سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 110355
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » سد «معشوره» با تمام توان عملی می‌شود/مجتمع آبرسانی روستاهای سلسله به بهره‌برداری رسید
Print This Post
وزیر نیرو در لرستان:

وزیر نیرو گفت: کار اجرایی سد معشوره به زودی با تمام ظرفیت ها اجرایی می شود.

به گزارش سلام دلفان، حمید چیت چیان ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح مجتمع آبرسانی کهمان در شهرستان الشتر در سخنانی با بیان اینکه وزارت نیرو دو خدمت بسیار حیاتی را در جامعه انجام می دهد اظهار داشت: این دو خدمت شامل تامین آب و برق کشور است.

وی با بیان اینکه فعالیت های گسترده ای در سطح کشور در این دو حوزه صورت گرفته و در حال انجام است عنوان کرد: استان لرستان نیز از این قضیه مستثنی نیست.

وزیر نیرو با بیان اینکه این فعالیت ها نیز در سطح بسیار وسیعی در لرستان در حال انجام است بیان داشت: از جمله این فعالیت ها پروژه های سد سازی در لرستان بوده که در این پروژه در استان فعال هستند.

چیت چیان با اشاره به شبکه های آبیاری و زهکشی در سطح استان لرستان ادامه داد: همچنین تصفیه خانه های آب، شبکه های جمع آوری فاضلاب و … نیز در سطح لرستان در حال اجرا هستند.

وی با بیان اینکه در طول دولت یازدهم سه سد بزرگ در لرستان اجرایی شده است عنوان کرد: سد رودبار نیز آبگیری شده و سال آینده نیروگاه آن بهره برداری می شود.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه شش هزار و ۵۰۰ میلیارد برای سد بختیاری لرستان نیاز است عنوان کرد: هم اکنون این سد ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

چیت چیان همچنین به سد معشوره در شهرستان کوهدشت اشاره کرد و گفت: اقدامات مقدماتی این سد انجام شده و کار حفر تونل و جاده های آن نیز اجرایی شده است.

وی بیان داشت: به زودی با تمام ظرفیت ها کار اجرایی سد معشوره ادامه پیدا خواهد کرد.

وزیر نیرو همچنین با بیان اینکه قبل از آغاز به کار دولت تدبیر و امید در لرستان تنها سد «خان آباد» احداث شده بود بیان داشت: در حال حاضر ۱۱ طرح آبیاری و زهشکی در لرستان در حال اجرا بود که این طرح ها ۵۰ هزار هکتار زمین را تحت پوشش قرار می دهند.

چیت چیان همچنین با اشاره به اجرای ۵۳ طرح کوچک ساماندهی رودخانه در لرستان بیان داشت: همچنین بندهای کوچک و ایستگاه پمپاژ در لرستان در دستور کار بوده که از این تعداد ۳۸ مورد در حال اجرا و ۱۵ مورد نیز در حال مطالعه است.

مجتمع آبرسانی روستاهای شهرستان سلسله به بهره‌برداری رسید

مجتمع آبرسانی کوثر کهمان شهرستان سلسله ظهر امروز با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو افتتاح و در فاز نخست ۴۲ روستا از نعمت آب شرب برخوردار شدند.

حسن صیفوری  مدیر آب و فاضلاب روستایی سلسله در گفت‌وگو با تسنیم اشاره به اینکه عملیات اجرایی ساخت مجتمع آبرسانی کوثر کهمان در سال ۸۶ آغاز شده است، اظهارداشت: با بهره‌برداری کامل از این مجتمع ۱۲۶ روستا از مجموع ۲۶۶ روستای شهرستان سلسله تحت پوشش فعالیت آبرسانی این مجتمع قرار می‌گیرند.

وی افزود: پیش بینی شده است که بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت روستایی شهرستان سلسله از فعالیت این مجتمع آبرسانی بهره‌مند شوند.

مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی سلسله با بیان اینکه ۱۲۵ لیتر بر ثانیه حداکثر حجم دبی روزانه این مجتمع است، عنوان کرد: آب لازم برای فعالیت این مجتمع از طریق چشمه‌های حاشیه رودخانه کهمان تأمین می‌شود و حجم مورد نیاز مخازن آن ۶ هزار و ۴۰۰ متر مکعب است.

وی با بیان اینکه حجم مخازن قابل بهره‌برداری پنج هزار و ۱۰۰ متر مکعب است، بیان کرد: طول کل خطوط انتقال این مجتمع، ۲۰۳ کیلومتر است که تاکنون ۷۵ کیلومتر از این مجموع انجام شده است.

صیفوری گفت: مجموع برآورد اعتبار لازم برای این طرح ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار است که در صورت تأمین، تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

  1. نویسنده دیدگاه: آسمان عشق «اسماعیلی»
    بهمن ۶, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۲:۲۳

    آهاااااا مسئولین ما در خواب غفلتند و دارندبا انجام کارنکرده و حقوقی که میگیرند خوش میگذرونند و اونوقت از اونطرف یه عده کم کم دارند نام مناطقمون رو میبرندو بنام شهرهایی دیگه ثبت میکنند و اینا همچنان مثل سنگ ساکنند.به خودتون بیایید مسئولین.به خدای محمد«ص» من یکی که حقم را حلالتون نمیکنم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار