سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 111261
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » دلفان در محاصره برف
Print This Post
سلام دلفان گزارش میدهد؛

ریزش برف در دلفان لرستان که از روز جمعه گذشته آغاز شد شادمانی مردم را به همراه داشت اما تداوم بارش آن مردم دلفان را با مشکلاتی فراوان مواجه کرده و زندگی عادی مردم را مختل کرده است.

به گزارش سلام دلفان،براین اساس، ارتفاع برف در برخی نقاط در نورآباد مرکز شهرستان دلفان بیش از یک متر است و در ارتفاعات به سبب کولاک دو متر هم گزارش شده است.

با توجه به انباشت برف و برودت هوا و مشکل تردد در معابر، حضور مردم در سر کار خود با مشکل مواجه شده است، طوری که بازار شهر نورآباد نیمه‌تعطیل است و بسیاری از ادارات نیز ارباب رجوع ندارند.

شهردار نورآباد در این باره گفت: با توجه به تداوم ریزش برف و کافی نبودن امکانات و تجهیزات، خواستار اعزام ماشین‌آلات برف‌روب برای کمک به شهرداری هستیم.

محمدحسین ستاری افزود: تمام امکانات شهرداری دو دستگاه گریدر سه دستگاه لودر و چهار کمپرسی است که با آغاز بارش برف همچنان مشغول برف‌روبی در سطح شهر نورآباد هستند اما این تعداد نمی‌تواند مشکل بحران برف در نورآباد را رفع کند.

وی افزود: بارش این چند روز در۱۵ سال گذشته سابقه نداشته است و با این که از بخش خصوصی نیز کمک گرفته‌ایم اما بشدت به اعزام ماشین‌آلات از استان نیاز داریم .

۴۰۰ روستا در محاصره

در همین حال با وجود تلاش شبانه‌روزی دستگاه‌های عضو ستاد بحران و با گذشت سه روز همچنان راه ارتباطی بیش از ۴۰۰ روستای دلفان مسدود است. تداوم ریزش برف و کولاک شدید، تلاش راهداران و نیروهای کمکی قرارگاه خاتم را تاکنون بی‌نتیجه گذاشته است.

بارش سنگین برف محورهای اصلی نورآباد به نهاوند و نورآباد به خرم‌آباد و کمربندی نورآباد را مسدود کرد و موجب گرفتار شدن بسیاری از هموطنان شد که به همین منظور نیروهای امداد به نجات مسافران در راه مانده و رهاسازی خودروهای گرفتار در برف اقدام کردند.

قطع سه روز راه‌های ارتباطی، ساکنان روستاهای دلفان را برای تامین مواد غذایی با مشکل مواجه کرده است.

جعفر طولابی فرماندار شهرستان دلفان نیز در این باره گفت: ستاد بحران دلفان همزمان با بارش برف، فعالیت‌های خود را آغاز کرد اما تداوم ریزش برف و کولاک موجب شد امکانات موجود با توجه به وسعت شهرستان جوابگو نباشد.

وی افزود: از ستاد بحران استان تقاضای کمک کردیم که تعداد زیادی ماشین‌آلات به منطقه اعزام کرده‌اند و با تدابیر ستاد بحران در مناطق مختلف مشغول کار هستند.

علی معظمی گودرزی

روزنامه‌نگار محلی

 1. نویسنده دیدگاه: حاج حسین
  بهمن ۱۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۵:۲۷

  فقط شعار

  فقط حرف

 2. نویسنده دیدگاه: حقیقت
  بهمن ۱۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۷:۴۸

  جناب اقای عالی رستمی همت کنید و تلاش برای این مردم بدبخت تا با دمای منفی ۲۴ درجه تعرفه گازی شون اصلاح و تغییر اقلیم برای هزینه مصرف گاز اعمال بشه مگر دیگر از اینجا سردتر هم وجود داره چرا کاری نمیکنید چرا همش شعار شعار مگه قرار نبود با سرعت ۱۲۰ حرکت کنید برای خدمت به مردم پس کو و کجاست حداقل این تعرفه گاز و درست کنید این ظلم گران به دلفان با این همه سردی درست کنید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار