سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11615
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۷ نظر
خانه » اخبار برتر » دکتر مرادزاده: حمله به سوریه آخرین ضربه ها را بر پیکره امپراطوری غرب وارد خواهد کرد/ ایران و حزب الله ساکت نخواهند نشست
Print This Post
بررسی پیامدهای جنگ علیه سوریه در گفتگوی اختصاصی با جانشین معاونت سیاسی سپاه؛ (7 نظر)

… اینگونه نیست که تأثیرگذاری ایران در جنگ پیش رو صرفاً منوط به حضور فیزیکی در صحنه جنگ باشد، بلکه ایران اهرم هایی در اختیار دارد که…

سلام دلفان: جانشین معاونت سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص حمله احتمالی آمریکا به سوریه گفت: پیامدهای این جنگ غرب را بیش از دنیای اسلام متضرر خواهد کرد به گونه ای که شاید بتوان گفت آخرین ضربه ها را بر پیکر امپراطوری غرب وارد خواهد کرد.

دکتر علی مرادزاده از کارشناسان سیاسی و فرهنگی اهل دلفان، امروز(چهارشنبه 6 شهریور) در گفتگو با خبرنگار سلام دلفان در پاسخ به اینکه آیا حمله به سوریه صرفاً یک تهدید است یا تصمیمی جدّی گفت: قرائن و شواهدی وجود دارد که می توان گفت این مسئله صرفاً در حد یک تهدید است و نیز قرائنی وجود دارد که نشان می دهد آنها واقعاً قصد حمله به سوریه را دارند.

 وی توضیح داد: آمریکا و اروپا آمادگی ورود به این جنگ را ندارند به گونه ای که اکنون جبهه اروپا یکدست نیست و آلمان و ایتالیا مخالف این مسئله هستند و انگلیس هم در تلاش است تا با رایزنی با کنگره موافقت آنها را برای جنگ با سوریه جلب کنند. از طرفی، در خود آمریکا نیز این اجماع وجود ندارد و برخی کارشناسان و تحلیلگران سیاسی به شدت مخالف ورود آمریکا به این جنگ هستند. اینکه آمریکا و غرب تا آخرین لحظات نتوانسته اند به نتیجه گیری برسند نشان از این دارد که این مسئله صرفاً یک تهدید است.

وی در بیان قرائن و شواهدی که حاکی از عملی شدن جنگ دارد اظهار داشت: از طرفی دیگر آمریکا و متحدانش آرایش جنگی به خود گرفته اند و تجهیزات خود را آماده کرده اند و حتی روز پنجشنبه را نیز برای آغاز جنگ اعلام کرده اند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه با بیان اینکه امریکایی ها اهداف بلندمدّت،کوتاه مدّت، پنهان و آشکاری را از حمله به سوریه دنبال می کنند خاطرنشان کرد: بعد از گذشت دو سال از بحران سوریه، دولت این کشور به خوبی توانسته بر اوضاع مسلّط شود و مناطق تحت اشغال را پاکسازی کند و بی شک باید اسد را پیروز صحنه دانست و این شکستی برای آمریکا، رژیم صهیونیستی  و ارتجاع عرب به سرکردگی عربستان است و ضربه امنیتی به آمریکا وارد کرده است. غلبه سوریه بر معارضین همچنین پیروزی برای محور مقاومت منطقه به شمار می رود بنابراین آنها می خواهند با حمله به سوریه از طرفی به اسرائیل و حامیانش در منطقه روحیه بدهند و از طرفی دیگر محور مقاومت منطقه را بشکنند.

وی افزود:ارکان استقلال رژیم جعلی صهیونیستی دچار خدشه شده است و خفت و خواری آنها درپی شکست های متعدد از یک طرف و گسترش اسلام در پی انقلاب های اخیر از طرفی دیگر، غرب را بر آن داشته تا برای جلوگیری از گسترش اسلام دست به حرکتی دیوانه وار بزند.

دکتر مرادزاده در ادامه اظهار داشت: آمریکایی ها باید بدانند که جنگ فقط به مرزهای سوریه محدود نمی شود بلکه حامیان سوریه و مقاومت در منطقه از جمله حزب الله لبنان و ایران در قبال این موضوع ساکت نخواهند نشست.

وی در خصوص چگونگی ورود ایران به جنگ احتمالی پیش رو با بیان اینکه جمهوری اسلامی همواره سیاست آشکار و شفافی را در خصوص مسائل مختلف اتخاذ کرده است و هرگونه تجاوز از جمله حمله به سوریه را محکوم کرده است گفت: جمهوری اسلامی نفوذ بسیار خوبی در منطقه و سایر نقاط جهان دارد و اهرم هایی در اختیار دارد که می تواند از طریق آنها به محور مقاومت کمک کند بنابراین اینگونه نیست که تأثیرگذاری ایران در جنگ پیش رو صرفاً منوط به حضور فیزیکی در صحنه جنگ باشد.

وی افزود: جمهوری اسلامی هم از حیث جنگ روانی و رسانه ای و هم از حیث سیاسی و از طریق مجامع بین المللی در این زمینه اثرگزار خواهد بود.

جانشین معاونت سیاسی سپاه درخصوص واکنش سوریه به حمله احتمالی آمریکا با بیان اینکه آمریکا درصدد است تا نقاط حساس و استراتژیک سوریه را مورد هدف قرار دهد، گفت: رژیم صهیونیستی منطقه کوچکی است و در تیررس موشک های سوریه قرار دارد و می تواند تمام نقاط آن را مورد هدف قرار دهد. نیز برخی تجهیزات ناتو در منطقه در تیررس حزب الله لبنان قرار دارند.

وی برهم خوردن توازن امنیتی منطقه، ناامنی آب های آزاد منطقه، ایجاد اختلال در ارتباطات تجاری و اقتصادی وتغییر در قیمت نفت را از جمله پیامدهای جنگ احتمالی بر شمرد و اظهار داشت: جنگ احتمالی می تواند خسارت هایی را برای دولت سوریه به بار آورد و این کشور را تا سالها از اثرات این تجاوز رنج دهد. از طرفی دیگر این جنگ ممکن است موجب شود تا برخی از کشورهای منطقه که هنوز هم نسبت به آمریکا حسن نیت دارند ازخواب بیدار کند و بیشتر به خوی تجاوزگری آمریکا آگاه کند.

وی با بیان اینکه این جنگ اتحّاد هرچه بیشتر دنیای اسلام را در پی داشته خواهد داشت گفت: پیامدهای این جنگ غرب را بیش از دنیای اسلام متضرر خواهد کرد به گونه ای که شاید بتوان گفت آخرین ضربه ها را بر پیکر امپراطوری غرب وارد خواهد کرد.

 1. نویسنده دیدگاه: علی
  شهریور ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۴۵

  ضمن احترام به آقای مرادزاده،..درچندمورداظهارنظرهایی نسبت به برخی مسایل سیاسی داخلی داشته اند که احساس می شودنگاه شان بیشترحزبی است تایک تحلیل بی طرفانه وواقعی……

  • نویسنده دیدگاه: طاها
   شهریور ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۴۴

   کجای این تحلیل اظهار نظر در مورد مسائل داخلی بود ؟!! شما اول بروید در آکادمی بی بی سی(BBC) و وی اُ آ (VOA) تعریف داخل و خارج را یاد بگیرید بعد اظهار نظر کنید . و کجای این تحلیل نگاه حزبی دارد ؟ از کدام حزب و گروه سخن به میان آمده است ؟! شماها سالهاست که غیرت خود را غلاف کرده اید و شهامت خود را در زیر رگبار توفنده رسانه های غرب ذبح کرده اید و همیشه ساز خود را با آهنگ آنها کوک کرده اید . مگر شما نبودید که شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را سر دادید تا شاید از خوش رقصی شما ، لبخند رضایت بر لب دشمنان قسم خورده ی این ملت بنشیند ؟! حالا هم چون سخن از محور مقاومت و سوریه به میان آمده است نگارنده را متهم به نگاه حزبی می کنید . آری ما حزب الله هستیم فَإنَ حزبُ اللهِ هُمُ الغالبونَ …..

   • نویسنده دیدگاه: حسین
    شهریور ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۲:۰۰

    سوال از کارشناس:
    -میشه دلایل خود را از اینکه پیامدهای این جنگ غرب را بیش از دنیای اسلام متضرر خواهد کرد به گونه ای که شاید بتوان گفت آخرین ضربه ها را بر پیکر امپراطوری غرب وارد خواهد کرد ، بفرمایید؟ امیدوارم همینجوری چیزی رو نپرونده باشید. البته شما کارشناسید و حتما کار کارشناسی کردید
    – من از پرخاش این طاها در عجبم!!!!!!!!!! یعنی چی این حرفا؟ چه ربطی داره؟ اینکه بگی نگاهشون حزبی بوده چون تحلیل های که از اوضاع داخلی کرده حزبی بوده این نشون میده بر افکار ایشون مسلط اند
    – جالبه این آقای به اسم طاها و به رسم چیز دیگر اصلا متن رو نخونده.

    علی میگه:ضمن احترام به آقای مرادزاده،..درچندمورداظهارنظرهایی نسبت به برخی مسایل سیاسی داخلی داشته اند که احساس می شودنگاه شان بیشترحزبی است تایک تحلیل بی طرفانه وواقعی.

    طاها پرخاش میکنه و میگه:کجای این تحلیل اظهار نظر در مورد مسائل داخلی بود ؟!!

    توروخدا نگاه کنید ببین چقدر از مرحله پرته طاها. اون بنده خدا چیزی دیگه گفته و این کسی که گرزش دم دسته اصلا مطلب رو نخونده داره میزنه. جل الخالق.

  • نویسنده دیدگاه: مدرس دانشگاه
   شهریور ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۱۰

   با سلام
   حقير مدرس دانشگاه هستم و دكتراي تاريخ دارم، ايشان بسيار جامع و خوب مطلب را بيان نموده اند البته اين موضع موضع انقلاب مي باشد

 2. نویسنده دیدگاه: دوست
  شهریور ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۳

  سلام بر آقای مرادزاده عزیز. تحلیل خوب و جامعی بود، استفاده کردیم، ممنون.
  کاش شهر ما نخبگان اینچنینی بیشتری داشت

 3. نویسنده دیدگاه: دلفان
  شهریور ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۳۹

  اینم از نخبگان نورابادی

 4. نویسنده دیدگاه: ایرانی
  شهریور ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۴۲

  آقای نخبه نورابادی شما با …………… برید از عربایی که به خون ایرانیها تشنه اند حمایت کنید و مواظب جان و مال و ناموسشون باشید
  آفرین
  این نظرو تایید کنید که مورد عنایت و لطف خداوند قرار بگیرید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار