سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11648
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توفیقی:گزینه نهایی وزارت علوم هستم
Print This Post

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه گزینه نهایی رئیس‌جمهور برای وزارت علوم است گفت: تصمیم‌گیری با رئیس‌جمهور است ولی تا جایی که من اطلاع دارم گزینه نهایی هستم.

 

فارس، جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم صبح امروز در حاشیه نخستین نشست روسای دانشگاه‌ها در دولت یازدهم در جمع خبرنگاران گفت: سرپرست یک وزارتخانه اختیارات وزیر را  دارد و طبیعتا این مسئله نیز از اختیارات قوه مجریه است ولی اینکه مجلس شورای اسلامی نیز پیشنهاداتی را مبنی بر عدم اختیار سرپرست برای عزل و نصب‌ها بررسی می‌کند قابل احترام است.

وی با بیان اینکه تغییر روسای دانشگاه‌ها جزو برنامه اصلی وزارتخانه نیست گفت: ما کارمان را ادامه می‌دهیم و تغییرات نیز مبتنی بر استعفا و یا در حد ضرورت است.

سرپرست وزارت علوم در رابطه با تغییر رئیس دانشگاه علامه اظهار داشت: این تغییر در دست بررسی است، جلسه‌ای را با آقای شریعتی رئیس دانشگاه علامه داشتیم که در روزهای آینده موضوع را بررسی کرده و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

توفیقی در رابطه با گزینه ریاست دانشگاه علامه عنوان کرد: اعضای هیئت علمی این دانشگاه پیشنهاداتی را داشتند و از مدتها پیش اسامی معرفی شده است ولی هنوز هیچ گزینه‌ای به صورت نهایی مشخص نیست.

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه گزینه نهایی رئیس‌جمهور برای وزارت علوم است گفت: تصمیم‌گیری با رئیس‌جمهور است ولی تا جایی که من اطلاع دارم گزینه نهایی هستم.

وی در رابطه با زمان اعلام گزینه نهایی وزارت علوم به مجلس گفت: تصمیم با رئیس‌جمهور است و من اطلاعی از زمان آن ندارم.

توفیقی با بیان اینکه حکم بورس دانشجویان وزارت علوم به قوت خود باقی است و مشکلی برای بورسیه‌ها پیش نمی‌آید گفت: تمام تعهداتی که وزارت علوم نسبت به دانشجویان دارد پابرجاست و از معاونت دانشجویی فقط خواسته شده است که تا اطلاع ثانوی تعهد جدیدی ایجاد نکند تا حکم بررسی شود.

وی افزود: ما کار خود را به قوت ادامه می‌دهیم و پرونده‌های گذشته نیز متوقف نشده است و تعهدات جدید نیز پس از بررسی‌ها آغاز می‌شود.

سرپرست وزارت علوم در رابطه با تغییر معاونان خود گفت: این موضوع در دست بررسی است و در صورت لزوم تصمیم‌گیری می‌کنیم.

به گفته توفیقی سرپرست وزارتخانه اختیار جابه‌جایی معاونان و مدیران را دارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار