سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 112336
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نمایندگان مجلس اسناد کامل اتهامات فریدون را ارائه می‌کنند/ هیأت رئیسه حاضر به استیضاح وزیر راه نیست
Print This Post

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: شماری از نمایندگان مجلس اعلام کرده‌اند اسناد دیگر و کاملی برای اتهامات حسین فریدون در دست دارند که هنگام نیاز ارائه خواهند کرد.

به گزراش سلام دلفان، احمد علیرضا بیگی  درباره اتهامات اقتصادی حسین فریدون اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تمام اسناد موجود در راستای اتهامات اقتصادی را مجدداً به قوه قضائیه ارسال کرده است.

وی با بیان اینکه طبق اسناد موثق خواستار رسیدگی قوه قضائیه به این موضوع هستیم، ادامه داد: قوه قضائیه باید فارغ از مسؤولیت دولتی فریدون و نسبت فامیلی با رئیس جمهور به موضوع رسیدگی کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید این شفاف‌سازی برای ملت ایران صورت گیرد، روشن شدن موضوع جزو مطالبات مردم است.

وی افزود: نمایندگان اتهامات موجود نسبت به حسین فریدون را نفی و تائید نمی‌کنند و مطابق با مدارک موجود اقدامات صورت می‌گیرد و قوه قضائیه نیز باید مطابق با اسناد به بررسی موضوع بپردازد.

بیگی در خصوص وجود مدارک دیگری برای اتهامات اقتصادی فریدون تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان مجلس اعلام کرده‌اند که اسناد دیگر و کاملی نیز برای اتهامات حسین فریدون در دست دارند که به هنگام نیاز ارائه  خواهند کرد.

هیأت رئیسه در راستای استیفای حقوق مردم حاضر به استیضاح وزیر نیست

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی درباره استیضاح وزیر راه گفت: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بررسی موضوع استیضاح، باید وی به جلسه کمیسیون عمرانی دعوت می‌شد و از آنجایی که طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی از دو ماه گذشته به مجلس تقدیم شده است و نمایندگان تمام تلاش خود را کردند که در لابه لای بررسی برنامه ششم موضوع استیضاح را به نحوی در دستور کار کمیسیون عمرانی قرار دهیم اما با کارشکنی‌هایی روبه‌رو شدیم.

وی با بیان اینکه مطابق با آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و قانون اساسی فقط موضوع استیضاح وزیر را می‌توان حین برنامه مورد رسیدگی قرار داد، افزود: در قانون اساسی نیز ذکر شده است که با امضای اکثریت نمایندگان استیضاح وزیر در نخستین جلسه علنی مجلس باید صورت گیرد.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این دو ماه مقاومت عجیبی از جانب هیأت رئیسه مجلس نسبت به عدم استیضاح وزیر راه و شهرسازی را مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: با توجه به تداوم این مقاومت برای عدم استیضاح وزیر راه و شهرسازی، ما نمایندگان باید موضوع را با مردم در میان بگذاریم تا بدانند هیأت رئیسه در راستای استیفای حقوق مردم حاضر به استیضاح وزیر نیست.

جمع‌آوری امضای مجدد برای استیضاح وزیر

بیگی با اشاره به اینکه با همه این کارشکنی‌ها،هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی مدعی شدند که اصلاً بحث استیضاح وزیر راه و شهرسازی مورد نظر نمایندگان نبوده و شرایط مجلس اقتضای چنین موضوعی را ندارد، افزود: بعد از این ادعا به ناچار مجبور به جمع‌آوری امضای مجدد برای استیضاح وزیر در مجلس شدم که سریع در همان روز بیش از ۵۰ امضا جمع شد و به هیأت رئیسه ارائه دادیم.

وی با یادآوری اینکه بعد از همه مشکلات یک روز برای تشکیل جلسه عمران با موضوع استیضاح وزیر راه تعیین شد که آن روز مصادف با رحلت آقای هاشمی رفسنجانی شد و بعد از آن نیز دو هفته مجلس تعطیل شد، گفت: عملاً موضوع رسیدگی به استیضاح دو هفته تاخیر داشت ولی بعد از پافشاری‌های فراوان جلسه کمیسیون عمران بدون حضور وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد که معاونان وزیر مدعی شدند که دعوت‌نامه‌ای به دست وزیر نرسیده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هدف وزیر راه از عدم حضور در جلسه کمیسیون عمران وقت‌کشی بود، افزود: به قدری نمایندگان در زمینه استیضاح پافشاری داشتند که بدون وزیر نیز جلسه را برگزار کردند، در نهایت نمایندگان از پاسخ معاونان وزیر راه و شهرسازی قانع نشدند و شاید اگر وزیر در جلسه حضور داشت موجب قانع شدن عده‌ای از نمایندگان و صرف نظر آنها از استیضاح وزیر می‌شد ولی با عدم حضور اهانت به مردم را نشان دادند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از تشکیل جلسه عمران نمایندگان مجاب شده‌اند که موضوع استیضاح به صحن علنی مجلس برود.

بیگی افزود: ما انتظار داشتیم بعد از جلسه کمیسیون به فاصله حداکثر ۱۰ روز جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی در صحن علنی مجلس اجرا شود که با کمال تعجب دیدیم هیأت رئیسه قبول کرد که دعوت‌نامه به دست وزیر راه نرسیده و جلسه کمیسیون باید مجدد برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه بعد از جلسه مجدد کمیسیون به فاصله ۱۰ روز جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: تلاش بر این است که با وقت‌کشی‌ها این موضوع به تعطیلات نوروز و انتخابات وصل شود که در نهایت استیضاح صورت نگیرد.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: این وقت‌کشی‌ها جای تاسف دارد و ما نیز به عنوان نماینده مردم همه مسائل را به مردم می‌گوییم که چنین اراده‌هایی وجود دارد و اجازه استیضاح را نمی‌دهند.

وزیر راه در دفاع از حقوق مردم آذربایجان حاضر به حضور در مجلس نشد

بیگی تاکید کرد: همه این اتفاقات نشان می‌دهد که به طرز عجیبی روابط و ضوابط موثر واقع شده و بر مسائل سیاسی نمایندگان نیز تاثیر گذاشته که در دفاع و همراهی از وزیر با استیضاح خاطی مخالفت کنند.

وی با بیان اینکه وزیر با بی‌اهمیتی تا به امروز در جلسه مجلس حضور نداشته است، گفت: بعد از حادثه پلاسکو شهردار تهران و وزیر کشور در جلسه علنی مجلس حضور داشته و موضوع را توضیح داده‌اند ولی در دفاع از حقوق مردم آذربایجان وزیر راه و شهرسازی حاضر به حضور در جلسه مجلس نشده است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار