سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 112545
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آسوشیتدپرس: رهبر ایران رئیس‌جمهور آمریکا را به سخره گرفت/نیویورک تایمز: آیت‌الله خامنه‌ای با طعنه از ترامپ تشکر کرد
Print This Post

بیانات امروز مقام معظم رهبری بازتاب زیادی در رسانه‌های جهان داشته و اغلب با این تیتر منتشر شده است که «ترامپ چهره واقعی آمریکا را نشان داد.»

به گزارش سلام دلفان، بیانات امروز (سه‌شنبه) مقام معظم رهبری در مورد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید آمریکا بازتاب زیادی در رسانه‌های بین‌المللی داشته است.

ایشان امروز ترامپ را نشان‌دهنده چهره واقعی ایالات متحده معرفی کردند. این بخش از بیانات رهبری به طور ویژه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس خبر سخنرانی رهبری را با تیتر «رهبر ایران ترامپ “تازه‌کار” را به سخره گرفت» منتشر کرده است.

این خبرگزاری نوشته است: «پس از آنکه ترامپ ایران را به ناسپاسی در برابر کاهش تحریم‌ها در دوران اوباما متهم کرد و وعده داد موضعی سخت در قبال ایران اتخاذ کند، رهبر ایران روز سه‌شنبه گفت رئیس‌جمهور ترامپ “تازه‌کار”، “چهره واقعی” ایالات متحده را به نمایش گذاشته است.»

آسوشیتدپرس با اشاره به تهدیدات ترامپ در پاسخ به آزمایش موشکی ایران، نوشته است که رهبر ایران با این اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا را «به سخره گرفت.»

روزنامه «نیویورک تایمز» هم این خبر را با این تیتر منتشر کرده است: «رهبر ایران با طعنه از ترامپ به دلیل نشان دادن “چهره واقعی” آمریکا تشکر کرد.»

این روزنامه نوشته است که رهبر ایران به بازداشت یک کودک پنج ساله در آمریکا هم اشاره کرده و آن را «معنی واقعی حقوق بشر آمریکایی» دانست.

شبکه «سی‌ان‌ان» هم در سایت خود به بازتاب بیانات مقام معظم رهبری پرداخته و نوشته است که رهبر ایران از ترامپ به دلیل «نشان دادن چهره واقعی ایالات متحده» تشکر کرد.

این شبکه نوشته است که این سخنرانی در بحبوحه بالا گرفتن تنش‌ها بین ایران و ایالات متحده از زمان روی کار آمدن ترامپ، صورت گرفته است.

خبر بیانات رهبری، در خبرگزاری رویترز هم با تیتر «رهبر ایران هشدار ترامپ در مورد موشک‌ها را رد کرد» بازتاب یافته است.

این خبرگزاری نوشته است: «آیت‌الله علی خامنه‌ای با بیان اینکه رئیس‌جمهور ایالات متحده “چهره واقعی” فساد آمریکا را به نمایش گذاشته، هشدار دونالد ترامپ به ایران برای توقف آزمایش‌های موشکی را رد کرد.»

رویترز نوشته است که هرچند ترامپ در تبلیغات انتخاباتی از لغو برجام سخن گفته بود، اما حالا «رکس تیلرسون» وزیر خارجه منصوب او از لغو توافق هسته‌ای سخن نگفته و به بیان ضرورت «بررسی کامل» آن تأکید کرده است.

شبکه «الجزیره» انگلیسی هم در سایت خود، این خبر را با عنوان «آیت‌الله خامنه‌ای: دونالد ترامپ چهره واقعی ایالات متحده را نشان می‌دهد.»

در این خبر آمده است: «رهبر ایران از رئیس‌جمهور ایالات متحده به دلیل ممنوعیت مسافرت و تهدید ایران، انتقاد کرد.»

الجزیره همچنین نوشته است: «او این ایده را که باید از رئیس‌جمهور “باراک اوباما” متشکر بود، به سخره گرفت و گفت او کسی بود که “تحریم‌های فلج‌کننده” را علیه ایران اعمال کرد و با اقدامات ثبات‌زدا در عراق و سوریه، به شکل‌گیری داعش کمک کرد.»

شبکه «راشا تودی» هم نوشته است: «رهبر ایران آیت‌الله علی خامنه‌ای در اولین سخنرانی‌اش از زمان تحلیف دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده، گفت این سیاست‌مدار جمهوری‌خواه چهره واقعی آمریکا را به جهان نشان داده است.»

در بخش دیگری از این خبر آمده است که رهبر ایران از ابتدا به توافق هسته‌ای ابراز بدبینی کرده و پس از آن هم دولت آمریکا را به دلیل تداوم فشار به ایران مورد انتقاد قرار داده است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار