سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 116627
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » تفکیک شدن حوزه‌های انتخابیه سلسله و دلفان به نفع مردم است
Print This Post
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:

کارشناس مسائل سیاسی می‌گوید: با جدایی دو حوزه انتخابیه سلسله و دلفان و کمتر شدن محدوده مدیریت نمایندگان مجلس در این حوزه‌های انتخابیه امید می‌رود تا خدمات مطلوب‌تری به مردم ارائه شود.

به گزارشسلام دلفان، «محمدرضا درخشان» با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته در راستای جدایی دو حوزه انتخابیه سلسله و دلفان، اظهار داشت: مجاورت شهرستان خوش آب و هوای دلفان با شهرستان سلسله باعث گردیده است تا روابط اجتماعی بین دو شهرستان در سطحی گسترده وجود داشته باشد.

 

وی با اشاره به قرابت آداب، رسوم و زبان ساکنان دو شهرستان مذکور، افزود: این امر موجب شده تا پیکره فرهنگی واحدی از ساکنان هر دو منطقه به نمایش گذاشته شود.

درخشان با بیان اینکه مردم ولایتمدار و شهیدپرور سلسله و دلفان، برگ‌های زرینی در دفاع از انقلاب و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی از خود به یادگار گذاشته‌اند، ادامه داد: مردم سرافراز این دو شهرستان از بدو انقلاب و در دوران سخت هشت سال دفاع مقدس با اهداء شهدای بسیاری، ثابت قدمی خود در دفاع از آرمان‌های والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را به اثبات رسانیده‌اند، ضمن اینکه نگاه مردم و بخصوص جوانان دو شهرستان دلفان و سلسله به مسائل روز، نگاهی باز همراه با آگاهی و بصیرت دینی است که آمار بالای شرکت‌کنندگان در انتخابات‌های سالیان گذشته و نیز حضور پرشور و پررنگ آنان در حمایت و حراست از نظام مقدس اسلامی، همچون راهپیمائی‌ها، تأییدی بر این مطلب می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به ارتباطات نزدیک اجتماعی و قرابت فرهنگی دو شهرستان، تصریح کرد: مردم دلفان و سلسله ارتباطات اجتماعی درهم تنیده دارند و به لحاظ اقتصادی نیز باید گفت که اقتصاد دو شهرستان به هم وابسته می‌باشد به طوری که این فرایند بر رشد اقتصادی استان بسیار اثرگذار بوده است.

کارشناس مسائل سیاسی از جمله ویژگی‌های موفقیت دو شهرستان در بخش‌های گوناگون را عدم وجود نگاه قومیت‌گرایی در بین مردم عنوان و تأکید کرد: مردم سلسله و دلفان در انتخابات‌های گذشته به دور از هرگونه نگاه قومیتی یا طایفه‌ای، به دنبال انتخاب اصلح منطبق بر شاخص‌‌های مورد نظر رهبر معظم انقلاب بوده‌اند و بر منتخبین مردم است که به اعتماد آنان با حل مسائل و مشکلات اقتصادی بویژه حل مشکل بیکاری جوانان، با اقدام و عمل پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه بحث جدایی حوزه‌های انتخابیه دلفان و سلسله، امری مثبت به نظر می‌رسد، علت این امر را وسعت جغرافیایی و کثرت جمعیت دو شهرستان سلسله و دلفان عنوان و ابراز داشت: با توجه به وضع موجود، رسیدگی به مشکلات مردم و خدمت‌رسانی موفق مسئولان کاری صعب و طاقت‌فرسا می‌باشد لذا با جدایی دو حوزه انتخابیه سلسله و دلفان و کمتر شدن محدوده مدیریت نمایندگان مجلس در این حوزه‌های انتخابیه امید می‌رود تا خدمات مطلوب‌تری به مردم ارائه شود.

درخشان در پایان خاطرنشان ساخت: همواره سعی مردم بر این بوده است تا با توجه به منویات مقام معظم رهبری، اصلح را انتخاب کرده و راه رشد و بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی را هموارتر سازند که البته مسئولان نیز باید فرصت بدست آمده را قدر دانسته و اعتماد مردم را به نحو احسن پاسخ دهند و امید است که خواسته دیرینه مردم شریف سلسله و دلفان مبنی بر تفکیک حوزه‌های انتخابیه جهت رسیدگی بیشتر به مسائل و مشکلات مردم، در سال ۹۶ در تقسیمات کشوری محقق گردد.

 

منبع خبر: لرسو

  1. نویسنده دیدگاه: سعید
    اسفند ۲۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۲:۲۵

    مشکلات دو شهرستان قربانی کشمکش های نمایندگی شده. با جدایی قطعاً امکان رای آوردن فله ای و طایفه ای از بین میره

  2. نویسنده دیدگاه: عدل
    اسفند ۲۵, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۹:۴۷

    با تفکیک نمایندگی دو شهرستان دیگه به جای تعصب که نماینده کدوم شهر حتی کمترین معیار رو داشته باشه برنده بشه ازبین میره. و مردم راحت میتونن با فراق بال اصلح رو انتخاب کنند..

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار