سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11029
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سردار عبداللهی: اعتبار اولیه اجرای طرح های عمرانی قرارگاه خاتم در لرستان 120 هزار میلیارد ریال است
Print This Post

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: میزان اعتبار اولیه پیمان اجرای طرح های عمرانی ملی و زیرساختی قرارگاه در سطح استان لرستان حدود 120 هزار میلیارد ریال است.

 

به گزارش سلام دلفان به نقل از  ایرنا، سردار ˈعبادالله عبداللهیˈ در دیدار با استاندار لرستان، افزود: این اعتبار مربوط به اجرای طرح های عمرانی درحال اجرای استان شامل سدهای بختیاری، رودبار، ایوشان، معشوره، طرح انتقال آب کاکارضا، طرح های راهن استان و همچنین آزادراه خرم آباد – اراک می باشد.

وی اظهار کرد: براساس پیگیری ، همکاری و حمایت های همه جانبه استاندار لرستان و عنایت ویژه دولت، قرارداد تمامی طرح های عمرانی قرارگاه در لرستان منعقد شده و منابع مالی موردنیاز این طرح ها نیز به طور کامل تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم برای اجرای این طرح های عمرانی در لرستان هیچگونه مشکل و کمبود مالی ندارد، اظهار داشت: سرمایه گذاری این حجم عظیم و قابل توجه در یک مقطع زمانی محدود برای اجرای چند طرح عمرانی و زیربنایی در لرستان، حرکتی کم نظیر و بی سابقه است که در سایه اقدامات موثر و کارشناسانه استاندار لرستان در زمینه تامین و توسعه زیرساخت های رشد و توسعه لرستان محقق شده است.

سردار عبداللهی با اشاره به سابقه 20 ساله فعالیت قرارگاه خاتم در عرصه سازندگی، گفت: متاسفانه تا قبل از این ، قرارگاه سازندگی خاتم در این مدت هیچ طرح و پروژه اجرایی را در سطح استان لرستان نداشت و رقمی نیز برای رشد و توسعه استان سرمایه گذاری نگرده بود.

وی تاکید کرد: اما با حضور دکتر دهمرده در استان لرستان و اقدامات موثر و هدفمند ایشان، امروز شاهد سرمایه گذاری چندین هزارمیلیارد ریالی قرارگاه در حوزه تامین و توسعه زیرساخت های موردنیاز برای رفع محرومیت از لرستان هستیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: بهترین و قوی ترین مجموعه های تخصصی و اجرایی قرارگاه سازندگی خاتم برای اجرای طرح های عمرانی استان لرستان انتخاب و در سطح استان مشغول انجام کار هستند.

سردار عبداللهی گفت: برای این منظور چهار قرارگاه و تیم تخصصی و توانمند کربلا، خاتم، نیروگستر و سپاسد از تیم های عملیاتی قرارگاه سازندگی خاتم در لرستان مستقر شده اند.

وی تصریح کرد: مجموعه تیم قوی خاتم مسئولیت احداث و اجرای سه طرح ملی و زیربنایی راه آهن دورود – خرم آباد – اندیمشک، طرح راه آهن دورود – بروجرد – غرب کشور را در لرستان برعهده دارد.

سردار عبداللهی افزود: مجموعه تخصصی سپاسد نیز احداث سدهای رودبار و بختیاری و گروه تخصصی نیروگستر نیز طرح خطوط انتقال نفت و گاز را برعهده دارند.

وی در خصوص تامین منابع مالی موردنیاز اجرای این طرح ها، افزود: با توجه به حجم بالای سرمایه گذاری و اعتبارات سنگین موردنیاز برای اجرای این طرح ها، قرارگاه با هماهنگی و همکاری دولت و مجلس در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی اقدامات موثری را برای تامین منابع مالی موردنیاز انجام داده است.

به گفته وی، به همین منظور و با انجام مراحل قانونی، واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگی در سطح کشور برای تامین هزینه های مالی این طرح ها به قرارگاه واگذار شده است.

سردار عبداللهی افزود: با توجه به عنایت ویژه دولت و حمایت و همکاری همه جانبه استاندار و مجموعه مدیران اجرایی استان لرستان، وضعیت اجرای طرح های عمرانی قرارگاه در استان لرستان در شرایط بسیار عالی نسبت به تمامی استان های کشور قرار دارد.

وی تاکید کرد: مجموعه نیروهای کاری و تخصصی قرارگاه نیز با حفظ روحیه جهادی و بسیجی خود به صورتی شبانه روزی و مستمر برای اجرای این طرح ها مشغول کار و فعالیت هستند.

سردار عبداللهی گفت: طرح ریلی خرم آباد – دورود – اندیمشک یکی از طرح های زیرساختی مهم و ملی درحال اجرای استان لرستان است که نقش مهمی در توسعه شبکه ریلی کشور دارد.

وی افزود: برای اجرای این خط ریلی باید حدود 92 کیلومتر تونل حفاری شود که مرحله اول این طرح درحال انجام است و اقدامات مربوط به طرح های مطالعاتی فازهای بعدی طرح نیز درحال اجراست.

سردار عبداللهی گفت: آزادراه اراک – خرم آباد نیز یکی دیگر از طرح های مهم و زیربنایی دردست اجرا توسط قرارگاه در لرستان است که موجب کاهش 40 کیلومتری مسافت میان این دو شهر خواهد شد.

به گفته وی، این طرح همچنین موجب کاهش مصرف سوخت، زمان سفر، افزایش ایمنی سفر نیز خواهد شد.

وی اظهار کرد: اجرای سد بختیاری به عنوان بلندترین سد جهان در لرستان نیز یکی از این طرح های درحال اجراست که نقش مهمی در توسعه بخش کشاورزی، اشتغالزایی، مهار آب های سطحی و همچنین صنعت گردشگری لرستان دارد.

به گفته وی، اعتبار اولیه اجرای این طرح عظیم حدود 16 هزار میلیارد ریال است که با اقدامات انجام شده هیچ مشکلی در زمینه تامین اعتبار اجرای آن وجود ندارد.

وی اظهار کرد:درهمین ارتباط اخیرا سه هزار میلیارد ریال صرف خرید تجهیزات و دستگاههای موردنیاز برای اجرای طرح سد بختیاری در لرستان شده است.

به گفته وی، سد معشوره نیز به عنوان یک ابرپروژه از دیگر فعالیت های اجرایی قرارگاه در لرستان است که اجرای آن تحول عظیمی در حوزه های اقتصادی، کشاورزی و صنعتی لرستان ایجاد خواهد کرد.

به گفته وی، برای اجرای به موقع و سریع این طرح های عظیم ملی و زیربنایی چهار موسسه قوی و توانمند قرارگاه سازندگی خاتم به تازگی به مجموعه نیروهای کاری استان افزوده شده است.

وی گفت: این موسسات از جمله مجریان طرح آزادراه حرم تا حرم هستند که با پایان 185 کیلومتر از این مسیر، برای اجرای طرح های قرارگاه در لرستان مستقر شده اند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: همچنین به منظور اجرای طرح آزادراه خرم آباد – اراک ، قرارگاه آمادگی کامل برای مشخص کردن کل مسیر آزادراه و خرید اراضی و زمین های معارض در کل مسیر را دارد.

به گفته وی، در صورت انجام مراحل قانونی و کسب مجوزهای لازم، قرارگاه علاوه بر اینکه کل مسیر را مشخص می کند، تمامی اراضی و معارضین طرح را با پرداخت وجوه مناسب با توجه به اصل رضایتمندی مردم، به صورت یکجا خریداری و تملک کرده و شرایط مناسبی برای اجرای پروژه را فراهم خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار