سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 114298
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » سند توسعه دلفان تدوین و به وزارت کشور ارسال شد
Print This Post
فرماندار:

فرماندار دلفان با اشاره به سفر وزیر کشور به این شهرستان گفت: بعد از این سفر، سند توسعه و محرومیت زدایی دلفان با همکاری مسئولان استان تدوین و به وزارت کشور ارسال شد.

به گزارش سلام دلفان،جعفر طولابی گفت: وزارت کشور پس از تصویب این سند، آن را به مرکز فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی (معاون اول ریاست جمهوری) ارسال کرده است که با تصویب آن به هیات دولت تقدیم می شود.
وی اظهار کرد: ۱۰۰ طرح در قالب سند توسعه تعریف شده که مهمترین آنها طرح ساخت قطعات خودرو و صنایع پترویشمی و صنایع مرتبط با کشاورزی و دامپروری است.
فرماندار دلفان افزود: در صورت تصویب سند توسعه دلفان، هیات دولت اعتبارات ویژهای برای توسعه و اشتغال این شهرستان تصویب می کند و موسسات دولتی و نهادهای انقلابی مانند بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، آستان قدس رضوی و … به سرمایه گذاری در منطقه می پردازند.
وی گفت: با تصویب اعتبارات ویژه توسط هیات دولت و ورود موسسات بزرگ اقتصادی می توان گفت گام های بلندی برای توسعه دلفان برداشته می شود.
طولابی افزود: دلفان با داشتن ظرفیت های فراوان از جمله زمین مناسب، آب و نیروی انسانی محل مناسبی برای سرمایه گذاری موسسات اقتصادی است.
وی با اشاره به انتخاب دلفان به عنوان پایلوت اقتصادی در لرستان اظهار کرد: به دلیل محرومیت و نبود زیرساخت ها و با تلاش استاندار لرستان، شهرستان دلفان پس از سفر وزیر کشور به عنوان یکی از شهرستان های پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است.
فرماندار دلفان افزود: این انتخاب توجه ویژه مسئولان کشوری را برای محرومیت زدایی از دلفان نشان می دهد و علاوه بر آن فرصت مناسبی برای توسعه و ایجاد اشتغال در منطقه فراهم کرده است که امیدواریم مدیران ادارات از این فرصت به خوبی استفاده کنند.
وی گفت: با توجه ویژه دولت تدبیر دولت تدبیر و امید، برنامه های خوبی برای توسعه و رفع محرومیت از شهرستان دلفان پیش بینی شده است.
طولابی افزود: انتخاب شهرستان دلفان در کنار ۳۰ شهرستان محروم دیگر از استان های مختلف از دستاوردهای سفر وزیر کشور به این شهرستان بود.
محمد رضا رحمانی فضلی وزیر کشور ششم آبان ماه سال جاری به شهرستان دلفان سفر کرد.

ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار