سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 113992
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » فراکسیون «امید» به فراکسیون «تهدید» تغییر نام دهد
Print This Post

رئیس کمیسیون آموزش مجلس، طرح دوفوریتی فراکسیون امید را حاکی از ترس اصلاح‌طلبان نسبت به سوالات مردم از کارنامه چهارساله دولت است، خواند و گفت: فراکسیون «امید» به فراکسیون «تهدید» تغییر نام دهد.

 به گزارش سلام دلفان، طرح موسوم به «تامین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» که اکثر امضاکنندگان آن عضو فراکسیون امید مجلس متشکل از اصلاح‌طلبان و حامیان دولت هستند، با قید دو فوریت هفته پیش تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد.

بنابر این گزارش در بند یک ماده واحده آن آمده است: «هر کسی با هر اقدامی اعم از طرح سوال و یا غیر آن در مراسم سخنرانی اعم از مراسم رسمی که عرفاً بدون مجوز تشکیل می شود موجبات توقف یا جلب توجه به خود و یا تشنج شود به حبس از ۶ ماه تا دو سال محکوم می‌‌گردد».

در این راستا محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی طی یادداشت کوتاهی نوشت:

ارائه طرحی دو فوریتی آن هم در ایام نزدیکی به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری توسط اعضای شاخص فراکسیون امید حکایت از عملکرد ضعیف دولت و ترس اصلاح‌طلبان از سوالات مردمی از کارنامه چهارساله دولت دارد.

ظاهراً دوستان فراموش کرده‌اند که ۳۸ سال از دوران خفقان سیاسی و سرکوب اندیشه ها گذشته است. تقارن ارائه این طرح با حماسه پرشکوه ۲۲ بهمن ماه امسال که شاهد موج خروشان حرکت مردمی در حمایت از انقلاب اسلامی بودیم حکایت از عدم درک درست آقایان از افکار عمومی دارد.

به‌نظر می‌رسد این فراکسیون باید از «امید» به «تهدید» تغییر نام دهد؛ به علاوه آقای مطهری که عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز می‌باشد و خود را همیشه مدافع آزادی بیان می‌دارد در این خصوص به نخبگان و افکار عمومی پاسخگو باشد.

مردم انتظار دارند به جای بستن دهان و سرکوب بیان، امضاکنندگان این طرح سخیف، پیشنهادی برای باز کردن گره کور رکود و گشایش وضع معیشتشان ارائه می‌‌کردند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار