سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11939
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲۴ نظر
خانه » اخبار برتر » فایل صوتی سخنان افراطی نماد اعتدال
Print This Post
هاشمی را بیشتر بشناسیم؛ (24 نظر)

سخنان جناب آقای هاشمی رفسنجانی خواسته یا ناخواسته القا کننده این مطلب است که نظام جمهوری اسلامی ایران در حال حمایت از دولتی ظالم و خون آشام است که دوسال است مردم خود را مورد ستم قرار داده و آنها را زندانی می کند و حتّی…

سرویس سیاسی سلام دلفان- در حالی که این روزها ملّت های آزادیخواه دنیا بیش از بیش به خوی استکباری آمریکا و رژیم صهیونیستی پی برده اند و دلایل آمریکا برای حمله به سوریه را بهانه و دستاویزی بیش نمی دانند، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی عجیب و قابل تأمل به بهانه های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای حمله به سوریه مشروعیت بخشیده است. وی که به سوادکوه سفر کرده بود در سخنانی به دولت سوریه می تازد و آن را عامل بمباران شیمیایی مردم سوریه معرفی می کند! وی همچنین می گوید مردم سوریه در این دو سال لطمات زیادی دیده اند، زندان ها پر از افراد است و حتّی ورزشگاه ها را نیز به عنوان زندان به کار گرفته اند و بیش از 100 هزار کشته و 8 میلون نفر آواره شده اند.

سخنان جناب آقای هاشمی رفسنجانی خواسته  یا ناخواسته القا کننده این مطلب است که نظام جمهوری اسلامی ایران در حال حمایت از دولتی  ظالم  و خون آشام است که دوسال است مردم خود را مورد ستم قرار داده و آنها را زندانی می کند و حتّی ورزشگاه های خود را نیز به زندان مردمش تبدیل کرده است!  این در حالی است که  هرکس نداند اقای هاشمی خوب می داند که نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران که در رأس آن ولی فقیه عادل قرار دارد، هیچ گاه از دولت ظالم و متجاوز به حقوق مردمش حمایت نخواهد کرد و آنچه در سوریه می گذرد نیز به وضوح بر همگان آشکار است که صحنه، صحنه  بهانه جویی های آمریکا و سگ نگهبانش در منطقه است و لاغیر.

همچنین این سخنان در حالی مطرح می شود که مردم شهیدپرور کشورمان که با فرهنگ ایثار و شهادت پیوندی دیرینه دارند در حال ثبت نام برای اعزام به سوریه به عنوان یکی از پایه های اساسی محور مقاومت هستند.

موضع گیری های انحرافی آقای هاشمی علیه  سوریه مسبوق به سابقه است به گونه ای که اوایل آغاز بحران سوریه در خرداد سال 90 این چنین اظهار می دارد: “می‌توان منطقه را دید كه مردم هوشیار، آگاه، مجاهد و مبارز شده‌اند. مردم یمن ماه‌هاست در خیابان هستند و شهید می‌دهند. در لیبی نیز مردم می‌جنگند و كشته می‌دهند. در سوریه نیز مردم مقاومت می‌كنند. در بحرین كه یك مظلمه‌ای است و هیچ پناهی نیز در این دنیا ندارند.”

موضع گیری اخیر آقای هاشمی به قدری افراطی بود که حتّی سایت های نزدیک به وی و به طور مشخّص سایت شخصی وی نیز آن را سانسور کردند.

گویا هاشمی رفسنجانی این روزها بیش از همیشه اصرار دارد تا زاویه اش را با گفتمان اصلی انقلاب که همانا منویات امام(ره) و مقام معظم رهبری است را آشکار کند.

دانلود فایل این سخنان

 1. نویسنده دیدگاه: یکی از فرهنگیان
  شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۱۷

  سایت سلام دلفان ” کاربران بارها به شما گوشزد نمودند که دست از انتشار مطالب افراطیون بر دارید و فقط به موضوعات داخلی شهرمان فارغ از مسائل سیاسی و جناحی بپردازید اما متاسفانه نه تنها این کار را نمی کنید بلکه حرفهای گنده تر از دهانتان می زنید و به شخصی توهین می کنید که حضرت امام (ره) ایشان را امین خود و مهمترین مسئولیت امنیتی یعنی فراماندهی کل قوا را به ایشان محول نمودند شخصیتی که ذخیره انقلاب است شما باید دهانتان را آب بکشید تا نام حضرت ایت الله هاشمی را ببرید اگر دست از این تخریب ها برندارید کاسه صبر مردم لبریز می شود و در همین سایت و دیگر رسانه های دلفان شخصیت پنهان وگذشته تک تک شما را به مردم نشان خواهند داد ، گرچه مطالب از سوی دولت و سخنگو ی دولت تکذیب شد اما به شما توصیه می کنم که هر انچه را که ایشان فرموده اند را درهر مورد و موضوعی آویزه گوشتان کنید و سلمنا بگوید، شما به حدی عقب مانده فکری هستید که تمی دانید زمان تخریب این ایت خدا گذشته است و اون کسی که فریب خورد و از صدا و سیما شروع یه تخریب ایشان کرد الحمدالله امروز با دزدیهای سه هزار میلیاردی اطرافیانش و کمک 16 میلیاردی اخیر به دانشگاه خودش رسوا شد و از این به بعد روز به روز سناریو تخریب ایشان و قضایای 88 همانطوریکه یکی از سخنرانیهای احمدی نژاد اخیر فاش شد برملاء خواهد شد شما پستها را یکی پس از دیگری از دست خواهی داد و پشت پرده ها بر ملا خواهند شد ( امروز مسجد جامعی هم جایگزین چمرانی شد که احمدی نژاد را بلای جان مردم و این انقلاب کرد و فردا مهدی هاشمی جایگزین قالیباف خواهد شد تا مردم بفهمند میلیاردها هزینه انتخابات ایشان که چند برابر کلیه نامزدهای دیگربود از کجا آمده است )

  • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
   شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۰۳

   باز هم از فرهنگی نما های حقوق بگیر آموزش و پرورش!!!؟؟؟

   1. شما چیکاره اید که تهدید می کنید!؟ نکنه جو گیر شدید می خواید اینترنت رو هم برای خودتون مصاده کنید!؟

   2. این آقایی که شما می گویید مورد تایید امام است، همان کسی است که جام زهر را به کام امام مظلوم ریختند! نقش آقای هاشمی در دروغ پردازی های قطعنامه بسیار واضح و مشخص است. خودش هم بارها تاکید کرده است و بارها اختلاف نظرات علنی با امام و رهبری داشته اند!!! معیار شما هاشمی است یا ولایت فقیه!؟

   3. کاسه صبر مردم از تجمل و اهانت و خودخواهی و اشرافی گری عده ای لبریز شده که خود را نماینده تام الاختیار اسلام می دانند و اسلام را در برابر سرمایه داری لیبرال دموکراسی غرب ذیح کردند!

   4. وقتی شخصی حرفی می زند! اگر مرد باشد، پای حرفش خواهد ایستاد. اولا چرا خود آقای هاشمی تا کنون تکذیب نکرده است!؟ ایا تریبون ندارند!؟ امام جمعه اصفهان، وزارت امور خارجه، نعمیه اشراقی و… چه ربطی به هاشمی بهرمانی دارند!؟ آیا خودش نمی توانست تکذیب کند!؟ وقتی اوباما هم به سخن این فرد استناد می کند و بر علیه مردم مسلمان جبهه می گیرد، آیا جان ملت مسلمان سوریه ارزش یه تکذیب نداشت!؟

   5. فایل صوتی، تصویری و بیش از هزار نفر از حضار در آن جلسه این جملات را تاکید کرده اند!!! شما کاسه داغ تر از آش نباشید! وی در دو جلسه هم موضوع را گفته است. جلسه تهران را هم تکذیب کرده است!؟ قسم حضرت عباس یا دم خروس!!!؟؟؟

   6. ما از همه مفاسد و دزدی ها بیزاریم!!! از میلیاردها دلار دانشگاه آزاد که به جیب مهدی هاشمی رفت! از بی حیایی های فائزه هاشمی! از دعوت به اغتشاش عفت خانم، همسر آقای هاشمی بهرمانی! از نامه بی ادبانه هاشمی به رهبر معظم انقلاب! از اشرافی گری آقای هاشمی! از دروغ های او که می گوید مساجر است و برای آزادی مهدی هاشمی، سند 10 میلیاردی ارائه می کند! و… و همچنین از خانه نشینی احمدی نژاد! از عدم قبول مسئولیت اشتباهش! از بی توجهی به وضعیت فرهنگ جامعه! و…
   شما هم منطقی مانند آمریکایی ها دارید! یا با ما هستید، یا با دشمن ما!؟ مانند آمریکایی ها فق خود را حق می دانید و برای مخالفان خود شاخ می شوید! البته از شما که مثلا فرهنگی نما هستید، انتظار زیادی نمی رود!

   7. مشخص شد که هدف آقایان از پیروزی در انتخابات چه بود. گرفتن پست و مقام! ارزانی شما!

   8. ضمنا علی اکبر هاشمی رفسنجانی! فقط حجت الاسلام است. متاسفانه! البته چندان ربطی به اسلام ندارد! آیت الله مقام افراد دیگری است که وی شانی در این مقام ندارد! الفاظ را حرام نکنید!!!

   و لعن الله علی القوم الظالمین!

   • نویسنده دیدگاه: محسن
    شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۳۹

    – این آقا یونس عجی وکیل مدافعیه. مثل اینکه وقتش خیلی آزاده. خوش به حالش.
    – ببینید ادبیات این طیف رو. اول می زنن و بعد می پرسن. مثال:
    “باز هم از فرهنگی نما های حقوق بگیر آموزش و پرورش”
    چون حرفی خلاف اعتقاد آقا زده حالا شده فرهنگی نما.
    – همه میدونن که درحالا حاضر عنصر اصلی انقلاب آقای هاشمیه و اینو هر بچه ای می دونه که همه اینایی که الان ادعا دارن از قِبَل آشنایی با هاشمی به انقلاب وصل شدن.همه میدونن هاشمی شناسنامه انقلابه
    – خب اختلاف نظر داشته باشه، مگه کفر و یا گناه کرده
    – آره کاسه ی صبر مردم لبریز شد و این استقبال وحشتناک که از هاشمی شد، افراطی ها روترسوند و تاییدش نکردن. جالبه همون مردم کاسه صبر لبریز شده به روحانی رای دادن که نشان هاشمی رو داشت
    – به نظر من حتی اگه تکذیب هم نکنه هر کسی حق داره که نظرشو بگه.
    – راستی داش یونس شما چرا کاسه داغ تر از آش شدی
    – نمیدونم این چرا پس شده ریس مجمع تشخیص مصلحت؟
    – تهمت ، افترا ، دشنام و … کاریست که شماها می کنید و به هر حال باید به نوایی برسید
    – جالبه از حق سخن گفتی و گفتی که آمریکا خودشو حق میدونه. خب برادر من شماها که تو این کار استادید و اصلا اجازه به طرف نمیدید بیاد از خودش دفاع کنه. اتفاقا همین عکس العملها به سخن هاشمی مصداقی از این واقعیته که شماها خودتونو حق میدونید و چون رسانه ها در اختیارتونه هر تهمتی رو به همه می زنید
    – ما از این حجت الاسلام ها زیاد داشتیم که خیلی بالاتر از اینا شدن. حتی یک شبه. برو تحقیق کن

    • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
     شهریور ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۵۷

     سلام داش محسن!

     من بیکار نیستم، این رو هم از روی تفریح انجام نمی دم. برای شما و دوستانی که مطالعه می کنن و نظر می ذارن، ارزش قائلم و دوست دارم که اگر احیانا به دارن سوالی به ذهنشون رسیده و نظر اشتباهی گذاشتن، نقد و بحثی بشه، بلکه کمتر در جامعه دچار اشتباه بشیم. شما هم بیکار نمونید! فکر کنید، نظر بدید.

     1. کسی که خودش هویتی داره، نباید با هویت افراد دیگه بیاد، نظر بذاره. وقتی میگه فرهنگی، باید نشونی از فرهنگ داشته باشه. این شخص قبلا در بخش های دیگه هم خودش رو نماینده این طیف قلمداد کرده. به هر حال هر کسی به اسم خودش بیاد، کسی حرفی نداره. این ابزار هم برای ابراز نظراته. اگه قرار باشه هر کسی از جایی حقوق بگیره خودش رو نماینده اون طیف معرفی بکنه، هر کارمند دولتی می تونه سخنگوی دولت بشه و….

     2. آقای هاشمی عنصر نیست! مرکبه! ترکیبی از اسلام و مدرنیته. به تعبیر بهتر هاشمی نماینده مدرنیته اسلامیه. حالا این یعنی چی، بفرمایید منابع جریان شناسی فکری رو مطالعه بفرمایید!

     3. آقای هاشمی برای انقلاب خیلی زحمت کشیده. کسی منکر نیست. اما حق مصادره انقلاب رو نداره! انقلاب مسیری مشخص داره که اگر کسی در مسیر انقلاب بمونه، یار انقلاب خواهد ماند. اما اگر منحرف بشه یا بخواد انقلاب رو منحرف بکنه، قطعا باید جلوش وایساد!!! حالا آقای هاشمی کجا جلوی انقلاب مونده، می تونید به کتب منتشر شده از مرکز اسناد مرکز انقلاب اسلامی مراجعه کنید. خاطرات بزرگان انقلاب و بخصوص در جریان تصویب قانون اساسی، تا پایان جنگ و جریانات بعد از قطعنامه، پر از مسایلی است که بسیار مفیده که دوستان مطلع باشن که احیانا توهم اینکه هاشمی ستون انقلابه، از ذهنشون خارج بشه.

     3. مردم قطعا در انتخابات ریاست جمهوری 92 اشتباه کردن. نمونه اون هم گزارشات مکرر سازمان ها و نشریات غربی که به استناد انتخاب روحانی از بین افراد دیگه، باز هم به طمع استعمار ایران، شیر شدن. اشپیگل چند روز بعد از اعلام نتایج اعلام کرد: «اگر می توان نظر مردم را با تحریم مردم ایران را از اصولگرایان تندرو به اصلاح طلبان غربگرا تغییر داد، پس می توان با تهدید نظامی، آنها را در برابر غرب به زانو درآورد» و الی ماشاالله از این تحلیل ها که خودتون برید بخونید…
     کارتر رئیس جمهور قبلی آمریکا گفته بود: «انتخاب روحانی زمینه حمله به سوریه را برای آمریکا مهیا کرد.»
     حالا شما هی به این اشتباه خودتون افتخار کنید تا اینکه چوبش رو بخورید!!!

     4. اگر آقای هاشمی قراره حرفی بزنه، بهتر اول بره توی خونش بشینه و استعفا بده بعد حرف بزنه. اون موقع هر چی دوست داشت، حرف بزنه.

     5. داش محسن!
     ما داغ تر از آش نیستیم! شما یخ زدی!
     قحط الرجاله!!! وگرنه خیلی ها می رفتن کنار!

     6. کدوم حرف من بوی تهمت میده!؟ شما چه دلیل آوردین واسه حرفاتون!؟ کدوم حرف ما بی دلیله!؟

     7. اینکه هر کسی خودش رو حق می دونه، چیز جدیدی نیست. شما بایست عقل و منطق رو به کار بگیرید که متوجه بشید.

     8. به هر حال آقای هاشمی، طبق سلسله مراتب حوزوی حجت الاسلامه. همین. الکی آیت الله به دمبش نبندید!

     بازم سر بزن!

 2. نویسنده دیدگاه: امید
  شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۳۵

  محکوم کردن بمباران شیمیایی مردم توسط ارتش سوریه .

  شماهای افراطی؛ با کجای این موضوع مخالفید؟خب اگه اسد حمله کرده واقعا باید محکوم بشه. دیگه شماها چرا سوختید

  نکنه می خواستید که بمباران شیمیایی مردم توسط ارتش سوریه محکوم نشه؟
  یعنی چی؟
  چرا از حق گریزانید و چشم بر واقعیت بستید.

  اینکه گفتید:مردم شهیدپرور کشورمان در حال ثبت نام برای اعزام به سوریه به عنوان یکی از پایه های اساسی محور مقاومت هستند.
  این دیگه آخرشه. بنده های خدا آمریکا اگه حمله کنه موشک میزنه اونجا می خواید چه کار کنید؟ تلف میشید می مونید رو دست.ول کنید بابا شوخی نکنید
  من فکر می کنم برای یه عده که از سادگیه این کارا ولی عده ای دیگه این اسم نوشتن ها برای منفعت های بعدی است بهرحال قراره یه سهمی، چیزی، میزی از جایی بگیرند.

  • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
   شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۱۱

   1. اولا هنوز حمله شیمیایی به اثبات نرسیده است!

   2. موشک هایی که احتمالا شیمیایی بوده اند، توسط ماهواره های رصد روسیه رهگیری و فیلم آن در روی سایت های خبری روسی زبان هم منتظر گردیده است.

   3. کاربرد سلاح شیمیایی بازدارنده است. وقتی ارتشی در حال پیشروی است، از سلاح بازدارنده استفاده نمی کند. بهتر است این مسائل را به کارشناسان نظامی واگذار کنید.

   4. تکنیک دروغ و تهمت کیک و ساندیس و … از بی بی سی شروع شد و خیلی وقته قدیمی شده. دروغ جدیدتری جور کنید برای تهمت زدن و افتراء.

   5. اگر آمریکا می توانست با موشک کار خودش را پیش ببرد، دست به دامن هزاران وحشی آفریقایی و اعراب صحرایی نمی شد!
   آمریکا این همه نیروی نظامی در منطقه دارد، حتما خودش نمی دانست که می تواند با موشک افغانستان و عراق و… را بگیرد، برای همین این همه هزینه نیروی انسانی می دهد. شما بهتر است به دوستان آمریکایی خود، پیشنهادات سازنده خود را ارائه بدهید. برای خنده بازار هم بفرستید! مضحک است!

   خدا شفات بده کوچولو!

   • نویسنده دیدگاه: امید
    شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۴۵

    خب اگه اثبات نشده پس چرا اینا میگن کار مخالفان اسده. خب برا اونام اثبات نشده.
    آخر توجیه:
    “کاربرد سلاح شیمیایی بازدارنده است. وقتی ارتشی در حال پیشروی است، از سلاح بازدارنده استفاده نمی کند. بهتر است این مسائل را به کارشناسان نظامی واگذار کنید”.
    آدم نمیدونه در مقابل این حرف چی بگه. خب با این حرف حمله شیمیایی عراق و خیلی جنایات دیگه توجیه میشه
    خنده بازار واقی اینجاست. کلی میایم میخندیم به بلاهت یه عده.
    تصور کن یکی از این …. ها بره سوریه. چی می شه؟
    حدس بزن چی میشه.اصلا بزاریم برا مسایقه . به بهترین تصویر جایزه؟ قبول؟

    • نویسنده دیدگاه: نام شما...
     شهریور ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۷

     امید جان!

     اولا دو طرف بیشتر نیست وقتی این یکی نباشه، اون یکی میشه.
     دوما اسنادی که روسیه منتشر کرده نشون میده که موشک هایی که گفته شده، شیمیایی بودن از موضع افراد شورشی بوده.

     خب شما خودت هم خودتو محکوم میکنی! برو تاریخ جنگ رو بخون! صدام وقتی توی حلبچه شیمیایی زد که یگان های ایرانی قصد اجرای عملیات در منطقه رو داشتن. حلبچه در اختیار نیروی های ایرانی بود. برای ممانعت از حمله نیروهای ایران شیمیایی زد.
     ایضا وقتی آمریکایی ها در ویتنام از سلاح های شیمیایی استفاده کردن. توی اون جنگ هم آمریکایی ها مرتب در حال عقب نشینی بودن که نیروهای ویتنام بهشون حمله کردن. برای زمین گیر کردن اونا، شیمیایی زد تا از پیشروی ویتنامی ها جلوگیری کنه.

     سوریه به اندازه کافی نیرو نداره، من اینجام! :-)
     من از خنده شما ناراحت نمیشم. انشاالله همیشه شاد و خندون باشی. بازم فکر کن، مطالعه کن، نظر بذار.
     مهم اینه که شما فکرت رو به کار بندازی و ازش استفاده کنی که آکبند نمونه! :-)

     موفق باشی کوچولو!

 3. نویسنده دیدگاه: خزایی
  شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۰۹

  مردم این گفتمان را خواستند و به آن رای دادند.منویات شما چهار و نیم میلیون بیشتر طرفدار ندارد لذا از شما انتظار میرود که بیشتر به مسایل شهر بپردازید و اگر بناست این مسایل مورد بحث قرار گیرند خالی از لطف نیست که به مسائلی چون واریز پول به حساب جناب دکتر محبوب و مردمیتان بپردازید نه صرفا توحین به ایت الله هاشمی و اخیرا ام المشاغل خواندن آقای ترکان. این حرکات شما مفهومی جزافراط ندارد.
  و بدانید که در مساله سوریه هم افراط یعنی بدون تدبیر وارد دعوا شدن یعنی ثبت نام برای کمک به بشار اسد(جهاد) و بقول خودتان آزادی قدس بعد از آن و یعنی افراط.همان حرکت هایی که در سال های جنگ تحمیلی دیده میشد و امام به شدت مخالفت کردند.
  آری مساله سوریه مساله ایران هم هست و نمیتوان از ان چشم پوشید و اتفاقا تردید در اهداف غرب هم واجب است اما مداخله باید از جانب عقلانیت باشد و نه از جنس حرکات8سال گذشته که در کشور خواهان چندانی ندارد.

  • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
   شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۲۴

   جناب خزایی
   سلام

   1. اینکه رای مردم را مصادره به مطلوب کنید، نه از نظر منطقی صحیح است و نه از نظر بینش سیاسی. قطعا همه مردمی که به آقای حسن روحانی رای دادند، خواهان اطلاح طلبی نبوده و نیستند.

   2. بله، افرادی که گفتمانی رای دادند، 4.5 میلیون بود. تقریبا همان تعدادی که در میدان دفاع مقدس هم به همین نسبت در آن زمان در گفتمان دفاع مقدس حماسه آفریدند.

   3. توهین! نه توحین!
   البته این حرفها هم توهین نیست. آقای هاشمی حرفی را زده، حالا هم بایست پای حرفش بایستد. نقل حرف های وی توهین به وی نیست. نهایتا بفرمایید آقای هاشمی را نقد نکنید!

   4. در جواب دوستان دیگر هم عرض کردم. ایشان حجت الاسلام هستند! نه بیشتر! فعلا هیچ مدرکی دال بر ترقی علمی ایشان نبوده و نیست. پس بفرمایید، آقای هاشمی یا حجت الاسلام هاشمی.

   5. با انتقاد از آقایان دولت نهم و دهم هم موافق بوده و هستم. اشتباهات گذشته در همه دولت های گذشته با نگاه منصفانه بسیار مفید است. نه افراد مورد نقد باید جبهه بگیرند و نه افراد منتقد از بی انصافی و نقد ساده و بدون دلیل خارج شوند.

   6. شما در بینش نسبت به قضایای سوریه دچار نگاه انتزاعی و اشتباه راهبردی شده اید. سوریه خط مقدم دفاع از امت اسلامی در برابر هجمه غرب علیه اسلام است. کمک به سوریه، کمک به بشار اسد نیست! کمک به حامیان مقاومت اسلامی در منطقه است.

   7. جهاد یک مساله فقهی است. تا کنون هیچ مجتهد و مرجع تقلیدی حکم جهاد صادر نکرده است. پس اگر هم کسی به سوریه رفته است، جهاد نیست. حداکثر ماموریت است.

   8. آرمان قدس و آزادی فلسطین جزء آرمان های اصلی و متعالی جهان اسلام است. افراط نیست. مگر آنکه شما بخواهید در منطق آمریکا به موضوع نگاه کنید که در آن صورت هر فردی که در مقابل نقشه های شوم آمریکا برای به استعمار کشیدن مردم دنیا قیام کند، افراطی است و باید کشته شود.
   یک روز قتل عام سرخپوستان، یه روز قتل عام سیاه پوستان، یک روز کشتار مسلمانان در بوسنی، یک روز کشتار مردم در ویتنام، روزی آوارگی 5 میلیون فلسطینی، یک روز بمب اتم در هیروشیما و ناکازاکی، روز دیگر کشتار و آوارگی 3 میلیون افغان، روز دیگر کشتار و زخمی شدن و آوارگی 5 میلیون عراقی، امروز هم میانمار و سوریه و…. اینها همه جنایات آمریکا است که بنای این دولت با کشتار و قتل عام همراه بوده و تا اضمحلال و نابودی این دولت و فرزند نامشروع آن اسرائیل این کشتارها ادامه خواهد داشت.
   مقاومت یک فرهنگ متعالی است. افراط نیست!!!

   9. اعزام به سوریه به صورت عام و ثبت نام آن بیشتر یه مانور سیاسی است. نه اقدام عملی. هنوز فقط 20 درصد ارتش سوریه وارد عملیات شده اند. نیروهای ویژه ای نیز که از سایر کشورها به سوریه رفته اند، برای معدود عملیات ویژه ای بوده که موردی انجام شده است. آنچه که در سوریه در حال رخ دادن است، آشوب، جنگ های خیابانی، بمب گذاری، ترور، گروگانگیری و قتل عام روستاییان است که عملا احتیاجی به حضور نیروی انسانی ندارد. این اتفاق عملا هم صورت نمی پذیرد.

   10. در این موضوع که می فرمایید، مساله سوریه مساله ایران هم هست، موافقم. البته باید بفرمایید در هشت سال گذشته چه اشتباهی رخ داده تا بتوان در مورد آن اظهار نظر کرد.

   موفق باشید!

   • نویسنده دیدگاه: حامد
    شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۵۰

    قطعا همه مردمی که به آقای حسن روحانی رای دادند، خواهان اطلاح طلبی بوده و هستند.
    چه جالب:”افرادی که گفتمانی رای دادند، ۴٫۵ میلیون بود. تقریبا همان تعدادی که در میدان دفاع مقدس هم به همین نسبت در آن زمان در گفتمان دفاع مقدس حماسه آفریدند”
    آدم چقدر از خود مچکر. بابا اینا که اصلا نبودن اون موقع. چرت و پرت چرا میگی
    آیت الله آیت الله آیت الله آیت الله آیت الله آیت الله هاشمی. بترکه چشمی که نمیخواد ببینه

    • نویسنده دیدگاه: نام شما...
     شهریور ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۱۴

     1. اگر بخواید طبق پارادایم خودتون هم جلو برید، پس شما در حال ضعف هستید!!!
     چون یه روزی 70 به 30 بودیم. توی انتخابات هفتم و هشتم. امروز 52 به 48! حالا بازم اوضاع داره به نفع ما پیش میره. ؛-)

     2. شما جسم آدم ها رو حساب نکن! جریان رو در نظر بگیر!!! جریان فعال جامعه در برابر جامعه منفعل جامعه!

     3. آخه چیزی نداره که بخوایم بهش حسودی کنیم، دلمون به حالش می سوزه. فردا مسخرش می کنن! مثلا به یه بیسواد میگن پروفسور، تمسخر طرفه! نه تجلیل! واسه خودت اسفند دود کن، پروفسور!

 4. نویسنده دیدگاه: شهناز
  شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۱۵

  درود بر این فرهنگی آگاه که با سخنان روشن گرانه خود،نظرات اکثریت مردم را انعکاس دادند
  آقایان محترم سایت سلام دلفان، دست از افراطی گری بردارید و غیر از مصالح شهر خود در امور دگر دخالت نکنید.
  مردم دیگر از این حرفها خسته شده اند. شما میخواهید از کسی خرده بگیرید که یکی از ستون های اساس این نظام است و لا اقل 50 سال در کسوت سیاست کلی این مملکت نقش داشته و مطمئنا خیلی بهتر از شما و منتقدان خود تمام مسایل روز دنیا را میفهمد و تحلیل میکند

  • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
   شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۳۵

   خانم شهناز!

   مصالح دنیا جدای از مصالح شهر نیست! البته با نگاهی به مطالب سایت خواهید دید که این سایت به مسائل شهری هم می پردازد. اما نگاه محدود به شهر، بدور از انتظار از افراد تحصیل کرده است!
   آقای هاشمی ستون نظام نیست! اگر اینگونه بود که تا کنون سقف نظام بر سر مردم خراب شده بود! اگر تاریخ دقیق و مسائل سیاسی کشور را بخوانید و بدانید، خواهید دانست که افراط بسیاری بوده اند که تاثیرات مفید بیش از آقای هاشمی داشته اند. ایشان رسانه ای شده است.

   ضمنا اگر شما مسائل روز دنیا را نمی فهمید، و توان تحلیل ندارید، اشکالی ندارد که اظهار نظر نکنید. اما اگر باید بدانید که اینجا آمریکا نیست که یکی حرف بزند و بقیه نفهمیده عمل بکنند! کشور کمونیستی هم نیست که کسی حق حرف زدن نداشته باشد!
   اینجا جمهوری اسلامی است. هر کسی آزادانه می تواند حرف بزند، نقد بکند، اظهار نظر بکند.
   اما….
   شان هر کسی و شخصیت هر فردی در سخنان و نظرات او اظهار می شود. به قول شاعر:
   تا مرد سخن نگفته باشد/ عیب و هنرش نهفته باشد.

   حالا که آقای هاشمی اظهار نظر کرده، اگر مردم باشد و پای حرفش بایست، بگوید این نظر شخصی من بود. ما که می دانیم وی سَر و سِر فراوانی با شیخ نشینان عرب منطقه دارد. بگوید نظر من و ملک عبدالله و سران کشورهای عربستان و اردن و امارات و قطر و بحرین مشترک است. ما که نگفته ایم نظرش را عوض کند!
   فقط حرفی که می زند، پای حرفش بایست!

   موفق باشید!

 5. نویسنده دیدگاه: محمود
  شهریور ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۲۷

  در پی حملات برخی محافل سیاسی و رسانه ای به اظهارات اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره وضعیت سوریه پایگاه اطلاع رسانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام متن اظهارات هاشمی را در دیدار روز 4 دی 1391 ایشان با ابراهیم بحر العلوم وزیر نفت پیشین عراق منتشر کرده است.

  به گزارش نواندیش متن اظهارات بحرا العلوم و هاشمی که وب سایت آیت الله هاشمی در این باره منتشر کرده بدین شرح است:

  بحرالعلوم: در دو روز قبل دیدارهای مختلفی با آقای آل‌اسحاق و برخی از تاجران ایرانی و مالکان بخش‌های خصوصی متخصص در صنایع پتروشیمی و نفت در ایران مثل آقای دکتر حسینی داشتم که نشست‌های مفید و ارزشمندی بود. ایشان اینجانب را از مشکلاتی که در حیطه شغلی خود با آن روبه‌رو هستند، مطلع کرده و من آمادگی کامل خود را جهت همکاری با آنان برای رفع این مشکلات بیان داشتم.من در خصوص نقش بخش خصوصی در توسعه اقتصادی ایران، تاکید کردم که مهم‌ترین عامل پیشرفت بخش خصوصی در ایران زحمات جناب آقای هاشمی‌رفسنجانی بوده است که با تایید آنان روبه‌رو شد. و این خود روزنه امیدی به آینده این بخش از اقتصاد ایران است.

  بدون تعارف به شما بگویم که ما در برخی از نشست‌های سیاسی و اقتصادی در عراق همواره از جنابعالی یاد کرده و می‌گوییم ما به شخصی همچون آقای هاشمی رفسنجانی برای توسعه و سازندگی عراق نیازمندیم. نکته دیگری که می خواستم خدمتتان عرض کنم اوضاع سوریه است. ما در عراق بشدت نگران تاثیر گزاری آن بر اوضاع داخلی و آینده عراق هستیم.

  آیت الله هاشمی: مساله سوریه هم یکی از نگرانی‌هایی است که من خودم شخصاً دارم. آینده سوریه بر عراق چه تاثیری خواهد داشت. تا این حکومت‌های علوی در آنجا بود زمینه مساعدتر بود. ظاهراً هم شانس بقای بسیار کمی هست. من نمی‌دانم شما اوضاع را چگونه می‌بینید.

  بالاخره بعد از کشته‌شدن این همه آدم، آواره‌ها و تخریب‌ها اوضاع هم سخت شده است. همین امروز خبر بسیار تلخی در دنیا منتشر شد که در یکی از شهرک‌های اطراف حماء به صف نانوایی حمله کردند و حدود 90 نفر از افرادی که آمده بودند نان بخرند چه زن و چه کودک کشته شده‌اند. این چیزها کار را مشکل می‌کند هم در دنیا و هم در داخل سوریه. به هر حال سوری ها هم انسان‌های سختی هستند و به‌سادگی نمی‌گذرند. به خصوص این که الان گروه‌های مسلح زیادی در سوریه هستند که تحت هیچ فرمانی نیستند. انسان نگران می‌شود که اگر مساله سوریه تمام شود اینها به سمت عراق بیایند. اینها شیعه نیستند. سلفی‌ها هستند و غیرسلفی‌هایشان هم انسان‌های تند و تیزی هستند که مسائل نظامی را بر سیاسی مقدم می‌دانند. سلاح‌های سوریه اگر دست این‌گونه آدم‌ها بیفتد خطرناک است چون هم سلاح شیمیایی دارند و هم سلاح‌های دیگر. سوءاستفاده اسرائیل مساله دیگری است که به همه ما برمی‌گردد.

  من می‌دانم الان وضع عراق به گونه‌ای نیست که شما بتوانید کاری بکنید؛ حالا غیردولتی چرا. اگر شخصیت‌های عراق وارد میدان شوند و با معارضین مذاکره کنند بخش خصوصی است. یک راه‌ حلی پیدا کنید. برای آینده بسیار مهم است. سوریه نباید طوری باشد که راه شما و ما بسته باشد. ما باید سوریه را داشته باشیم. از لبنان تا اینجا اگر این رشته پاره شود اتفاقات بدی می افتد. این یک مساله است که من در موردش نگرانی دارم و بسیار فکر می‌کنم و مساله دیگر آمریکایی‌ها. همین بخش نفت که شما گفتید. استعداد نفت و گاز سرمایه بسیار عظیمی است. همه حضور غربی‌ها در منطقه برای همین است. به این آسانی چشم از این مساله نمی‌پوشند. هزینه کرده‌اند تا صدام را از بین ببرند. یک بخش دیگری که من در اخبار متفرقه می‌بینم این است که زیربناهای رفاهی مردم مثل آب، برق، جاده‌ها و اشتغال مولد و امثال اینها در عراق، به موازات طرح‌های پردرآمد پیش نمی‌رود. چرا این طور است؟

 6. نویسنده دیدگاه: علی
  شهریور ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۳۱

  یه سوال:
  انتظار میره دست اندرکاران این رسانه صریح جواب بدن.
  اصلا کاری نداریم این گفته رو کی گفته هاشمی یا احمدی یا… آقا اصلا من گفتم.شما چه کار دارید کی گفته؟ ببینید این کار شده یا نه؟

  می خوام بدونم اگر به فرض واقعا رژیم اسد این کار رو کرده، مواضع شما چیست؟

  بازم می پرسم:
  اگر به فرض واقعا رژیم اسد این کار رو برعلیه ملت خود کرده، مواضع شما چیست؟

  امید وارم جواب بدید. نمی خوام سفسطه بیارید آیا محکوم می کنید یا خیر؟ مرد باشید و در یک کلمه جواب بدید

  • نویسنده دیدگاه: سلام دلفان
   شهریور ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۵۲

   باسلام. دوست عزیز همانگونه که جمهوری اسلامی ایران همواره تجاوز به حقوق افراد را محکوم کرده است، بی شک تعرض به جان مردم چه از طرف رئیس جمهور سوریه باشد چه هر شخص دیگری محکوم است و تنها افرادی نسبت به این اعمال رضایت دارند که از خوی درندگی برخوردار باشند. امّا سؤال این است که در حالی که بازرسان سازمان ملل در حال بررسی و تحقیقات هستند و برای آنها نیز محرز نشده که این اقدام توسط چه کسی صورت پذیرفته، چرا ریاست مجمع تشخیص مصلحت جمهوری اسلامی ایران این حرف ها را بر زبان می آورند؟ وقتی تصاویری در رسانه های غربی ثبت شده است که نشان می دهد استفاده از سلاح شیمیایی کار تروریست ها بوده است و همین مسئله، رئیس جمهور آمریکا را دچار سردرگمی کرده، چرا آقای هاشمی اینگونه سخن می گویند؟ ایراد این سخنان خواسته یا ناخواسته به جبهه غرب کمک می کند یا ملّت مظلوم سوریه؟ دوست عزیز،مگر آمریکا قرار نیست به بهانه استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی، مردم بی گناه سوریه را به گلوله ببندد؟! خب سخنانی اینچنینی چه از طرف آقای هاشمی ایراد شود چه از طرف هر کسی دیگر، طبیعتاً به مقصود آمریکایی ها کمک خواهد کرد و به ضرر مردم سوریه. آیا غیر ازاین است؟
   موفق و مؤید باشید.

   • نویسنده دیدگاه: یکی از فرهنگیان
    شهریور ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۰۳

    دوستان سلام دلفان بدانند که امور سیاسی با اخلاقیات وانسانیت متفاوت است گاهی بعضی کارها غیر انسانی و خلاف اخلاق است ولی از نظر سیاست انجام آن اجتناب ناپذیر است ، برخورد ایران با قضیه سوریه در همین راستاست و گرنه همه می دانند که تعداد برادران شیعه ما که در بحرین و … مورد ظلم قرار می گیرندچندین برابر افراد سوریه است ولی نظام ما فقط با یک محکوم کردن و شاید کمکهای ناچیز دیگری قناعت می کند لذا آنچه در سوریه رخ می دهد از جانب هر دو طرف کاری غیر انسانی است ( همانند کارهای که در سال 88 در کهریزک رخ داد) و سایت شما هم یک سایت مردمی است و باید در جهت پیشرفت فعالیتهای شهر و همچنین اشاعه دهنده کارهای فرهنگی ، اخلاقی و انسانی باشد
    نه یک سایت سیاسی سیاسی سیاسی
    مگه این جمله معروف را نشنیده ای که ” سیاست یعنی دروغ “

    • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
     شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۵۴

     باز هم یکی از فرنگیان! (نه فرهنگیان!)

     1. این جمله را شنیده اید که مرحوم مدرس به بزرگان شما گفت: دیانت ما عین سیاست ما و سیاست ما عین دیانت ما!

     2. سیاستی که معنی اش دروغ است، مال شما! ما اهل دروغ نیستیم!
     سال 42 یکی از اطرفیان شاه برای مذاکره با امام خمینی به محضر ایشان رسید. به امام گفت: آقا شما شخصیت مذهبی و محبوب هستید. مذهب مقدس است. اما سیاست کثیف و نیرنگ است. شما نباید وارد سیاست شوید.
     امام در جواب این فرد فرمودند: آن سیاستی که کثیف و نیرنگ است، مال شما! ما سیاست خودمان را داریم.

     3. در خصوص مقایسه بین بحرین و سوریه هم باید گفت، در سوریه کار به مداخله نظامی کشیده شد و موضوع بین المللی شد. سوریه خط مقدم مقاومت است. فقط آشوب و قتل و غارت نیست! سوریه محور مقاومتی است که اگر شکسته شود، امنیت سرزمین های اشغالی تامین می گردد.
     اما بحرین، نظامی حاکم است که حقوق شیعیان را ضایع کرده است و به آنها ظلم می کند. موضع گیری و حمایت های بسیاری از آن صورت گرفته است. و این حمایت ها ادامه دارد. اما بحرین محور مقاومت و خط مقدم جبهه حامی مقاومت اسلامی نیست. تفاوت اینجاست! مغالطه نکنید!

     4. آن کاری که غیرانسانی است، کشتار، قتل عام، ترور، بمب گذاری، گروگانگیری و آشوب است. همان کاری که فتنه گران سال 88 در تهران انجام می دادند؛ اما نتوانستند جنایات خود را کامل کنند.
     دولت و ارتش سوریه در حال دفاع از مردم و مبارزه با افرادی خارجی است که با دلارهای آمریکا و شیخ نشینان عرب حاشیه خلیج فارس که سگان دست آموز آمریکایی هستند، به سوریه آمده و از هیچ جنایتی دریغ نمی کنند.
     ضمنا در حادثه کهریزک که تعدادی از هیمن اغتشاش گران در یک زندان بودند، نتوانستند چند ساعتی همدیگر را تحمل کنند و آن شد که دیدید!

     شما یکی از فرنگیان! بهتر است که با اصلاح افکار مغشوش و منحرف خود بپردازید و برای دیگران تعیین تکلیف نکنید!

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۲۵

  من صدایش راچندین باربادقت گوش کردم به این نکات خوب توجه کنید یک جمله بندی هایش کامل نیست 2- آقای هاشمی اینقدرتندتندحرف نمی زند 3- هرکسی سواد داشته باشد می فهمد آقای هاشمی سواد ،فهم ،شعور ودرک بالاترازاین داردو خوب می داند این حرفها به نفع ایران وایرانی وروحانیت نیست 3- به قول لکی خودمان موشن شیری میستی بمری کاورمفنی میا پتا (شیری می خواست بمیرد بره چلمنک اونو وسیله سرگرمی خودش کرده بود)جناب سلام دلفان می دونم پخش نمی کنی ونیازهم نیست پخش کنی چون اینوبراخودت میگم بااین حرفها اعتبار خودت راازبین نبر .گرخواهی نام نیکت بماند درجهان مکن نام نیک بزرگان نهان این بدعت بد تخریب رامتاسفانه آقای احمدی نژاد بنیان نهاد

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۳۹

  من فقط اينو ميدونم كه اگه حكومت بشار اسد پيروز چنگ بشه كشور سوريه كه الان به يك خرابه تبديل شده بايد دوباره آباد بشه و من از همين ميترسم
  چونكه اونوقت بايد سوريه با پول ايران و از حق من و شما بازسازي بشه همون بهتر كه آمريكا بياد و بهش حمله كنه چون ما تا الان از همسايه هاي عربمون خيري نديديم بجز شر و بدبختي
  پس لطفا كاسه داغ تر از آش نشويد در ضمن اگه ايران هم بخواهد در اين جنگ شركت كنه ايران هم به يك خرابه تبديل ميشه پس بهتره كاري نداشته باشه

  • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
   شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۰۳

   شما که نه از اقتصاد خبر دارید و نه از جبهه بندی سیاسی بهتر است که اصلا حرف نزنید!

   شما حتی جرات بیان اسم خودتان را هم ندارید! چه برسد به ….
   اگر خیلی مشتاق پیروزی آمریکا در سوریه هستید، می توانید خود به آنها بپیوندید و زنانتان را هم به جهاد نکا در سوریه بفرستید!

   اگر فکر می کنید که هدف آمریکا سوریه و شست بشار اسد، است، بسیار بچگانه فکر می کنید! امنیت ایران و جهان تنها در نابودی آمریکا و اسرائیل است. تا این دو منشاء فساد هستند، محال است که در دنیا آرامش و صلح پایدار بوجود آید.
   در قرن بیستم هیچ جنگی نبوده که آمریکا مستقیم یا غیر مستقیم در آن دخالت نداشته باشد. در این جنگ ها بیش از 100 میلیون انسان کشته شدند. مطمین باشید بر فرضف اگر آمریکا در سوریه پیروز شوند، جنگ بعدی در صحنه ای نزدیک تر به ایران خواهد بود.
   البته برای شما که تفاوتی ندارد. شما با این طرز تفکرتان همیشه منفعل و مفعول بوده اید و خواهید بود!

 9. نویسنده دیدگاه: سلام.
  شهریور ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۰۶

  به گزارش حوزه سياسي باشگاه خبرنگاران،آيت الله هاشمي رفسنجاني امروز در ديدار اعضاي كميته فرزندان شاهد و ايثارگران، با تأكيد بر جايگاه رفيع و بي‌بديل شهدا و جانبازان در نظام جمهوري اسلامي ايران گفت: شهدا و خانواده‌هاي آنان و ايثارگران، گل سر سبد نيروهاي ارزشي كشورند چون از بالاترين و ارزشمندترين سرمايه، يعني جان و هستي خود و عزيزانشان براي حفظ و تداوم انقلاب گذشته‌ و سرمايه‌گذاري كرده‌اند و در واقع از جمله صاحبان اصلي انقلاب به شمار مي‌روند.

  رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، خون شهدا، صبر و استقامت خانواده‌هاي معزز آنان و ايثارگران را ضامن حفظ و تداوم انقلاب در مسير صحيح و درست خود توصيف كرد و با اشاره به بحرانهايي كه براي جهان اسلام در حال تكوين است بويژه تهديداتي كه عليه كشور سوريه انجام مي‌شود گفت: استكبار جهاني، درصدد سلطه مسلمانان در كشورهاي اسلامي منطقه است و در مورد سوريه نيز تهديد به دخالت و حمله مستقيم در اين كشور كرده‌اند.

  آيت الله هاشمي رفسنجاني، با محكوم كردن شديد تهديدات اخير آمريكا و برخي كشورهاي غربي عليه كشور سوريه گفت: متأسفانه مردم سوريه كه حدود دو سال است درگير جنگ داخلي و انواع رنجها وآوارگي كم سابقه هستند در حال حاضر نيز مورد تهديد خارجي به بهانه‌هاي  هنوز اثبات نشده استفاده از سلاح شيميايي قرار گرفته‌اند.

  وي با انتقاد شديد از همنوايي برخي رسانه‌هاي داخلي با اهداف دشمن كه حاضرند براي حفظ مصالح و منافع جناحي و سياسي، به خاطر دستمالي، قيصريه را به آتش بكشند گفت: اخيراً نقلي از بنده در مورد سوريه، بهانه سوء استفاده و تخريب‌هاي جديد توسط اينگونه رسانه‌ها را فراهم كرد كه به هيچ وجه صحيح نيست.

   آيت الله هاشمي رفسنجاني افزود: كاربرد سلاح‌هاي كشتار جمعي از جمله شيميايي، توسط هر فرد، يا گروه، يا حكومتي در همه مكاتب و مذاهب، به ويژه دين مبين اسلام، مذموم و محكوم است و اين دول غربي بودند كه در جنگ تحميلي عراق عليه ايران، امكانات و مجوز بكارگيري اينگونه سلاحها را به عراق دادند. ايشان تأكيد كرد: ما براساس اعتقاداتمان به رغم توانايي استفاده از چنين سلاح‌هايي، هرگز مقابله به مثل نكرديم و كاربرد چنين سلاحهايي را نيز محكوم و آنرا حرام مي‌دانيم.

  در ابتداي اين ديدار آقاي ميعاد صادقي رئيس كميته فرزندان شاهد و ايثارگران و تني چند از حاضران بطور جداگانه سخناني درخصوص مسائل و مشكلات اين خانواده‌ها و مراتب وفاداري و پايبندي آنان به اهداف و ارزشهاي انقلاب و نظام اسلامي و انتظارات ايثارگران بيان داشتند. هاشمي تكذيب كرد
  هاشمي تكذيب كرد
  هاشمي تكذيب كرد

  • نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
   شهریور ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۱۶

   دو پهلو حرف زدن، تکذیب کردن نیست!

   ضمنا وقتی خانم اشراقی، علی مطهری و… تایید کردن و در توجیه این حرفای هاشمی کلی حرف زدن، دیگه تکذیب کردن که معنا نداره!!!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار