازگی به حدود یک میلیون تومان رسیده است. به این ترتیب هر کارمند دولت در سال جاری ۲۱ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۳۷۸ تومان حقوق از بودجه عمومی دولت می‌گیرد.
خبر آن‌لاین افزود: دولت در سال جاری ۸۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق کارکنان دولت هزینه می‌کند؛ این رقم در سال آینده افزایشی ۱۰ درصدی را براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در بودجه سال آینده تجربه خواهد کرد. به این ترتیب متوسط حقوق دریافتی کارکنان دولت در سال آینده از ۲ میلیون تومان در ماه فراتر خواهد رفت.
این خبرگزاری، دولت را عائله‌مند توصیف کرد و نوشت: افزایش تعداد کارمندان، بارهای مضاعفی بر دوش دولت گذاشته است.
مقصر تراشی از میان کارمندان دولتی در حالی است که هزینه‌های جاری دولت از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان سال ۹۲ به ۳۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده و رقم ۸۷ هزار میلیاردی کل حقوق کارمندان تنها ۲۵ درصد کل هزینه جاری است. بدین ترتیب باید پرسید آن ۷۵ درصد صرف کدام هزینه‌ها می‌شود که ارتباطی به کارمندان ندارد؟!
بزرگ‌نمایی حقوق کارمندان در حالی است که محافل دولتی در مقام پاسخگویی به اعتراض مردم علیه حقوق‌های نجومی مدعی شده‌اند این پول‌ها ناچیز و طبیعی است؛ حال آن که ۳ هزار مدیر نجومی ارقام هنگفتی را در طول چند سال اخیر دریافت کرده‌اند.

منبع: کیهان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار