سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11374
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
خانه » اخبار برتر » درخواست از نیروی انتظامی در خصوص گروه های موسیقی سطح شهر
Print This Post
امام جمعه دلفان در خطبه های نمازجمعه؛ (5 نظر)

…اینها با بستن خیابان و ایجاد آلودگی صوتی و اجرای موسیقی حرام موجب آزار مردم می شوند…

سلام دلفان- خطیب جمعه دلفان با بیان اینکه  بیشتر روستاهای دلفان از نعمت گاز بی بهره اند، از مسئولین استان خواست در این خصوص چاره اندیشی کنند.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان حجت الاسلام والمسلمین سیدجعفر مرادیان در خطبه ی اوّل نمازجمعه دیروز (یکم مرداد) شهرستان دلفان پس از دعوت به تقوای الهی به بیان اوصاف حضرت زهرا(س) پرداخت و گفت: در اسلام هیچ فرقی بین دختر و پسر وجود ندارد و مهمّ آن است که نسل انسان کوثر باشد.

وی در ادامه به بعد سیاسی زندگی حضرت زهرا(س) پرداخت و اظهار داشت: بعد از رحلت پیامبر(ص) اولین کسی که  جهاد و مبارزه سیاسی را آغاز کردند، حضرت زهرا (س) بودند. بعضی ها از سیاست بدشان می آید و اهل بیت را خلاصه کرده اند در مسائل عبادی؛ درصورتی که این برداشت،برداشت ناقصی است.چون ما در زیارت جامعه ی کبیره می خوانیم که اهل بیت(علیهم السلام) سیاست مدار ترین بندگان هستند.

امام جمعه ی نورآباد در خطبه ی دوم نمازجمعه با تسلیت سالروز رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی ایشان را شخصیتی دانست که زیارت مزارش، ثواب زیارت امام حسین(ع) را دارد.

 وی در ادامه با تبریک روز پزشک گفت: از قرآن استفاده می شود که اگر پزشکی جسمی را احیاء کند، مانند این است که همه ی عالم را احیا کرده است.

خطیب جمعه دلفان همچنین به آغاز هفته ی دولت و روز دوشنبه 4 شهریور که روز کارمند نامگذاری شده اشاره کرد و با تبریک این هفته به دولتمردان و کارمندان شهر اظهار داشت: بنده خودم کارمند هستم؛ معتقدم بخشی از بهشت و جهنم ما کارمندان به خاطر امکاناتی است که در اختیار داریم. پولی که در اختیار ماست، ماشینی که در اختیار ماست و موقعیتی که در اختیار ماست باید در جهت رضایت خدا به کار گرفته شود.

حجت الاسلام مرادیان با اشاره به اظهارات هفته گذشته استاندار لرستان و قول وی مبنی بر حل مشکل آب روستاهای استان خطاب به وی گفت: در میان روستاهای استان، روستاهای دلفان از مشکل بیشتری برخوردارند و تقاضا می کنم که توجّه ویژه ای به آنها بشود.

وی افزود: بیشترروستاهای دلفان هنوزاز نعمت گاز بی بهره اند، از مسئولان تقاضا می کنم قبل از فرا رسیدن فصل سرما همّت کنند و این نعمت را به هم استانی های خود هدیه کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دلفان به جلسه ای که در خصوص استفاده ازآلات موسیقی درعروسی ها با حضور نیروی انتظامی و اداره ی ارشاد برگزار شده اشاره کرد و گفت: بنده هشدار دادم که شنیده ام حدود پنجاه گروه نوازندگی درشهر ما وجود دارد و تعهد خود را نیز مبنی بر اینکه موجب آزار همسایه ها نشوند شکستند.

وی با بیان اینکه اینها با بستن خیابان و ایجاد آلودگی صوتی و اجرای موسیقی حرام موجب آزار مردم می شوند،خواستار برخورد نیروی انتظامی با آن ها شد.

وی در پایان 4 شهریور سالروز شهادت شهید مهدی عراقی؛ روز بسیج اصناف را به بازاریان بسیجی شهر تبریک گفت.

 1. نویسنده دیدگاه: حسین
  شهریور ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۴۵

  امیدوارم این حرف من به گوش آقای مرادیان برسه. سعی می کنم ساده بگم:
  -چرا ایشون فکر می کنن با یه سخنرانی میتونن بساط این مراسم رو برچینن؟
  – واقعا ایشون نمیدونن که هر چیزی که سنت شده مبارزه با اون نه تنها وضع رو بهتر نخواهد کرد که بدتر می کنه چرا که واکنش مردم رو بر خواهد انگیخت
  – آیا ایشون و مسئولین، قبلش تونستن برای این مردم مراسمات شادی تدارک ببینن. حالا که این مردم و جوونای وامونده از این فرصت استفاده می کنن می خواد این اندک رو هم بگیره.
  – بله درسته در جاهایی ممکنه همسایه ها هم اذیت بشن اما همون همسایه میدونه یه روزی نوبت اونه و حتی خونه ی خودشو در اختیارش میگذاره.
  – به نظرت خودنیروی انتظامی راضیه بره تذکر بده. باور کن روشون نمیشه مگه دیگه به حکم وظیفه.
  – چرا از اسلام اینقدر درک سطحی داریم؟. چرا از شادی مردم نگرانیم؟
  – این مردمی که این چنین لحظات شادی رو برا خودشون خلق می کنن، همون مردمی هستند که ایام محرم رو برگزار می کنن. همون جوونا هستن.
  – از شادی مردم ناراحت نباشیم.
  – «حجت الاسلام مرادیانی ضمن انتقاد از جوانان نوازندگان موسیقی مراسمات عروسی ،این شغل را حرام دانسته واطهار داشت موسیقی غنا حرام است وپولی که از این راه کسب شود حرام وباعث از هم پاشیدگی خانواده ها می شود . وی موسیقی حرام را باعث ایجاد بی غیرتی دانست وگفت این موجب نابودی خانواده وزندگی می شود وبهتر است جوانان عزیز از این کسب دوری کنند ودنبال شغلهای حلال بروند».آدم چی میتونه بگه.اینجوری میخوان فرهنگ سازی کنن ؟
  – خلاصه حرف زیاده. بااین جور حرفاهم جز اینکه جایگاه خودمونو خراب کنیم چیزی عاید کسی نمیشه.
  – امیدوارم این سخنا به گوش ایشون برسه. حقیقتش اینقدر آدم چاپلوس هست که اساساً نقدی نمی شنون.

 2. نویسنده دیدگاه: مخاطب
  شهریور ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۵۹

  حسین آقا بحث دین مطرحه!
  آیا همون امام حسینی که محرم براش سینه می زنیم هدفش از قیام کربلا چیزی غیر از امر به معروف و نهی از منکر بود؟ چرا از امر به معروف امام جمعه شهرمون ناراحت باشیم
  از سوی دیگر این سرو صدای ارگ در داخل کوچه ها برای همسایه ها واقعا آزار دهنده است

  • نویسنده دیدگاه: حسین
   شهریور ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۵۳

   سوال اینه که چرا شما فکر می کنید فقط شما دین دارید و مهم تر این که چرا شما فقط اسلام رو بهتر فهم می کنید. مثل اینکه اصلا صاحب اصلی خود دین شمایید؟.
   من نگفتم که این صدا باعث آزار واذیت نمیشه. اتفاقا ً میشه. اما روشهای بازدارنده جواب نمیدن تا خیلی خیلی چیزای دیگه حل نشن.
   آیا ایشون فقط بلده بزنه تو سر یه عده بدبخت بیچاره، چرا دربرابر اصحاب زور وزر وتزویر هیچ کاری نمی کنند و بهشون تذکر نمیده.
   ایشون اساسا با موسیقی به طور کل مخالفه.
   متاسفانه من در ایام انتخابات چیزی از ایشون دیدم که چطوری از تبلیغی که برای جلیلی می کنن خوشحال بود و از جوونایی که این کار رو می کردند استقبال کرد. ( آدرسش هم کتابخانه ی سر چهارراه ) نهایت تاسف رو خوردم.
   والا با این امربه معرفا به هیچ جایی نمی رسیم. آدم نباید چیزی بگه که همه بهش بخندن. من از شما می پرسم کدوم جوون حاضر میشه برای عروسی خود ارگ نیاره؟ پس بهتر اینه که راه های معقول تری رو در پیش بگیریم.
   از امربه معرذوف ناراحت نشیم از خوشحالی مردم هم ناراحت نباشیم.

 3. نویسنده دیدگاه: داریوش
  شهریور ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۳۶

  در این که اما حسین (ع) برای احیای دین قیام کردنند شکی نیست.
  آیا این درست که ما برای امام حسین تا ساعت 12 شب مراسمی با سر وصدای بالا راه بیاندازیم وبعد بیام به مردم گیر بدیم
  البته خودم مخالف این ارگ هستم سنت ما این نیست سنت ما همان ساز ودهل است

  • نویسنده دیدگاه: محسن
   شهریور ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۰۳

   دم داریوش و حسین گرم.
   راست میگه ایام محرم که تا 12 شب هر کوی و برزن یه هیئت راه افتاده اون اشکال نداره؟!!!!!!! به نظرتون امام حسین راضیه؟ فکر کنم امام ، به شادی مردم راضی تر باشن.
   با این حرفا، فقط مردم رو از دین بیزار می کنن!!!!!!!!!!!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار