سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 110041
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » اینترنت روستایی آنترنت است!‌/ تنها ۴ درصد روستاهای دلفان اینترنت دارند
Print This Post
سلام دلفان گزارش میدهد؛

‌امروزه اینترنت جزو لاینفک زندگی خیلی‌ها شده و خواسته و انتظار بحق متقاضیان “دیتا”، داشتن اینترنت پرسرعت است.

به گزارش سلام دلفان، در یکی دو سال اخیر استفاده از اینترنت در کشور رشد قابل توجهی داشته و مسئولان مربوطه بارها برای فراهم کردن زیرساخت‌های این حوزه وعده‌ها داده‌اند که “تجهیز روستاها به امکانات مطلوب” یکی از مهمترین این وعده‌هاست.

http://delfanemrooz.ir/manager_ent_87/uploads/267895_961.jpg
در بیشتر شهرستان‌های لرستان، روستاها از لحاظ زیرساختی و به‌ویژه در بخش اینترنت مشکل دارند و همین گلایه و ناراحتی مردم و مسئولان را درپی داشته و برای رفع این مشکل‌ها باز هم وعده داده می‌شود.

تنها ۴ درصد روستاهای دلفان اینترنت دارند

جعفر طولابی فرماندار دلفان نیز در این باره گفت: از زیرساخت‌های مخابراتی شهرستان راضی نیستیم و این بخش مشکلات زیادی دارد که آقای واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفری که به دلفان داشت، قول مساعد برای رفع برخی مشکلات زیرساخت‌های مخابراتی داد.

وی با بیان اینکه در حوزه روستایی مشکل زیاد داریم، ادامه داد: از ۴۴۰ روستای شهرستان تنها ۱۷ مورد از اینترنت برخوردارند، آن هم از نسل قدیمی بوده که سرعت خوبی ندارد و در مناطق شهری نیز اینترنت مشکل دارد.

طولابی اضافه کرد: ۴۰ روستای شهرستان هیچ‌گونه پوشش تلفنی ندارند که امروزه این موضوع قابل قبول نیست.

فرماندار دلفان تأکید کرد: ارتقای پهنای باند، افزایش شبکه انتقال، تقویت و بازسازی دکل‌های مخابراتی، زیرپوشش درآمدن روستاها و… از خواسته‌های ماست.

وی یادآور شد: آقای واعظی وزیر ارتباطات دستور داد که با حضور مسئولان استان و شهرستان یک کارگروه ویژه در وزارت برگزار و خواسته‌های ما مطرح شود و برای تخصیص اعتبار جهت رفع این مشکلات قول مساعد داد.

طولابی گفت: اگر روستاها به اینترنت مجهز باشند با راه‌اندازی دفاتر پیشخوان می‌توان به اشتغالزایی و درآمد آنها کمک کرد.

سرعت اینترنت در سطح شهرستان رومشگان خیلی پایین است

نورالدین درمنان فرماندار رومشگان در این باره به ایسنا گفت: زیرساخت‌های مخابراتی شهرستان افتضاح است و مشکلات زیادی در این بخش داریم.

وی تصریح کرد: سرعت اینترنت در سطح شهرستان خیلی پایین است و هرازگاهی نیز تلفن‌ها قطع می‌شود.

درمنان یادآور شد: خطوط مخابرات این شهرستان قدیمی و فرسوده بوده و نیازمند تغییر و تعمیر هستند که امیدواریم برای رفاه حال مردم رومشگان این کار انجام شود.

فرماندار رومشگان بیان کرد: در دیداری که با آقای محمودی مدیر مخابرات منطقه استان داشتم، قول داد که تا دهه فجر سایت ۳G در این شهرستان راه‌اندازی شود.

وی تأکید کرد: به شدت از زیرساخت‌های مخابراتی رومشگان گلایه‌مند هستیم و امیدواریم هر چه سریع‌تر مشکلات این بخش در شهرستان رفع شود.

تمام شهرستان‌های لرستان تا پایان سال ۴G می‌شوند

هومان محمودی مدیر مخابرات منطقه لرستان در این باره به ایسنا گفت: در حال حاضر شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و الشتر ۴G هستند و در بقیه شهرستان‌ها نیز تجهیزات این سایت خریداری شده است.

وی درباره انتقاد برخی فرمانداران استان از سرعت پایین اینترنت به‌ویژه در روستاها، اظهار کرد: در شهرستان‌هایی مثل رومشگان و چگنی که فاقد سایت G3 هستند، سرعت پایین است اما تا پایان سال با نصب سایت‌های جدید این مشکل رفع می‌شود.

محمودی اضافه کرد: البته در برخی نقاط این آمادگی را داریم که همراه خبرنگارها، کارشناس بفرستیم تا بازدید کرده و ببینید که سرعت بالاست.

وی مدعی شد: شرکت مخابرات ایران، لرستان را جزو استان‌هایی می‌داند که پهنای باند زیادی دارد که تمام آن را مصرف نمی‌کند.

مدیر مخابرات منطقه لرستان یادآور شد: در حال حاضر کل سایت‌های مخابراتی استان حدود ۷۹۰ مورد است که در آینده نزدیک تعداد آنها به مراتب بیشتر خواهد شد.

وی وعده داد: تا پایان سال جاری تمام شهرستان‌های استان از سایت ۴G برخوردار خواهند شد.

اینترنت روستاها نیاز به تقویت دارد

الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رومشگان به ایسنا گفت: بیشتر روستاهای لرستان از لحاظ زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنت مشکل دارند.

وی تصریح کرد: در شهرستان‌های کوهدشت و رومشگان نیز این مشکل وجود دارد که مدیر مخابرات منطقه لرستان برای رفع آن در آینده نزدیک قول مساعد داده است.

ملکشاهی با بیان اینکه اینترنت روستاها نیاز به تقویت دارد، اضافه کرد: برای تجهیز روستاها به زیرساخت‌های مخابراتی پیگیری‌های زیادی کرده‌ایم و حق طبیعی روستایی‌هاست که از بهترین امکانات برخوردار باشند.
منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار