سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 10993
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
خانه » اخبار برتر » بیانیه تشکل های دانشجویی استان لرستان: تشکر از مواضع اصولی بهرام بیرانوند/ انتقاد از دکتر عبدی و سکوت سازشکارانه سایر نمایندگان
Print This Post
(13 نظر)

آیا نمایندگان لرستانی نمی توانستند از حقوق مردم خود دفاع کنند و از وزرای مذکور بپرسند شما که در دوران هاشمی هم وزیر بودید برای لرستان چکار کردید؟

 متن این بیانیه به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
« نمایندگان مجلس باید در درجه اول خود را نماینده قشرهای محروم مردم بدانند و خواست‌های آنان را پیگیری کنند. مجلس باید در مقابل افکار عمومی پاسخگو باشند.» امام خامنه ای(حفظه ا…)
 
نمایندگان مجلس پیام مردم ایران و استان لرستان در برخورد با فتنه و فتنه گران و کسانی که در زمان مدیریت خود متهم به فساد اقتصادی و تبعیض و رشوه در وزارتخانه تحت امر خود هستند را نباید از یاد ببرند. مردم لرستان همپای جای جای ایران اسلامی در روز 9دی پرونده فتنه و فتنه گران را برای همیشه بستند و در تجمعات  دیگر هم اعتراض های شدید خود را به مفاسد اقتصادی و مدیرانی که در وزارت خانه های آنها بیشترین مفاسد اقتصادی رخ داده و رکورد دار فساد می باشند را اعلام کرده اند. چرا که مردم این استان خود بر اثر تبعیض و رشوه و زدو بند و فساد و … مدیران و بعضی وزیران در دولت های گذشته  به این محرومیت دچار شده اند.
مردم غیور لرستان در طول سه دهه بعد از انقلاب سختی ها و رنج های زیادی را متحمل شده اند ولی هیچگاه انقلاب اسلامی و اصول آن را فراموش نکرده اند و با تمام وجود از آن دفاع کرده اند. مردم قهرمان لرستان در 24 خرداد همگام با دیگر نقاط کشور حماسه ای عظیم ایجاد کردند. بعد از خلق این حماسه این بار انتظار از نماینگان لرستان در مجلس شورای اسلامی بود که در جلسه رای اعتماد به وزیران که بعضی از آنها دارای مشکلات و حاشیه های بودند که شایستگی سکانداری یک وزارت خانه در طراز انقلاب را نداشتند، جهت گیری و مواضعی اصولی و انقلابی داشته باشند، ولی متاسفانه در این آزمون نمایندگان لرستانی مردود شدند و با موضع گیری های اشتباه و سکوت سازشکارانه خود باعث ناراحتی و اعتراض شدید مردم شدند.
1-ابتدا از حاج بهرام بیرانوند تنها نماینده لرستانی که در جلسه رای اعتماد به وزیران ضمن حضوری فعال، مواضع انقلابی داشته و در روشن کردن اذهان نقش مهمی ایفا کرد تشکر و قدردانی می کنیم.
2- روزی که نمایندگان ملت در آزمون تاریخی  مبارزه و مقابله با فساد قرار داشتند، اقای عبدی از فساد دوران وزارت اقای زنگنه دفاع کرده و آن را امری عادی تلقی کردند:« مخالفان می‌گویند که دردوران مدیریت آقای زنگنه مشکلاتی به وجود آمده است اما شما کدام وزارتخانه را سراغ دارید که بدون مشکل باشد»
دفاع اقای عبدی از اقای زنگنه  که دو دوره سابقه وزارت نفت را در کارنامه خود دارد و در این دوران وزارت خانه ی ایشان رکورددار فساد اقتصادی بوده است، به چه دلیل بوده است؟ آقای زنگنه حتی در زمان شخص آقای روحانی در قامت دبیری شورای امنیت ملی بدلیل تخلف‌ها و نادیده گرفتن حقوق ملی مورد عتاب علنی ایشان قرار داشته اند. چه لزومی دارد که نمایندگان ملت به فردی اعتماد کنند که در دوره‌های گذشته در همین وزارتخانه ابهامات و تخلفات سنگینی را به عنوان سابقه مدیریتی خود در حوزه نفتی برجای گذاشته است؟ چرای اقای عبدی باید صراحتا از فساد اقتصادی دفاع کند؟ آقای عبدی مگر از وضع مردم خود با خبر نیستید که بزرگترین قربانی فساد و تبعیض و زد وبند هستند؟ اقای عبدی مگر فرمان 8 ماده ای مقام معظم رهبری بای مبارزه با مفاسد اقتصادی را فراموش کرده اند یا نخوانده اند؟ آقای عبدی انتظار مردم دیار شما این است که با وضع قوانینی به مقابله با فساد و تبعیض و . . . بروید نه اینکه خودتان حامی فساد شوید.
3- سکوت سازشکارانه و منفعلانه دیگر نمایندگان لرستانی هم جای بحث دارد که چرا نمایندگان مردم لرستان حاضر نشدند در روشن گری و معرفی وزیر صالح و مقابله با وزرای مسئله دار حضوری فعال داشته باشند و نقشی ایفا کنند؟ مگر این افراد از سوی مردم انتخاب نشده اند که در مجلس از حق مردم دفاع کنند؟ چرا نمایندگان لرستانی در مهم ترین آزمون چهار ساله خود فقط نظاره گر بودند؟
4- در حالی که تعدادی از وزرای معرفی شده از دوران اقای هاشمی و خاتمی بودند آیا نمایندگان لرستانی نمی توانستند از حقوق مردم خود دفاع کنند و از وزرای مذکور بپرسند شما که در دوران هاشمی هم وزیر بودید برای لرستان چکار کردید؟ چرا لرستان در زمان وزارت شماهم دچار محرومیت شدیدی بود؟
و در پایان بار دیگر ضمن انتقاد از مواضع گرفته شده، به نمایندگان لرستان اعلام می داریم که این مواضع و سکوت سازشکارانه شما ابهامات زیادی را در ذهن مردم لرستان ایجاد کرده است و  باید هر چه سریعتر در بین مردم حاضر شوند و جوابگو باشند.
اسامی این تشکل ها به شرح زیر است:
1-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان
2 – دفتر مرکزی تشکلهای اسلامی دانشجوئی وفار غ التحصیلان استان لرستان
3-  تشکل اسلامی فارغ التحصیلان لرستانی
4 – انجمن اسلامی دانشجوئی پیروان ولایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد
5- تشکل اسلامی محبان الزهرا ء(س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد
6- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد
7 – مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد
8-  جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
9 – انجمن اسلامی مستقل دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
10 – هیئت مذهبی دانشجوئی حضرت ابوالفضل(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد
11 – هیئت مذهبی دانشجوئی ام ابیها(س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد
12 – هیئت مذهبی دانشجوئی انتظار سبز دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد

 1. نویسنده دیدگاه: فرهاد
  مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۱:۵۳

  دوستان عزیز نگارنده مطلب با کمال احترام
  اولا انتخاب موافق ومخالف برای سخنرانی درصحن علنی پیرامون کابینه بر اساس قرعه کشی است از بین تمام موافقان ومخالفان ثبت نام کننده
  ثانیا،بر اساس تمامی تحلیل های داخلی وخارجی معتدل ترین کابینه همینی است که دکتر روحانی معرفی کرده اند وطبیعتا آقای بیرانوند نظر شخصی خویش را اعلام نمودند که البته مورد تائید خیلی از مردم با شعور لرستان می باشد.
  ثالثا،مالرستانی ها یادگرفتیم زمانی که باید از منافع مان بهره برداری کنیم ساز مخالفت را کوک کنیم ،عزیز دل برادر خوب یابد آقای زنگنه وزیر شدند حالا مابجای تخریب دکترعبدی بهترنیست ازوی حمایت کنیم وبه جای دلایل واهی به دموکراسی وخرد جمعی که درمجلس شورای اسلامی تبلوریافت احترام گذاشته وبه جای مباحث بی ارزش از دولت دکتر روحانی حمایت ونمایندگانمان را ترغیب به وحدت وهمدلی نمائیم که در آنصورت قدرت فوفق العاده برای جذب منابع وامکانات خواهندداشت
  درپایان بایدعرضه دارم که طبق اخبار موثق خوشبختانه قاطبه نمایندگان استان از دولت تدبیر وامید حمایت نمودهاند که باید آن را به فال نیک گرفت

 2. نویسنده دیدگاه: شهروند
  مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۱۹

  به خیال خودتون طرفدار رهبرید ولی به خدا دشمن رهبرید
  مگه رهبر نگفت هرکسی میتونه از دولت جدید طرفداری کنه،پس چراالکی دارید شلوغش میکنید
  به عمل کار براید به سخنرانی نیست
  این نظرو نشون بدید

 3. نویسنده دیدگاه: یکی از فرهنگیان دلفان
  مرداد ۲۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۳۹

  با عرض سلام
  این افراد عناوین جعلی می سازند و خود را نماینده مردم می دانند در صورتیکه مردم از این افراد متنفرند و می دانند که تعدادشان از انگشتان یک دست بیشتر نمی شود حال یک مسئول پیگیری کند که در این فصل تعطیلی دانشگاه ها (کدام دانشگاه) این همه افراد از کجا پیدا شدند وبیانیه دادند
  من بعنوان یک فرهنگی نورآبادی از نطق گهر بار ، شجاعانه و متفکرانه و با صلابت آقای عبدی لذت بردم هر جمله ای که از زبان ایشان بیان می شد برگ زرینی بود بر افتخارات مردم فرهنگی و با سواد لرستان . متاسفانه مسئولین با الفاظ دلاور ، غیور ، سلحشور ، ولایتمدار و…. فقط از ما سوء استفاده می کنند و دیگه هیچ و بعضی از افراد ما هم خواسته و ناخواسته در دام این مسئولین می افتند و با بکار بردن این الفاظ در نطق و بیانات خود به این بی اهمیتی آنان به استان کمک می کنند آنها مارا فقط بخاطر این تعابیر می خواهند و می دانند که ما و نمایندگانمان هیچ توقع دیگری نداریم . در واقع از لحن و بیان ما می فهمند که احتیاجات ما در چه حدی است این دانشجویان که شاید تعداد آنها دو رقمی نباشد هم در حیطه همین افراد بیسواد هستند که اجازه سوء استفاده را به دیگران می دهند
  درود بر نماینده با سواد و متین خرم آباد آقای عبدی و ننگ ابدی بر نمایندگانی که جامعه فرهنگیان را از وجود علمی شخصیتی کاردان آقای دکتر نجفی محروم کردند امثال آقایان سوری و بیرانوند باید فردای قیامت جوابگو نیازها این فرهنگیان باشند این افراد نماینده مردم نیستند بلکه چند تفکر هستند برضد منافع ملی و در جهت افکار تندروهای تکفیری ….پس منتظر باشید تا قیامت

  • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
   شهریور ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۲۱

   آقای حقوق بگیر آموزش و پرورش دلفان!

   1. چندین سال است که دانشگاه ها ترم تابستانه دارند. احتمالا شما هم آن مدرکی که باعث کسب حقوقتان شده از دانشگاه گرفته اید. آیا نمی دانستید دانشگاه ها ترم تابستانه دارند!؟
   این شما هستید که تابستان هم برای کار نکرده، حقوق می گیرید!!! دانشجویان که حقوقی دریافت نمی کنند.

   2. آدرس دانشگاه ها مشخص است. می توانید مراجعه کنید تا بفهمید که این تشکل ها رسمی بوده و چه تعداد عضو دارند.

   3. شما به عنوان یک حقوق بگیر آموزش و پرورش نورآبادی می توانید اظهار نظر کنید. الحمدلله جمهوری اسلامی اجازه داده است، هر کسی آزادانه نظراتش را بیان کند. بهتر است سخن سنجیده باشد تا مورد تمسخر عقلا قرار نگیرد!

   4. با نظر شما موافقم که گفته اید عده ای در دام الفاظ افتاده اند و بیسوادند. اما مطمئن باشید این افراد از سیستم مبتذل آموزش و پرورش آسیب دیده اند و تحت نظر افراد بیسواد و بی اطلاعی درس گرفته اند که اکنون فرق میان خوب و بد را نمی دانند.

   5. آن افرادی اجازه سواستفاده از مردم را می دهند که اجازه می دهند مردم حقایق را نبینند و بخواهند دشمن علنی و رسمی ایران اسلامی را دوست جلوه بدهند و در پای بت مدرنیته و تکنوکرات زانو بزنند و به پرستش دنیا سجده کنند! نه آن افرادی که فریاد گمراهی مسئولین را بلند کرده اند.

   6. شما بسیار ناشیانه تصمیم گرفته اید! آقای نجفی بیش از آنکه فردی علمی و کاردان باشند، مانند بسیاری از افراد دیگر کابینه جدید فردی سیاسی است که بیشترین وجهه آنها وابستگی به جناه های زر و زور و تزویر است. علم کجا بود!!!؟؟؟ عالم کجاست!!!؟؟؟
   معلوم شد که افرادی مدعی فرهنگی بودن، چقدر بصیر و مطلع هستند!

   7. شما که مدعی دفاع از منافع ملی هستید، کدام نمایندگان در زمان دفاع از منافع جانفشانی کردند!؟ آنها که سالها چاهای نفت را برای پر کردن کشور از کالاهای وارداتی و مصرفی به روی این و آن باز نگه داشتند و خود در بستر آسایش و رفاه مادی لم داده بودند!؟ یا آن افرادی که از بذل جان خود هم دریغ نکردند!؟

   8. اگر چشم بینا داشته باشید، نیازی نیست که تا قیامت صبر کنید!
   هم اکنون جبهه و موضع کاملا مشخص شده است.
   جبهه حق و اسلام با نمایندگی علمای دینی و مجاهدینی که ریشه آنها از میرزای شیرازی، ملا علی کنی، شیخ فضل الله نوری، شهید مدرس، امام خمینی، رهبر معظم انقلاب و در سطح دیگر مبارزان استقلال و آزادی اسلام و ایران از مجاهدین اسلام تا مبارزان انقلاب و شهدا و جانبازان و رزمندگان و بسیجیان تا مدافعان امروزی حریم حضرت زینب (سلام الله علیه) در سوریه در یک طرف!
   و جبهه کفر و طاغوت با نمایندگی تمدن مدرن غرب با پشتوانه ای 2500 ساله از طالس گرفته تا هگل و از هگل تا هانتینگتون و در صحنه میدانی نیز روسای جمهوری کشور قتل و کشتار و جنایت، آمریکای خونخوار و فرزند ناخلف او در منطقه اسرائیلیان صهیونیست وحشی و وهابیون و سلفی های سعودی و مصری و لیبیایی که به کشتار مسلمانان و جنایت در سوریه مشغول هستند؛ در طرف دیگر!

   آقایان اصلاح طلب پاسخ بدهند چرا سران فکری آنها هم اکنون دست در دست آمریکایی ها و انگلیسی ها و سعودی ها برای نابودی اسلام و ارزش های اسلامی مشغول فعالیت هستند!؟
   چرا سران اصلاح طلب در دامن انگلیس و آمریکا در امنیت کامل به سر می برند و رسانه های ستعماری در اختیار این افراد است!؟
   آیا سر بردین کودکان سوری جزء حقوق بشر نیست که سروش و کدیور و مهاجرانی و عبادی از آن برائت نمی جویند!؟ آیا کشتار و قتل و غارت سلفی های سوری جنایت علیه بشریت نیست!؟
   چرا موضع آقایان اصلاح طلب علیه جبهه کفر و طاغوت نیست!؟
   حال اگر شما این را نمی بینید، باز هم تا قیامت صبر کنید که به فرموده قرآن: «الذین فی فلوبهم مرض، فزادهم الله مرضا… ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم و ابصارهم قشاوه»

   فکر کنید!!!
   منطق و برهان داشته باشید!!!
   دوره شعار و حرافی گذشته است آقای حقوق بگیر آموزش و پرورش!!!

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    شهریور ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۰۰

    آقای که به نام یونس بهاروند نظر می دهید ، من بارها مجادله شما را با کاربران سلام دلفان خوانده ام به ناچار مجبور به جواب به شما شدم
    شما که سیستم آموزش و پرورش را مبتذل خوانده ای شما که بارها به دوستان و هموطنان و هم استانی های خود و به زمین و زمان تهمت و افترا می بندید، شما که به حقوق فرهنگیان تجاوز می کنید شما که نمی دانید کودکان هم می دانند دانشگاها ترم تابستانه دارند و تمام فرهنگیان از این فیلتر عبور کرده اند شما که نظرتان به قائله قم در اهانت به رئیس مجلس نزدیک است ، شما که به تکفیرها و سلفیهای مصر وسوریه نزدیک هستید، شما که قطعا” از یکجای حقوق میگیرد که بد بنویسید، شما که تفکرتان مانند ابن ملجم هایست که شمشیر آخته به سم را بدستش دادند تا برود مثلا” با شکافتن فرق عدالت به اسلام کمک کند. شما که معلوم نیست برای ضربه به دین در کدام سوراخ خزیده اید بدان و آگاه باش که مرگتان فرا رسیده است همچنان که ازابتدای پیروزی گفتمان اعتدال و اصلاحات روز به روز اطرافتان خالی و مطمئن باش انشاءالله سال دگر شما که عددی نخواهی بود قابل شمارش حتی تندروهای افراطی مشهور که با نطق آقای جلالی در مجلس معلوم شد که هم رفیق دزدند هم شریک قافله و فقط هیاهوی دروغین دارند نظراتشان بغض گلویشان می شود و خفه شان خواهد کرد پس آقای که محترم هم نیستی تو که دین نداری جوانمرد باش
    باید در پایان از کلیه فرهنگیان که از طرف این آقایان مورد اهانت قرار گرفتند عذر خواهی شود . اینجانب هم از کلیه کاربران عزیز می خواهم که دیگه جواب این شخص را ندهند چونکه جواب ……خاموشیست

    • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
     شهریور ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۳۶

     خب…
     از این همه فحاشی و تهمت و افترا، مشخص شد چقد فرهنگی هستی!
     حالا که معلومه خیلی سوختی، نظرت رو راجع به شاخص هایی که گفتم، نگفتی!؟ شما جزء کدوم جناحی!؟
     اصلاحات، عربستان، آمریکا!؟
     اسلام، سوریه، ایران!؟

 4. نویسنده دیدگاه: عبدالله
  مرداد ۲۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۸

  من از این آقایان به اصطلاح دانشجو سوال می کنم شما که به وزرای هاشمی و خاتمی حمله کرده اید در چند سطر بنویسید که آن مرید و معشوقه شما ( آقای احمدی نژاد) برای استان ما چه کردند؟ همه می دانندکه تنها نقطه قوت دولت احمدی نژاد مسکن و جاده سازی بود این دو در استان ما به کجا رسید ، در شهر نورآباد که هیچ شهرهای دیگر استان چطور … پس معلوم شد که شما دردتان مردم و رفاء مردم نیست ، مشکلتان چیز دیگری است

 5. نویسنده دیدگاه: وحید
  مرداد ۳۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۱۷

  سلام نمی خواستم جواب دوستان دیگه رو بدم که هنوز سواد آن را ندارند اگر تشکل یا گروهی دانشجویی بخواهند بیانیه ای یا پیامی را بدهند لازم نیست حتما دانشگاه باز باشندولی با توجه به شعار های دولت تدبیر و امید انتظارمان این بود که اشخاصی را معرفی کنند که معتدل باشند نه باندی و حزبی رفتار کنندکه با این کابینه فقط دعا میکنیم که به خیر بگذردمانه با آقای احمدی نژاد و نه آقای روحانی و نه با هیچ کس دیگر عقد اخوت نبسته ایم و فقط انتظار داریم که به وضعیت استان و شهر محروممان برسنددر مورد نقط آقای عبدی یا دیگران نیز باید بگویم اینکه در هر وزرات خانه یا جای دیگر فساد هست مانیز منکرش نیستیم ولی حرف ما این هست چراباید در یک مملکت اسلامی اینگونه فساد باسد و این فساد در چه دولتی و در دوران مسئولیت چه کسانی نهادینه شدهمچینین ایشان با این نقط این نظر رو تقویت کردند که در خود مجلس و حتی خدای نکرده خودو اطرافیانشان این فساد نیز هست وشام های آنچنانی برای رای آوری وزرای پیشنهادی در هتل های گوناگون ، آیا به صرف وجود فساد در اداره ای باید آن را توجیه کرد یا به مبارزه به آن پرداخت آیا برای برای آوری رای اعتماد به وزیری که در مظنه اتهام فساد هست باید همه را مفسد دانست با وجود این ها باید بگوییم و علاقه مند به نظام و مجوعه دولت هستیم وامیدوارم خدواند برتوفیقات این دولت بیافزاید

  • نویسنده دیدگاه: مهر
   مرداد ۳۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۲۲

   با احمدی نژاد عقد اخوت بسته بودید حالا که خوب از آب درنیومد منکر باشید.ولی ما با افتخار میگیم که با خاتمی عقد اخوت بسته ایم و دولت روحانی رو هم برخاسته از جریان اصلاحات میدونیم پس باید وزرای اصلاح طلب در کابینه فعال باشند

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   مرداد ۳۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۴۱

   آقا وحید اولا” نمی دانم کدام وحید هستی فقط خدا نکند آن وحیدی باشی که اهالی دلفان او را می شناسند. ثانیا”افاضه فرموده اید نمی خواهم جواب دوستان رو بدهم ، مگه شما کی هستی که با این ادبیات حرف می زنی ، ثالثا” نوشته ای عده ای سواد آن را ندارند اینجانب که بعنوان یکی از فرهنگیان نظر داده بودم در سال 69 در یکی از دانشگاهای تهران تحصیل کردم و اتفاقا”عضو هیئت رئسه انجمن اسلامی دانشگاه خود و در شورای مشورتی انجمنهای دانشگاهای تهران حضور داشته ام پس می دانم انجمن یا تشکل دانشجوی چیست و چگونه بیانیه می دهد رابعا” رای آقای روحانی رای اصلاح طلبان است و این کابینه هم صدقه ای است که رقیب می دهند چطور در زمان احمدی نژاد این حرفها را نمی زدید که تا سطح ابدارخانه ادارات را برکنار کردند

 6. نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
  شهریور ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۴۳

  با سلام

  در مورد بیانیه دوستان دانشجو:

  1. به نظرم بیانیه خوب، اما ضعیف است. موضع گیری در برابر اقدامات مسئولین خوب است، اما می بایست دقیق و مشخص باشد.
  مثلا در این بیانیه بیشتر حول تشکر و یا انتقاد از شخص نماینده تاکید شده. دوستان می بایست مدنظرشون باشه که این دولت، در حد خودش باید ازش انتظار داشت، نه بیشتر!

  2. بهتر بود از نمایندگان به دلیل عدم تفاهم و توافق در مواضع انتقاد می شد، نه از اینکه چرا عبدی از آن و دیگری از آن یکی انتقاد یا حمایت کرده اند. هر چند ساز و کار رای و نمایندگی مجلس هنوز مهیای این انتظارات نیست، اما بهتر بود که نمایندگان استان از وزرا مطالبه برنامه های پیش نهادی برای رفع مشکلات استان را داشته و متناسب با آن رای موافق یا مخالف می دادند.

  3. هر چند بیان موضع فق النفسه خوب است، اما بهتر است در آن جهت گیری آینده نیز طرح شود. خب، به هر حال بعضی وزرا رای آوردند، حالا انتظار شما از نمایندگان چیست!؟

  4. بهتر بود مطالبات دانشجویی سطح بالاتری داشته باشد. مثلا یکی از بزرگترین اشتباهان این دولت در تصمیم گیری و برنامه ریزی اولیه خود، تاکید و تکیه بر نفت است. این موضوع هم در برنامه های پیشنهادی و هم در موضع گیری های اعضاء تیم اقتصادی کابینه دیده می شود. شاید بشود این موضوع را به عنوان نماد بی توجهی این دولت به مطالبات مقام معظم رهبری در ابتدای کار این دولت، اشاره کرد.
  مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که می بایست درب چاهای نفت بسته شود!!! این به معنای برنامه ریزی و رویکرد استراتژی های اقتصاد بدون نقت است. عمده تحریم ها و مشکلات اقتصادی امروز ما وابستگی به نفت و اقتصاد تک محصولی است.
  حالا مطالبه کنید که چرا این دولت هنوز بر فروش نفت خام تاکید دارد!؟ آقای زنگنه مهمترین اولویت کاری خود را افزایش ظرفیت فروش نفت خام ذکر کرده اند!!! این رویکرد احمقانه بازهم کشور را در باتلاق وابستگی و آسیب پذیری اقتصاد به نفت و مصرف گرایی بیشتر سوق خواهد داد.

  با آرزوی موفقیت، بصیرت و تلاش بیشتر برای دانشجویان عزیز!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار