سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 111431
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » انباشت برف در معابر نورآباد / امکانات شهرداری جوابگو نیست
Print This Post
سلام دلفان گزارش میدهد؛

با وجود تلاش های شهرداری نورآباد و ستاد بحران شهرستان دلفان انباشت برف ولایه های ضخیم یخ در معابر مشکلاتی را برای مردم نورآباد مرکز شهرستان دلفان بوجود آورده است.

به گزارش سلام دلفان،بارش برف که از روز جمعه گذشته در شهرستان دلفان آغاز شد و طی ۳ روز گذشته بطور پراکنده ادامه داشت ، مشکلات فراوانی را برای ساکنان این شهرستان ایجاد کرده است.
کاهش شدید دمای هوا نیز زندگی عادی را در نورآباد مرکز شهرستان دلفان مختل کرده و به دلیل لغزندگی سطح معابر و خیابان ها و انباشت برف در کوچه ها و معابر شهر مشکلاتی را برای تردد خودروها و شهروندان در سطح شهر ایجاد کرده است.
همچنین به لحاظ تداوم روند کاهش دمای هوا ،سطح گذرگاه ها ومعابر شهر نورآباد را لایه هایی از برف و یخ فراگرفته و یخبندان شدید سبب لغزندگی و ایجاد اختلال در تردد رهگذران پیاده و وسایل نقلیه شده است.
خودروهای بسیاری از شهروندان در پارکینگ منزل بعلت وجود برف زیاد و لایه های یخی در کوچه ها مانده و آنان مجبور هستند برای حضور در سرکار خود با پای پیاده مسیر را طب کنند.
اکنون ساکنان شهرستان دلفان سردترین شب های سال را سپری می کنند.
رئیس اداره هواشناسی شهرستان دلفان گفت:میزان دمای هوا در شب گذشته ۲۰ درجه و در برخی شب ها به ۲۳درجه منفی زیر صفر رسیده است.
رسول نوری ارتفاع برف را در نورآباد مرکز شهرستان دلفان ۸۰ سانتی متر اعلام کرد و افزود: این میزان بارش برف در ۲۰ سال گذشته سابقه نداشته است.

** شهردار نورآباد : امکانات شهرداری جوابگو ی بحران برف نیست
شهردار نورآباد نیز دراین خصوص گفت: ستاد برف روبی در شهرداری تشکیل شده و بطور شبانه روزی مشغول بازگشایی معابر شهر نورآباد است ولی به دلیل یخ زدگی و انباشت برف و کمبود ماشین آلات سنگین ویژه برفروبی مانند لودر ، بولدوزر ، گریدر و خودروهای نمک پاش ، عملیات به کندی انجام می شود.
محمدحسین ستاری افزود : شهرداری نورآباد تنها ۳ دستگاه لودر، ۲ دستگاه گریدر و ۴ دستگاه کمپرسی در اختیار دارد که برخی از آنها نیز فاقد استانداردهای لازم می باشند و به لحاظ راننده دارای گواهی نامه ویژه جهت هدایت دستگاه های تخصصی نیز با کمبود مواجه است.
وی اضافه کرد: با توجه به بارش سنگین برف در شهر نورآباد و کمبود امکانات و تجهیزات شهرداری جهت مواجهه با وضعیت موجود ، عملیات برف رویی از معابر شهری در حال انجام است، اما از سرعت بالایی برخوردار نیست.
وی خاطرنشان کرد: باوجود مشکلات ناکافی بودن امکانات و تجهیزات ، وجود بافت های فرسوده و کمبود نیروی انسانی متخصص شهرداری نورآباد تمام تلاش خود را بکار بسته تا با استفاده بهینه از امکانات موجود بتواند مشکل شهروندان را حل نماید.

ایرنا

  1. نویسنده دیدگاه: شهروند
    بهمن ۱۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۲:۴۷

    اناشته شدن برف و انباشته شدن ماشین آلات راه سازی در محل دفتر خدمات شهری با هم برابره به قول معرف این به اون در

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار