سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11645
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رادیو اسرائیل از جنتی شاکی شد
Print This Post

رادیو اسرائیل از مواضع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شاکی شد.

به گزارش سلام دلفان، کیهان در ستون ویژه های امروز خود نوشت:

تلویزیون اسرائیل: اوباما از سقوط در ورطه جدید می‌ترسد

«گزینه‌های اوباما در حمله به سوریه محدود هستند زیرا کاخ سفید از گرفتار شدن در جنگی وسیع‌تر از جنگ‌های گذشته اجتناب دارد».
روزنامه یو.‌اس.ای. تودی ضمن انتشار این تحلیل به گزارش ماه گذشته رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا استناد کرد. ژنرال مارتین دمپسی در این گزارش که به کارل لوین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا ارسال کرده اعلام می‌کند: حتی اجرای حملات از راه دور نیز خالی از خطر نیست و موشک‌های شلیک شده ممکن است باعث حملات انتقام‌جویانه شود.
به گزارش یو.اس.ای. تودی طبق نظر کارشناسان نظامی، اعضای کنگره و دیگر صاحب‌نظران آمریکایی، استفاده از موشک کروز را محتمل‌ترین گزینه می‌دانند.
به گفته «جک رید» عضو کمیته نیروهای مسلح سنا، موشک کروز را می‌توان از سطح کشتی و یا زیر دریایی‌ها شلیک کرد و محتمل‌ترین واکنش به حساب می‌آید.
این روزنامه افزود: هواپیماهای جنگی می‌توانند موشک‌های دور ایستای (استندآف) هوا به زمین را از خارج از حیطه دفاع هوایی سوریه شلیک کنند و موشک‌های کروز این قابلیت را دارند که از صدها مایل دورتر از هدف شلیک شوند.
در همین حال خبرگزاری رویتر با بیان اینکه حمله احتمالی به سوریه ممکن است از روی کشتی‌های جنگی آمریکا یا با شلیک موشک از داخل هواپیماها بدون ورود به حریم هوایی سوریه آغاز شود، نوشت: آمریکا اعلام کرده که تعداد ناوشکن‌های حامل موشک‌های کروز را در دریای مدیترانه به 4 فروند افزایش داده است.
رویتر در عین حال تأکید کرد: کارشناسان می‌گویند توان متعارف سوریه می‌تواند ضربه سختی وارد کند که از جمله آن موشک‌های ضد کشتی است و می‌تواند به کشتی‌ها در دریای مدیترانه برخورد کند و همچنین موشک‌های متعارفی که می‌تواند از جمله اسرائیل را هدف قرار دهد.
در همین حال صدای آمریکا گزارش داد: مداخله نظامی احتمالی در سوریه با مخالفت شدید برخی از اعضای کنگره روبروشده و شمار فزاینده‌ای از قانونگذاران جمهوریخواه و دموکرات از او می‌خواهند مجوز کنگره را برای هر حمله‌ای علیه سوریه کسب کند.
به گزارش آسوشیتدپرس، اسکات ریگل نماینده جمهوریخواه ایالت ویرجینیا از همتایان خود خواسته است، نامه‌ای را امضا کنند که رئیس جمهوری برای مداخله نظامی در سوریه به تصویب کنگره نیازمند است.
در نامه ریگل گفته می‌شود «درگیر ساختن ارتش در سوریه زمانی که هیچ تهدید مستقیمی علیه آمریکا وجود ندارد و بدون تصویب قبلی کنگره، نقض اصل جدایی قوا خواهد بود که آشکارا در قانون اساسی مشخص شده است.»
آسوشیتدپرس نوشت: پس از یک دهه نبردهای پرهزینه و مرگبار در جهان اسلام، آمریکاییان بشدت با هر جنگ جدید آمریکا در منطقه مخالف هستند.
از سوی دیگر رسانه‌های صهیونیستی همزمان با موج انتقادات گسترده از عملکرد رئیس جمهور آمریکا در قبال سوریه، با ابراز تردید در زمینه تصمیم واشنگتن در حمله نظامی به سوریه، از فشارهای تل‌آویو بر واشنگتن در زمینه اقدام نظامی علیه سوریه خبر دادند.
به گزارش العالم، «رونی دانیل» تحلیلگر مسائل نظامی و راهبردی کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی در این خصوص گفت: رفتار اوباما در قبال سوریه بدتر از رسوایی اخلاقی است. این مرد از خط قرمز سخن می‌گوید و در عین حال هیچ اقدامی را در برابر عبور دمشق از خط قرمز اتخاذ نکرده است.
«اودی سیگل» تحلیلگر صهیونیست در این راستا گفت: اوباما هیچ حرکتی از خود نشان نمی‌دهد. وی از سقوط در ورطه جدید در هراس است و از واکنش انتقام جویانه برخی طرف‌ها و بحران در قبال واشنگتن واهمه دارد.
غیر از مقامات رژیم صهیونیستی و مشخصاً نتانیاهو که گفت «غرب باید هر چه زودتر جنایت شیمیایی دولت سوریه را با اقدام نظامی متوقف کند»، برخی مقامات رژیم سعودی به ویژه رئیس استخبارات این رژیم نیز در تحریک آمریکا به جنگ‌افروزی تازه علیه سوریه فعالند. به نوشته وال‌استریت ژورنال، بندر بن سلطان آتش بیار معرکه شده و آمریکا را به جنگ در سوریه ترغیب می‌کند. او چندی پیش سفری به مسکو داشت اما موفق به جلب نظر پوتین- با وجود پیشنهاد رشوه هنگفت- نشد.
وال‌استریت ژورنال به نقل از مسئولان آمریکایی که با شاهزاده بندر و عادل الجبیر سفیر سعودی در آمریکا دیدار کرده بودند، نوشت: بندر و عادل به علت برتری ارتش سوریه، پیروزی گروه‌های مسلح را پیش‌بینی نمی‌کنند.
این گزارش حاکی است شاه عربستان آوریل (اردیبهشت و خرداد) امسال با ارسال نامه‌ای به اوباما نوشت که اعتبار آمریکا در صورت باقی ماندن بشار اسد بر سر قدرت پس از دو سال جنگ و به کنترل درآوردن اوضاع از سوی اسد زیر سؤال خواهد رفت.

رادیو اسرائیل از جنتی شاکی شد

رادیو اسرائیل از مواضع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شاکی شد.
این رادیو با بیان اینکه «دولت ایران عوض شده اما در فرهنگ و هنر بر روی همان پاشنه سابق می‌چرخد»، اظهارات علی جنتی در دیدار با اهالی فرهنگ و هنر را از آن جهت که به واقعیت تهاجم فرهنگی اشاره کرده مورد تخطئه قرار داد و گفت: اظهارات وزیرجدید فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در این دیدار به مقدار زیادی موجب دلسردی شد و در واقع گفت که با روی کار آمدن دولت جدید چیز زیادی تغییر نخواهد کرد. او ترجیح داد دوباره از تهاجم فرهنگی غرب سخن بگوید و آب پاکی را روی دست برخی هنرمندان بریزد. او تازه این رفتار را «سر دادن ترانه وحدت» نامیده است.
رادیو رژیم صهیونیستی می‌افزاید: انتظار این بود که ممیزی و رفتارهایی که موجب خارج‌نشین شدن هنرمندانی نظیر بهرام بیضایی شد، برچیده شود اما اظهارات و رفتار علی جنتی دلسردی زیادی ایجاد کرده است. او سیاست‌زدگی را آفت بزرگ هنر دانسته و گفته که هنر عرصه سیاسی‌کاری و حزبی کاری نیست. او همچنین می‌گوید «از اصحاب فرهنگ و هنر می‌خواهم منافع ملی (بخوانید جمهوری اسلامی) را بر منافع شخصی مقدم بدانند چون همه مدیون خون شهیدان هستیم».

سخنگوی دولت از نقد کیهان استقبال کرد

سخنگوی دولت با استقبال از انتقاد کیهان و برخی رسانه‌های دیگر درباره پیام‌های پرهزینه «تبریک انتصاب»، خواستار توقف این کارهای پرخرج شده.
انتشار پیام‌ها و آگهی‌های تبریک گران‌قیمت متأسفانه طی یک ماه اخیر در رسانه‌ها رو به فزونی گذاشته و همزمان این کار به نصب بیلبوردهای تبریک بزرگ در ورودی و خروجی برخی شهرها کشیده شده بود. کیهان و برخی دیگر از رسانه‌ها در این باره به اقدامات عجیب و غریب و افراط‌گر، در این زمینه از جمله در ورودی و خروجی‌های شهر رشت اشاره کرده بودند.
محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری خود یکی از مخاطبان این تبریک‌های بیلبوردی بود. وی که به تازگی به سخنگویی دولت نیز منصوب شد، در واکنش به انتقاد رسانه‌ها بیانیه‌ای منتشر کرد. به گزارش سایت آفتاب «دکتر نوبخت با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تشکر از عزیزانی که با ارسال پیام‌های تبریک از ایشان اعلام حمایت داشتند به ویژه با تواضع و تقدیر از عواطف عمیق مردم گیلان، درخواست کرد تا انعکاس این تبریک‌ها متوقف گردد.»
وی افزود: به انتقادات چند رسانه محترم در مورد عدم لزوم چنین تبریک‌هایی احترام می‌گذارم.
یادآور می‌شود کیهان ضمن هشدار در این‌باره که هزینه‌های گزاف موجب گشودن باب تملق‌گویی و هدر رفت منابع مالی می شود (و البته هزینه کنندگان معمولاً این هزینه را به انحاء مختلف از بیت‌المال جبران می‌کنند)، خواستار متوقف شدن روند مذکور شده بود.
کیهان امیدوار است که هزینه‌کنندگان مورد بحث نیز به نظر سخنگوی دولت احترام بگذارند و درج آگهی‌های پرهزینه و علم کردن بیلبوردهای کذایی را متوقف کنند.

4 گروهک نظر کرده شبکه دولتی انگلیس

یک عضو گروهک ملی- مذهبی با انتقاد از سخنان رئیس جمهور درباره عملکرد احزاب، خواستار امکان تجدید حیات گروهک نهضت آزادی و احزاب منحله مشارکت و سازمان مجاهدین (انقلاب) شد.
حسن روحانی در مراسم معارفه وزیر جدید کشور تصریح کرده بود که بحث‌های حزبی، بیشتر بحث‌های قبیله‌ای و انتخاباتی است و غیر از آن، معمولاً کرکره احزاب پایین است. به گفته روحانی «ما تحزب واقعی در کشور نداریم».
وبسایت بی‌بی‌سی فارسی در واکنش به این سخنان از قول مرتضی -ک مدعی شد گروه‌هایی نظیر نهضت آزادی، ملی- مذهبی، حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب ملتزم به قانون اساسی بوده اما سرکوب و از فعالیت منع شده‌اند.
عضو متواری گروهک ملی- مذهبی که در پاریس اقامت دارد مدعی شده نگاه اخیر روحانی موجب رنجش طیفی از حامیان وی خواهد شد و انتخاب رحمانی فضلی برای وزارت کشور بازتاب‌دهنده همین نگاه وی است.
یادآور می‌شود گروه‌های احزاب منحله مورد اشاره هر کدام در مقاطع مختلف به اعتبار تحرکات ساختارشکنانه و توسل به آشوبگری، خشونت خیابانی و همکاری با گروه‌های برانداز خارج‌نشین از فعالیت محروم شده‌اند.
احزاب و گروهک‌های منحله یاد شده نقش پررنگی در فتنه‌انگیزی 4سال پیش و همچنین تلاش برای ممانعت از برگزاری انتخابات در دهه گذشته داشتند و از سوی مراجع قانونی ذی‌ربط منحل شده‌اند. فشار بر دولت و وزارت کشور برای از سرگیری فعالیت این گروهک‌ها در جهت سربازگیری دوباره، از اهداف افراطیون مدعی اصلاحات به شمار می‌رود.

خارج‌خوانی افراطیون در همایش تبیین اعتدال

مدیر روزنامه زنجیره‌ای و توقیف شده جامعه گفت چالش اعتدال‌گرایی، زنده شدن دوباره افراط‌گرایی است.
در «همایش ملی تبیین و مفهوم اعتدال» که از سوی مرکز تحقیقات استراتژیک برگزار شد برخی عناصر افراطی و تجدیدنظر طلب نظیر جلایی‌پور، لیلاز، خانیکی و… به سخنرانی پرداختند و از اعتدال سخن گفتند! جلایی‌پور در این نشست گفته است: اعتدال‌گراها با افرادی که مخالف نظر آنها باشند کنار می‌آیند و نمی‌خواهند که ریشه آنان را بزنند.
وی با بیان اینکه اعتدال‌گرایی در سایر زمینه‌ها پیش خواهد رفت اما چالش اساسی آن زنده شدن دوباره افراطی‌گرایی است، افزود: کار روحانی این است که افراطی‌گرایی را مهار کند. در غیر این صورت نمی‌تواند و کارها پیش نمی‌رود.
یادآور می‌شود روزنامه‌های زنجیره‌ای-اجاره‌ای که با روزنامه‌های جامعه و توس آغاز و به روزنامه‌هایی نظیر عصر آزادگان، نشاط، صبح امروز و… ختم شدند، از عوامل اصلی تشنج و آشوب‌افکنی دوره‌ای در دوره اصلاحات و از جمله آشوب تیر 78 بودند. این طیف در رسانه‌های خود از ختم انقلاب سخن می‌گفتند. عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد دولت مذکور درباره روزنامه‌های جامعه و توس به صراحت اعلام کرد که آنها به پایگاه گروهک‌های ضد دین و ضد انقلاب تبدیل شده و قصد براندازی داشته‌اند. با این وصف جای تأمل است که عناصر افراطی دخیل در آشوبگری سال‌های 78 و 88 با چه رویی دم از اعتدال می‌زنند و کدام حلقه‌های آلوده آنان را به مرکزی نظیر مرکز تحقیقات استراتژیک وصل می‌کند؟!
اظهارنگرانی عناصر افراطی نسبت به احیای افراطی‌گری تداعی همان حکایت مولوی از معرکه‌گیری رندانی است که مرکب رهگذر بی‌خبر از همه جا را دزدیده و فروخته و برای خود سور و سات دست و پا کرده بودند و همزمان «خر برفت و خر برفت» را با صاحب بی‌خبر مرکب همخوانی می‌کردند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار