- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

شکارچی غیر مجاز در شهرستان دلفان دستگیر شد

به گزارش سلام دلفان، قاسم دلفانی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهارداشت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان در حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی این شهرستان یک شکارچی غیر مجاز را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه این شکارچی غیر مجاز  به وسیله یک قبضه اسلحه شکاری مبادرت به شکار سه قطعه پرنده کرده بود افزود: این شکارچی اقدام به شکار غیر مجاز دو قطعه چکاوک و یک قطعه توکا کرد که نیروهای یگان حفاظت شهرستان پس از دستگیری از وی یک اسلحه شکاری و تعدادی فشنگ  کشف کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دلفان عنوان کرد: از آنجا که در فصل سرما پرندگان به سمت پایین دست کوه‌ها، نزدیک به جاده‌ها و رودخانه‌ها می‌آیند نیروهای یگان حفاظت اداره محیط زیست با هدف جلوگیری از شکار و صید غیر مجاز اقدام به برگزاری مأموریت‌های شبانه‌روزی و برنامه‌ریزی می‌کنند اما متاسفانه به دلیل وسعت زیاد مناطق برخی از شکارچیان با سوء استفاده اقدام به شکار غیر مجاز می‌کنند.

دلفانی ضمن هشدار به کسانی که اقدام به شکار و صید غیر مجاز در سطح حوزه استحفاظی محیط زیست شهرستان دلفان می‌کنند،بیان کرد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان به طور شبانه‌روزی در حال گشت زنی و کنترل در مناطق تحت مدیریت هستند و برابر قانون با متخلفان در حوزه شکار و صید با شدت و قاطعیت برخورد می‌کنند.

خبرگزاری تسنیم